Marmite Rita - wanna wolnostojąca w Twojej łazience! Test i opinie eksperta

(107 głosów)


marmite rita wanna wolnostojąca

Marmite Rita - wanna wolnostojąca do Twojej łazienki.

 
Subtelna i zmysłowa wanna wolnostojąca nada cudownego szyku Twojej łazience. Lany marmur pełen powagi i piękna, starannie opracowany, by przyjemność i relaks wypełniły wnętrze. Wanna Marmite Rita to wspaniały projekt dla tych, którzy marzą o nowoczesnym miejscu, a jej funkcjonalne rozwiązania sprawią, że nie znajdziesz już żadnego innego odpowiednika. W skrócie – znakomity design, świetna jakość wykonania i piękno, które zachwyca. Prostota wanien Rita przyciąga wzrok. Podziwiaj,  jak lany marmur przemienia się w ceramiczne dzieło sztuki. 

 

Jakość

 

Wanny z konglomeratu (+)

Materiał wydobywany jest na terenie Unii Europejskiej, a proces obróbki opiera się na oczyszczaniu skał, a następnie ich mieleniu. Jak podaje producent, produkt pokrywany jest specjalną żywicą utwardzaną, która wymieszana jest z pigmentem oraz cząsteczkami kwarcu. Lany marmur (konglomerat dolomitowy) to produkt przyjazny dla środowiska naturalnego, a swoją twardość zawdzięcza procesom geologicznym. Dzięki temu dziś, możecie cieszyć się pięknem minerałów w Waszej łazience. Plusem zastosowania tego materiału w łazience jest możliwość samodzielnej i dość szybkiej naprawy jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. 


Technologia wytwarzania (+)

Piękne i funkcjonalne wnętrze to zasługa procesu wytwarzania. Efektem działań Marmite S.A. są atrakcyjne konglomeratowe naczynia jak umywalki czy wanny. Eleganckie misy są praktyczne, stworzone w oparciu o najwyższe standardy oraz zasady ochrony środowiska. Marmite S.A. to kolejny producent z branży łazienkowej obok Hangsrohe, Axor, Novellini i innych, którzy troskę o najwyższą satysfakcję Klienta łączą z dbaniem o środowisko naturalne
 

wanna wolnostojąca marmite rita


 

Design

Wanna wolnostojąca (+/-)

Miłośnicy wanien wolnostojących muszą lepiej przyjrzeć się ofercie Marmite. Wanna Rita to jeden ze sztandarowych produktów, niezwykle popularny. Wanny wolnostojące są na topie, mają szereg zalet - nadają elegancji i nowoczesności Twojej łazience, są łatwe w utrzymaniu czystości. Ich rozmiary i różnorodność chyba nie ma końca, jednak znajdę także i wady - przede wszystkim cena - o tym poniżej, a także metraż pomieszczenia. Nie umieścicie takich wanien w małej łazience. Wanny wolnostojące pasują do dużych, przestronnych wnętrz. Dochodzi jeszcze kwestia sprzątania.
 

Prosto i nowocześnie (+)

Minimalizm. W ten sposób najłatwiej i najszybciej można opisać styl wanien Marmite Rita. Prosta, delikatna, zmysłowa konstrukcja, wydawać by się mogło krucha niczym szkło, a jednak siła i twardość marmuru podnoszą jej walory techniczne. Wizualnie jest naprawdę piękna, sami zobaczcie produkt na zdjęciach czy na żywo w salonie, wygląda niczym duża ceramiczna misa, w której można się odprężyć i zaznać przyjemności.
 

Różnorodność i kolorystyka (+/-)

W zakresie kształtów różnorodności brak. Wanny Marmite Rita występują w jednej formie - owalnej, delikatnej misy. Zaokrąglone kształty nadają wannie ładnego, miłego charakteru. Kolorystyka jest już bardziej zróżnicowana. Występuje ona w dwóch wersjach kolorystycznych - biel oraz czerń i biel w opcji mat lub połysk. Cenowo każda wersja jest inna, najtaniej wannę Marmite Rita możecie dostać w białym połysku. 

Funkcjonalność

Twarda jak marmur (+)

Stwierdzenie, że twardy jak skała jest jak najbardziej na miejscu. O technicznych właściwościach i wytrzymałości mechanicznej marmuru nie trzeba wiele pisać, to materiał mocny jak głaz. Marmite S.A. ma na to dowody - Wanny Marmite zdały certyfikat trwałości DA Durability, znaczy to, że urazy mechaniczne i uderzenia nie są im straszne. Konglomerat dolomitowy jest wytrzymały, twardy ale i plastyczny, zatem wanny Marmite Rita to atrakcyjna forma i twardość.


Łatwa naprawa zarysowań (+)

Ale gdy zdarzy się zarysowanie na ratunek przybywa ekipa Marmite S.A. ze środkiem do zadań specjalnych. Drobne rysy, zadrapania są usuwane za pomocą środka naprawczego Repair Kit Marmite. W opakowaniu znajdziecie instrukcję obsługi i możecie cały proces wykonać sami, by Wasza wanna czy umywalka ponownie była idealna. Na wszelkie odpryski wystarczy nałożyć specjalnie spreparowaną masę, a po wyschnięciu dokładnie wyszlifować zmniejszając grubość ziarna. Polecam raz na jakiś czas przeszlifować taką wannę w celu przywrócenia wręcz fabrycznego stanu! To ułatwienie to znakomite rozwiązanie dla każdego posiadacza wanny Marmite Rita, teraz powstałe defekty usuniesz w mig.
 

Przyjemne ciepło (+)

Marmur ma jedną, przyjemną właściwość - długo utrzymuje temperaturę. I w tym wątku raczej nie ma co się rozpisywać, to zaleta zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają dłuuuugie kąpiele. Materiał z którego wykonana jest wanna to istotna kwestia, weźcie pod uwagę taki element gdy dokonujecie wyboru. W zależności od tego czy jest to wanna akrylowa, żeliwna czy z konglomeratu inna będzie odporność na urazy, przebarwienia i utrzymanie temperatury, nie wspominając o wizualnym odbiorze wanny. Najbardziej popularne są wanny akrylowe, jednak powoli na szczyt wspinają się wanny z konglomeratu, jak ta dziś opisywana. Jeśli zobaczycie ją na żywo - sami się przekonacie.
 

13mm (+)

To grubość ścian wanny. Wydaje się być cienka, ale trwałość materiału z którego jest wykonana sprawia, że nawet 13 mm to dużo. Dzięki temu wanna Rita zyskuje lekką, delikatna linię i jest jednocześnie wytrzymała
 

Click-clack w komplecie (+/-)

Wybierając Marmite Rita, nie musicie martwić się o takie elementy jak korek typu click-clack, który znajduje się w komplecie z wanną. Myślę, że cena wanny jest na tyle wysoka, że miło, że producent umieścił go w parze z produktem, pozbawiając Klienta dodatkowych kosztów. Koniec z dobieraniem i szukaniem odpowiedniego odpływu! Minus tego rozwiązania to brak przelewu. Przez nieuwagę może spowodować zalanie całej łazienki, a nawet mieszkania sąsiada z dołu. Aczkolwiek producent wyszedł naprzeciw Konsumentom i dał możliwość  zamówienia wanny z przelewem i w standardzie, z zamontowanym syfonem za około 600 zł. Koszt dość wysoki, ale czego się nie robi dla świętego spokoju :)
 

Rozmiary wanien Marmite Rita (+)

Wanny Rita dostępne są w dwóch rozmiarach - standardowym oraz powiększonym (XL). Wersja standardowa to wanny  w rozmiarze 1570x710mm, wysokość to 572mm. Większa opcja o wysokości 620 mm i wymiarach 1700x770mm. Wanny występują w wersji z przelewem lub bez. 
 
wanna wolnostojąca marmite rita
 

 

Marmite Rita cena

Spory wydatek (-)

Ceny wanien Rita nie przyprawiają o zawrót głowy. Na rynku możecie spotkać na pewno droższe produkty. Jedno jest pewne - do najtańszych nie należą. Umieściłbym je jednak na wyższej półce cenowej. Jeśli wybraliście Marmite Rita to z pewnością wiecie, że to wydatek rzędu kilu tysięcy. 

 

Pielęgnacja i czyszczenie

Prosto, szybko i przyjemnie (+)

Wszyscy zgodnie twierdzą - czyszczenie wanien z konglomeratu to pestka. Nie wiem czy się z tym zgodzę. Jak każdy facet,  sprzątać nie lubię to według mnie mamy tutaj większą powierzchnie do utrzymania czystości, jak na wannę wolnostojącą przystało ;) Ważne, że mamy do dyspozycji środek o którym wspominałem, w przypadku drobnych urazów. Dodatkowo, mimo wszystko wanny z konglomeratu Rita zdały także test CA Cleanability  - certyfikat możliwości czyszczenia. Brud nie siada! Używajcie jednak mało inwazyjnych środków, myjcie je delikatną powierzchnią gąbki


 

Zalety i wady Marmite Rita

 

Zalety

+ cenny materiał,

+ solidne wykonanie,

łatwa w utrzymaniu czystości,

+ prosty desing,

+ korek clikc-clack w komplecie,

+ wystrzymałość,

+ w razie zarysowań można skorzystać ze środka naprawczego,

+ dwie wersje kolorystyczne ( biały czarny) , 2 rodzaje powierzchni (mat, połysk)

Wady

-  dosyć wysoka cena, w porównaniu z produktami akrylowymi

-  tylko dwa rodzaje wielkości,

-  wanny dostępne tylko w owalnej formie,

-  jak dla mnie - nadaje się wyłącznie do większych łazienek,

-  Wysoki koszt zamówienia modelu z  przelewem.


 
 
 
 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia