Baterie Omnires Y i minimalizm w łazience

(2 głosów)
minimalizm w łazience, łazienka minimalistyczna, styl minimalistyczny w łazience
Omnires Y Baterie łazienkowe czarne

W minimalistycznie urządzonej łazience wszyscy domownicy będą czuli się dobrze. Taki wystrój gwarantuje poczucie odprężenia, ponieważ nie przytłacza nadmiarem estetycznych bodźców oraz kaskadą kolorów. Wszystko jest poukładane, schludne, a zarazem czyste i eleganckie. To zasługa gładkich, płaskich powierzchni, oszczędnych kształtów oraz jednolitych odcieni. W tej aranżacyjnej prostocie jest jednak pewien sekret; o sukcesie całości decydują szczegóły. Są nimi baterie łazienkowe!

Od ogółu do szczegółu

Pierwszy rzut oka na łazienkę minimalistyczną często nasuwa wnioski o wizualnej sterylności oraz chłodzie. W takim wnętrzu nie ma natłoku dekoracji i wzorów, które miałyby dynamizować całość. Dominują w nim jednolite, stonowane odcienie oraz proste linie mebli i sanitariatów. Jednak gdyby przyjrzeć się bliżej, dostrzec można stylistyczną grę – ceramika oraz armatura przejmują rolę dekoracji i niejednokrotnie przesądzają o gustownym zwieńczeniu projektu.

minimalizm łazienka, łazienka minimalizm, aranżacje minimalistyczne
Omnires Y Aranżacja łazienki minimalistycznej

Ceramika o fantazyjnej linii niezbyt pasuje do minimalistycznego wnętrza. Podobnie jest z zabudową meblową. W tego typu realizacji bardziej sprawdzają się organiczne kształty oraz surowe kąty proste wykończone jednolitym kolorem, szafki bez uchwytów, zgeometryzowane formy umywalek, transparentne ścianki kabiny prysznicowej oraz monolityczne wanny. Takie sanitariaty zbudują tło, na którym można wyróżnić królowe stylizacji – baterie łazienkowe!

ceramika w minimalizmie, ceramika łazienkowa minimalizm, minimalizm ceramika do łazienki
Omnires Y Bateria bidetowa

Bateria łazienkowa biżuterią

Dobrze dobrana armatura jest niczym biżuteria wieńcząca przemyślaną stylizację. Z tymi detalami jest jak w jak w życiu – wystarczy jeden przypadkowy wybór czy pochopna decyzja, by zniweczyć pieczołowicie obmyślany efekt. W minimalizmie skutki złych inwestycji są nad wyraz dotkliwe, bo całkowicie zaburzają spójność koncepcji. To dlatego w takiej łazience armatura powinna być oszczędna w formie, ale bogata w funkcjonalności. Takie kryteria spełniają elementy serii Omnires Y.

prosta armatura do minimalizmu, armatura w minimalizmie, łazienka minimalizm armatura
Bateria wannowa wolnostojąca Omnires Y

Omnires Y jest koncepcją stworzoną z myślą o estetycznej ascezie. Baterie kolekcji wyróżniają się czystą linią i niczym niezaburzoną formą. Są efektownym pomysłem założyciela firmy Omnires, Janusza Langnera, który inspirując się duńskim designem, skupił się na prostocie uzupełnionej o spore pokłady praktycznych udogodnień. Taka mieszanka znakomicie wpisuje się w minimalistyczną konwencję, bo nie tylko zachwyca wzrok, lecz także usprawnia codzienność.

omnires janusz langner, janusz langner omnires y, janusz langner omnires
Janusz Langner, projektant serii Omnires Y

Omnires Y, czyli wzorniczy ascetyzm

Bateria Omnires Y to przykład wzorniczego ascetyzmu – trendu, które na dobre zadomowił się we wnętrzach. Jest on pokłosiem nadmiernego konsumpcjonizmu i natłoku rzeczy, które nas otaczają. Aranżacje podporządkowane temu nurtowi, mimo że wydają się surowe, emanują przytulnością, harmonią oraz naturalną świeżością. Dzięki temu żyje się w nich zdecydowanie lepiej.

omnires y bateria do wanny, czarna bateria wannowa omnires y, bateria wannowa omnires y
Omnires Y Bateria wannowa czarna

Punktem wyjścia do opracowania baterii kolekcji Omnires Y było koło; perfekcyjny, dopracowany wzór, który jest częstym motywem we wnętrzach. Jest symbolem równowagi, doskonałości, precyzji i kompletności. Stosuje się go, by zaprowadzić porządek, a jednocześnie zdynamizować wystrój. Ten uniwersalny kształt wprowadza dodatkowo do aranżacji poczucie „miękkości” i łagodzi całość, a w przypadku armatury i minimalistycznych realizacji ma podwójne zadanie, bo ociepla wizualny chłód scenerii.

omnires y bateria prysznicowa, bateria prysznicowa omnires y, omnires y przełącznik
Omnires Y Bateria prysznicowa

Design armatury Omnires Y został doceniony! 5-otworowa bateria wannowa kolekcji Omnires Y zdobyła główną nagrodę konkursu DOBRY WZÓR 2021. Jury wyróżniło ją za doskonałą symetrię oraz harmonię, którą tworzy na ścianie.

omnires y nagroda, omnires y dobry wzór, omnires y bateria wannowa
Omnires Y Bateria wannowa złota

omnires y bateria 5-otworowa, omnires y bateria wannowa złota, omnires y bateria wannowa ścienna
Omnires Y Bateria 5-otworowa złota

Perfekcyjne połączenia

W minimalizmie oprócz formy ważny jest kolor! Choć we wnętrzach dominują jasne, stonowane barwy, to nic nie ogranicza kreatywności w przypadku armatury. Do neutralnego tła pasować będzie bowiem każdy kolor baterii. Pod tym względem w serii Omnires Y pole do popisu jest całkiem spore. Marka opracowała aż 8 wykończeń. To chrom, nikiel, grafit, miedź, złoto, złoto szczotkowane, czerń i kombinacja czerni oraz złota. Każdą z tych tonacji wyróżnisz na tle białych, szarych czy grafitowych płytek, stworzysz perfekcyjny duet z ciemnymi, magnetyzującymi barwami albo zestawisz w ciekawych parach z motywami marmuru, betonu czy szlachetnego kamienia.

omnires y chrom, omnires y kolor chromu, omnires y baterie chrom
Omnires Y Bateria umywalkowa stojąca w kolorze chromu

omnires y bateria czarno-złota, czarno złote baterie omnires y, czarno-złote baterie łazienkowe
Omnires Y Bateria umywalkowa czarno-złota

Czarna armatura w roli dekoracji

Pośród 8 odstępnych kolorystycznych wykończeń baterii Omnires Y zdecydowanie wyróżnia się wariant w czerni. Ten modny odcień, mimo że charakterny i wyrazisty, pasuje do wszystkiego – nie tylko do minimalistycznej stylistyki, lecz także do aranżacji eklektycznych, glamour, klasycznych, a nawet boho czy vintage. Czarne baterie stworzą awangardowy kontrast z jasnymi powierzchniami, a w zestawieniu z ciemnymi płytkami nieco mroczne, męskie i odważne koncepcje. Będą też niesztampowym uzupełnieniem łazienki pastelowej, angielskiej i tej, w której przeważa skandynawska nuta.

czarne baterie omnires y, omnires y czarne baterie, omnires y bateria czarna
Omnires Y Bateria wannowa wolnostojąca czarna

Minimalizm i funkcjonalność idą w parze

Stylistyczny minimalizm ma drugie dno – to, które docenią pragmatycy. Otóż w zasadzie „mniej znaczy więcej” nie chodzi tylko o prostą formę i oszczędną estetykę. Ten zredukowany design ma służyć funkcjonalnymi rozwiązaniami. Tak jest właśnie w przypadku asortymentu z kolekcji Omnires Y. To armatura, która nie tylko dostarcza wodę, pozwalając na higienę ciała. W zależności od wybranego modelu inwestorzy mogą liczyć na zaoszczędzenie miejsca, bezpieczne użytkowanie, a nawet i relaks w postaci masażu.

złote baterie omnires y, omnires y baterie złote, omnires y złota bateria wannowa
Omnires Y Bateria wannowa wolnostojąca złota

W serii Omnires Y znajdują się rozwiązania klasyczne, takie jak baterie sztorcowe, baterie natynkowe czy te montowane pod tynkiem. Poza standardowymi wariantami serię poszerzają także produkty o większej funkcjonalności. Mowa o bateriach termostatycznych (zwiększających poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie kąpieli pod prysznicem), bateriach typu Y GOCLICK z przełącznikami funkcyjnymi, czy systemach z dyszami do masażu lub 2-funkcyjnymi deszczownicami. To zbiór elementów, który pozwala zbudować nie tyle wygodne strefy mycia, ile pomaga w urządzeniu domowego spa i miejsca, w którym odpoczynek, higiena oraz komfort nabiorą innego znaczenia.

omnires y baterie podtynkowe, omnires y bateria podtynkowa, bateria podtynkowa omnires y
Omnires Y Bateria umywalkowa podtynkowa

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia