Baterie bezdotykowe GROHE sposobem na oszczędzanie wody w łazience

(0 głosów)
Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Bateria bezdotykowa Grohe Essence E

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Od dwóch lat to święto ma szczególne znaczenie, bo mycie dłoni na przestrzeni ostatnich miesięcy stało się nie tylko prozaiczną czynnością a obowiązkiem. W obawie przed zakażeniem wykonujemy go znacznie częściej niż kiedyś. I choć to dobry nawyk to pociąga za sobą większe zużycie wody. Jak więc ustrzec się wysokich rachunków, a jednocześnie obronić się przed wirusami i zarazkami? Jest na to sposób! To baterie bezdotykowe GROHE.

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Złota bateria bezdotykowa Grohe Essence E

Oszczędzanie wody

Sposobów na oszczędzanie wody jest mnóstwo – od tych głównych, związanych z zakręcaniem strumienia podczas mycia zębów czy golenia się, po branie szybkiego prysznica zamiast długiej kąpieli w wannie. Listę możliwości zmniejszenia zużycia otwierają także baterie łazienkowe. Nie chodzi jednak o klasyczną armaturę dwuuchwytową – ta uważana jest za mniej ekologiczną i ekonomiczną. Warto sięgnąć po baterie jednouchwytowe, a najlepiej baterie bezdotykowe.

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Bateria umywalkowa Grohe Eurosmart

Baterie bezdotykowe = higiena i komfort

O wyższości baterii bezdotykowych nad pozostałymi pisaliśmy już nie jeden raz. Ten innowacyjny wynalazek na dobre zrewolucjonizował spojrzenie na higienę w łazienkach, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Armatura tego typu pozwala na swobodę mycia dłoni czy przedmiotów bez konieczności dotykania pokrętła, które często jest siedliskiem niewidocznych baterii i zarazków. Dzięki temu ręce nie mają w ogóle kontaktu z powierzchnią baterii, a jedynie z wodą. To więc higiena w czystej postaci!

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Bateria umywalkowa Grohe Eurosmart

Korzyści z użytkowana baterii bezdotykowych GROHE nie kończą się jedynie na aspekcie czystości. Tu w grę wchodzi także wygoda; dzieci, zapominalskich i tych, którzy chcą oszczędzać wodę. Jeśli jesteś rodzicem małych odkrywców, wiesz, że brudne łapki wszędzie pozostawiają ślady – zwłaszcza w obrębie mycia. Dzięki temu, że maluchy nie muszą dotykać kranu, obszar dookoła pozostanie wolny od brudu!

Zapominalscy także docenią posiadanie baterii bezdotykowych. Dlaczego? Działanie armatury tego typu bazuje na wykryciu ruchu. Jeśli czujnik ulokowany wewnątrz korpusu wykryje dłonie lub przedmiot, strumień się otworzy. Z kolei zamknie się w momencie, gdy użytkownik odsunie ręce albo gdy upłynie ustawiony wcześniej czas. W ten sposób już nigdy nie zapomnisz zakręcić kranu! W efekcie zużywasz dokładnie tyle wody, ile potrzebujesz.

Do koloru, do wyboru

W portfolio GROHE wybór baterii bezdotykowych jest spory. Producent, znany z niesztampowego podejścia do tworzenia, oferuje przekrój rozwiązań w różnych stylach – począwszy od wariantów klasycznych, które z łatwością można dopasować do tradycyjnej łazienki, a skończywszy na modelach nowoczesnych i designerskich; takich, które zwracają na siebie uwagę już od progu.

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Złota bateria umywalkowa Grohe Essence E

Baterie bezdotykowe GROHE to m.in. linia rozwiązań GROHE Essence E o nieco futurystycznej i nowoczesnej linii. Ta efektowna armatura będzie znakomitą ozdobą łazienki minimalistycznej lub tej urządzonej w duchu modern classic. Rozwiązania kolekcji dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, w tym w modnym ostatnio odcieniu Warm Sunsed, który uzupełni wystrój pełen ciepłych kolorów.

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Bateria bezdotykowa Grohe Essence E

Sanitarna hybryda

Ciekawym punktem na liście produktów GROHE jest bateria bezdotykowa GROHE Eurosmart. To sanitarna hybryda dla niezdecydowanych i dla tych, którzy cenią maksymalną funkcjonalność. Co ją wyróżnia? Wariant łączy w sobie zalety baterii elektronicznej z rozwiązaniem uruchamianym manualnie. O wyborze metody decyduje więc sam użytkownik! Opcja bezdotykowa zapewnia strumień zimnej wody, natomiast manualna wodę zmieszaną. Rozwiązanie dodatkowo wyposażone jest w ogranicznik temperatury oraz technologię Water Saving, która zmniejsza zużycie do 5,7 l/min.

Grohe, baterie bezdotykowe Grohe
Bateria umywalkowa Grohe Eurosmart

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia