Jak powstaje ceramika LAUFEN?
Procesy produkcji marki LAUFEN łączą innowacyjne podejście z tradycyjnym rzemiosłem. Ceramiczna masa – wykorzystana do produkcji rozwiązań oferowanych przez producenta – od wielu lat jest niezmienna; tworzą ją kaolin, glina, kalcyt oraz piasek kwarcowy. Elementy te w wyniku mieszania, homogenizowania oraz kształtowania stanowią wytrzymałą i wysokojakościową kompozycję, która w dalszym etapie wytwórczym wypalana jest w piecach sięgających temperatury 1240°C. Dzięki temu rozwiązania LAUFEN wykazują optymalną twardość, a także spełniają rygorystyczne wymagania higieniczne związane z odpornością na światło i czynniki mechaniczne oraz chemiczne. Ich gładka, szkliwiona powierzchnia nie generuje trudności w zakresie utrzymania czystości, a także jest przyjemna w dotyku i nie wchodzi w reakcję z kwasami oraz środkami używanymi podczas sprzątania. Naturalne surowce i nowatorskie podejście do produkcji, obejmujące działania związane z propagowaniem ekologicznej postawy, sprawiają, że ceramika LAUFEN może być w 100% poddawana recyklingowi i wykorzystywana do ponownej obróbki. Dzięki temu produkty LAUFEN uchodzą z jedne z najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku.
Jak powstaje ceramika LAUFEN?
- Dzięki naturalnym surowcowym ceramika w 100% podlega recyklingowi.
- Bazą wyrobów jest mieszanka naturalnych surowców: kaolinu, gliny, kalcytu oraz piasku kwarcowego,
- To następujące po sobie procesy mieszania, homogenizowania, kształtowania i wypalania,
- Staranna selekcja materiałów i analiza gotowych wyrobów prowadzą do zminimalizowania wad wyrobu,
Zamów wycięcie otworu w Twojej umywalce lub zlewie
Powierz bezpieczne i profesjonalne wybijanie otworu w umywalkach lub zlewach: ceramicznych, granitowych lub dolomitowych. Szanuj swój czas i nie ryzykuj uszkodzenia produktu.
- Czas realizacji do 24h
- Otwór wybijamy w miejscu przygotowanym przez producenta
- Wybijamy otwory pod: baterie oraz dozowniki na mydło
- Wykorzystujemy jedynie diamentowe wiertła
Jaką baterię umywalkową wybrać?
Ważną częścią każdej umywalki jest bateria umywalkowa. Jej rozmiar, design oraz wykończenie będą zależały od charakteru wnętrza oraz preferencji użytkowników. Istotna jest też funkcjonalność! W tym przypadku warto postawić na to, co najlepsze, czyli baterie bezdotykowe. To rodzaj armatury, którą jeszcze do niedawna można było spotkać wyłącznie w miejscach użyteczności publicznej takich jak uzdrowiska, hotele czy galerie handlowe. Obecnie to must have każdego, komu zależy na higieniczności oraz oszczędnym zużyciu wody! Rozwiązania wyposażone są w specjalny sensor (czujnik ruchu), który otwiera strumień w momencie, kiedy zbliżysz dłonie lub przedmiot do wylewki, a następnie zamyka go po określonym czasie lub wtedy, gdy odsuniesz ręce. W ten sposób zużywasz tyle wody, ile potrzebujesz i nie marnujesz ani jednej kropli! Taka funkcjonalność w postaci braku konieczności dotykania pokręteł przekłada się też na zwiększoną czystość w strefie mycia i oznacza koniec z widocznymi odciskami palców na armaturze. Dzięki temu sprzątanie pójdzie jak z płatka!
- Idealnym uzupełnieniem umywalki będzie bateria bezdotykowa, inaczej bateria elektroniczna.
- To armatura, która oznacza mniej zarazków na powierzchni baterii, co pozwala uzyskać nieskazitelną czystość w strefie mycia.
- Baterie bezdotykowe ograniczają zjawisko marnotrawstwa wody. Z taką armaturą zmniejszysz zużycie i zaoszczędzisz pieniądze.
- Jakie baterie bezdotykowe warto kupić? Najlepsze to te od renomowanych producentów! Warto zwrócić uwagę na baterie elektroniczne Oras, które poza ciekawym designem wyróżniają się praktycznością i solidnością. Oras do produkcji armatury wykorzystuje trwały mosiądz z niską zawartością ołowiu oraz specjalne powłoki pozbawione niklu.
- Wybierz jedną z baterii z rankingu TOP 10 najlepsze baterie bezdotykowe - sprawdź ranking baterii elektronicznych