Kerasan Cento, czyli miski WC, umywalki i akcesoria do łazienki idealnej
Seria Kerasan Cento to koncepcja Marc'a Sadler – twórcy od lat współpracującego z włoską manufakturą Kerasan. Ceramika łazienkowa Cento jest mieszanką złożoną zarówno z miękkich opływowych linii, którą stanowią umywalki i muszle klozetowe zbudowane na planie owalu, jak i miski WC oraz umywalki wiszące o kwadratowym i prostokątnym kształcie. Dzięki temu możliwa jest kreacja zarówno nowoczesnego, jak i uniwersalnego klasycznego pokoju kąpielowego. Umywalka wisząca, umywalka nablatowa, umywalka podblatowa, umywalka wpuszczana w blat oraz umywalka narożna stanowią propozycję dla miłośników naturalnej prostoty, która tworzy we wnętrzach oryginalny klimat i pozwala na to, by połączyć higieniczną funkcję łazienki z jej reprezentacyjną rolą. Uzupełnieniem kolekcji są toalety WC, bidety wiszące i bidety stojące Kerasan Cento, a także kompakty WC nawiązujące wzornictwem do umywalek kolekcji. Do stworzenia wyjątkowego pomieszczenia z Kerasan Cento w tle, można wykorzystać także lustra, nogi z relingami do umywalki, szuflady oraz blaty, dzięki którym przestrzeń nabierze wiele funkcjonalnych cech, stając się miejscem pełnym praktycznych rozwiązań. Kerasan Cento jest więc roszadą wielorakich możliwości i sposobem na kreację idealnej łazienki – zarówno tej o mniejszym metrażu, jak i przestronnym lokum.
Warunki gwarancji produktów Kerasan
Asortyment marki Kerasan słynie z wysokiej jakości oraz bezawaryjności. By jednak zapewnić Klientom jeszcze więcej satysfakcji i zaświadczyć o doskonałych walorach użytkowych swoich wyrobów, producent udziela dwóch lat gwarancji na ceramikę, wanny oraz armaturę, które posiada w swojej ofercie. Tak długi okres jest wyrazem świadomości co do precyzji wykonania i stanowi przypieczętowanie renomy, jaką może poszczycić się marka Kerasan. Należy jednak pamiętać, iż proces gwarancyjny nie uwzględnia wad oraz usterek powstałych w wyniku niewłaściwej pielęgnacji oraz czyszczenia, a także urazów powstałych z winy Nabywającego, dlatego lepiej zachować wszelkie środki ostrożności podczas montażu, poprzez wykorzystanie uszczelki do izolacji akustycznej, a do sprzątania łazienki używać mało inwazyjnych detergentów, które nie zniszczą powierzchni umywalki Kerasan, Toalety Kerasan czy armatury. Aby weryfikacja reklamacji przebiegła pomyślnie, należy zgłosić do nas zaistniałą sytuację. Pozytywne rozpatrzenie sprawy obliguje producenta do wymiany, naprawy lub zwrotu środków pieniężnych. Marka Kerasan to oprócz formalnej dwuletniej gwarancji, zbiór korzyści w postaci designu oraz starannie dobranych elementów w procesie produkcyjnym, dzięki czemu wyroby cechuje długoletni okres prawidłowej eksploatacji, a występowanie ewentualnych reklamacji jest rzadkością.
Kerasan – historia firmy
Początki działalności firmy obejmują lata 60. ubiegłego wieku. Manufaktura wyrobów sanitarnych Kerasan rozpoczęła swoją przygodę z wysokiej jakości ceramiką w 1960 roku i od tego czasu, dostarcza na rynek niezwykłe formy pełne funkcjonalnych zalet. Kerasan jest synonimem dobrego wzornictwa, uchodzi za jedną z wiodących marek na łazienkowym rynku i nieustannie poszerza swój asortyment, korzystając z innowacyjnych technologii oraz współpracując ze znakomitymi artystami, takimi jak Marc Sadler, Massimiliano Cicconi, Marco Pisati czy Romano Adolini. Ekspansja na rynek międzynarodowy zaowocowała wzrostem zainteresowania produktami włoskiego producenta oraz niesłabnącą do dziś sławą serii, które kreują w łazience nie tylko wyjątkowy klimat, lecz także służą ogromem pozytywnych atrybutów. Rygorystyczne normy jakości i analiza trendów sprawiają, że marka Kerasan stale wyprzedza oczekiwania Konsumentów, zaskakując ich niepowtarzalnymi kształtami oraz wyszukanym designem. Projekty wychodzące spod skrzydeł marki Kerasan stanowią kompozycję elementów ponadczasowych – Kerasan Retro przenosi Użytkowników do inspirującego świata minionych lat, Kerasan Flo ujmuje sztukaterią i precyzyjnym wykonaniem, a Kerasan Bentley zachwyca nieszablonową koncepcją. Bagaż doświadczeń powoduje, że Kerasan wciąż się rozwija, nadając ceramice nową definicję. Dziś – serie takie jak Kerasan TribeCa czy Kerasan Artwork – są dziełami sztuki i ukazują potęgę włoskiej fabryki.
Z czego wykonana jest ceramika Kerasan?
Proces produkcji wyrobów Kerasan odbywa się w dużym nowoczesnym kompleksie, gdzie według szacunków włoskiego producenta dziennie powstaje około 1000 elementów. 14 000 m² powierzchni stanowi ogromną przestrzeń do tworzenia wyjątkowych form oraz selekcji starannie dobranych surowców, aby ostateczna mieszanka, z której wykonywana jest ceramika Kerasan, była kompozycją złożoną z najlepszych materiałów. Początkowo mieszanina zostaje wlana do odpowiednich form w celu nadania jej wymaganych kształtów. Po szkliwieniu, gotowa masa przechodzi przez etap wypalania w temperaturze ponad 1200°C. Obróbka termiczna wpływa na wytrzymałość oraz odporność wyrobów na liczne uderzenia oraz otarcia, o które podczas codziennej eksploatacji nie trudno. Efektem finalnym produkcji są towary, które w wyniku kontroli jakości CheckSan potwierdzają zgodność produktów z europejskimi normami EN 997 oraz australijskimi – AS1172. Kerasan posiada także certyfikat UNI EN ISO 9001:2008. Producent dokłada wszelkich starań, aby proces produkcji uwzględniał założenia związane z ochroną środowiska naturalnego oraz ingerował w jak najmniejszym stopniu w otoczenie. Ekologia – oprócz innowacyjności, technologii i designu – to jeden z podstawowych kryteriów w aspekcie funkcjonowania włoskiej fabryki Kerasan.
Kolory ceramiki Kerasan
Kolorowa ceramika jest coraz bardziej popularna, co widać nawet na kartach katalogów wielu znanych producentów, którzy coraz śmielej bawią się paletą odcieni. Kerasan także wprowadził nieco barw do swoich kolekcji. Poza sztandarową bielą, w propozycjach włoskiego mistrza można odnaleźć chociażby czarne warianty serii Kerasan Retro. Umywalki łazienkowe wiszące, wanny wolnostojące i deski, nie dość, że kształtem nawiązują do stylu z dawnych lat, to także intrygują tajemniczym odcieniem. Oprócz sanitariatów w czerni, łazienkę możemy wzbogacić w drewniane deski sedesowe kolekcji Kerasan Retro. Na więcej artyzmu pozwala linia Kerasan TribeCa – seria inspirowana pluralizmem miasta. Ciekawe matowe beże, stonowane szarości, naturalna zieleń, nietuzinkowa kawa czy czekoladowy brąz oraz czerń stanowią receptę na wnętrze pełne oryginalnego charakteru. Podobne zróżnicowanie oferuje seria Kerasan Ciotola, która łączy piękno szlachetnych surowców z funkcjonalną odsłoną umywalek. Asortyment Kerasan Ciotola zawiera misy dostępne w matowej czerni, beżu, brązie czy szarości, a także bieli – występującej też w standardowym połyskującym wariancie. Oprócz roszady barw, seria Ciotola oferuje niezwykłe dekory imitujące zachwycające materie. Kolorowy świat Kerasan to możliwość kreacji niepowtarzalnej przestrzeni!
Jak czyścić ceramikę Kerasan?
W łazience przychodzi się zmierzyć z największymi wrogami – brud, osady z mydła, kamień i zanieczyszczenia sprawiają, że blask ceramicznych powierzchni może być daleki od ideału. Kluczem do osiągniecia perfekcyjnej czystości oraz higieny są prawidłowa pielęgnacja oraz wybór odpowiednich środków do czyszczenia. Ceramika mimo tego, że jest trwałym materiałem, wymaga łagodnego podejścia, zwłaszcza w doborze narzędzi do sprzątania. Na korzyść produktów Kerasan przemawia ich zwarta struktura uzyskana za sprawą zaawansowanych procesów produkcyjnych, dzięki czemu nieczystości nie przedostają się do materiału i – tym samym – nie generują większych zabrudzeń. Miękkie szmatki i ściereczki z mikrofibry czy gąbeczki pozbawione szorstkiej warstwy wierzchniej nie będą rysować ceramiki i w zupełności wystarczą, by zaprowadzić w łazience ład i porządek. Poza nimi, zaopatrzmy się w odpowiednie środki oraz detergenty o delikatnym działaniu i unikajmy silnie inwazyjnych chemikaliów. Najlepiej wykorzystać znane na kuchennym polu ocet czy sodę oczyszczoną, które rozcieńczone z wodą usuną wszelkie osady i pozostawią niewiarygodny połysk. W przypadku czyszczenia i pielęgnacji matowych powierzchni ceramiki Kerasan zrezygnujmy z agresywnych i chlorowych środków, a także wyrzućmy gąbki i ścierki z warstwą ścierną.