Odpływ Liniowy 90 cm

Cofnij do: Prysznice
Strona:
Filtry
Strona:


Odpływ liniowy 90 cm – gdzie się sprawdzi?

Odpływ liniowy 90 cm to nic innego jak rozwiązanie, którego rynienka, odpowiedzialna za odprowadzanie wody zużywanej podczas kąpieli, ma długość 90 cm. Taki wariat będzie idealnym uzupełnieniem kabiny prysznicowej, której szerokość jest równa lub większa niż 100 cm. Dlaczego? Przyjmuje się, że odwodnienie stosowane w strefie natrysku powinno być o około 10 cm krótsze od szerokości ścianki prysznicowej. To gwarantuje efektywne działanie, a więc odpowiednią przepustowość. Czego jeszcze wymagać, kupując odpływ liniowy 90? Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz materiał. W tej kategorii palmę pierwszeństwa dzierży stal nierdzewna, która przetrwa wiele lat bez szwanku; nawet gdy jest narażona na niekorzystne oddziaływania czynników zewnętrznych, o które w łazience nietrudno. Mowa o wilgoci, częstym kontakcie z wodą czy detergentami i składnikami kosmetyków. Odpływ liniowy 90 cm ze stali nie koroduje, nie niszczeje i przez cały czas użytkowania wygląda tak jak w dniu zakupu.
 
  • Odpływ liniowy 90 cm sprawdzi się celująco, gdy szerokość kabiny prysznicowej wynosi 100 cm lub więcej.
  • Poza długością odwodnienia prysznicowego warto zwrócić uwagę na inne parametry, np. jakość wykonania i materiał.
  • Wytrzymałość na lata zapewnią rozwiązania wykonane ze stali nierdzewnej.
 

Odpływy liniowe 90 cm i prysznic bez brodzika

Coraz częściej w łazienkach rezygnuje się z brodzików. Zamiast tego w strefie natrysku gości odpływ prysznicowy, który jest nie tylko wygodny i funkcjonalny, lecz także elastyczny pod kątem wymiarów, kształtu czy wyglądu maskownicy. Ostatnia może przesądzać o charakterze wnętrza. Jeśli celem jest całkowita harmonia i niemal widoczny element odpowiadający za odprowadzanie wody, najlepiej wybrać odpływ liniowy 90 cm pod płytkę. W takim wariancie odwodnienie dyskretnie wtapia się w posadzkę, ponieważ jest wykończone taką samą płytką, jaka została zastosowana na posadzce. To zapewnia elegancki i minimalistyczny rezultat, a także daje dużą swobodę w zakresie aranżacji. Warto pamiętać, że wybierane kafelki powinny być antypoślizgowe i muszą wykazywać odpowiednią klasę ścieralności, co całkowicie ograniczy ryzyko potknięć, poślizgnięć oraz upadków. Dzięki temu strefa mycia będzie bezpieczna dla użytkowników – zwłaszcza dzieci czy starszych.
 
  • Odpływy liniowe 90 cm mogą różnić się od siebie wyglądem maskownicy, kształtem czy wykończeniem.
  • Ciekawą alternatywą dla brodzika jest odpływ liniowy 90 cm pod płytkę, który może być wykończony taką samą płytką, jaką wykorzystano w strefie mycia.
  • Warto zwrócić uwagę, aby wybierane płytki były antypoślizgowe i wyróżniały się wysoką klasą ścieralności.

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk