Szukasz kabiny prysznicowej do łazienki? Sprawdź Huppe Ena! Test i opinie eksperta

(56 głosów)


Huppe Ena kabina prysznicowa


Huppe Ena - Łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

 
Seria Huppe Ena otwiera podstawową linię kabin prysznicowych marki Huppe. W swojej ofercie producent oferuje trzy linie: Basic, Medium oraz Premium. Aranżacja łazienki za sprawą kabiny prysznicowej Huppe Ena stanie się prawdziwa przyjemnością. To produkt warty uwagi i swojej ceny. Klasyczna forma wpływa na jego uniwersalny charakter, będzie on dopełnieniem nowoczesnej, modnej  łazienki. Kabiny prysznicowe Huppe to wysoka jakość, precyzja wykonania, atrakcyjny design i innowacyjne rozwiązania.
 
 
 

 

 Jakość

 

 

Niemiecka precyzja i gwarancja jakości (+)

Kolejny, niemiecki producent, którego misją działania jest tworzenie produktów najwyższej klasy. Funkcjonalność i trwałość to cechy, które są wyznacznikiem każdego produktu Huppe. Marka ta, od niemal 120 lat jest prekursorem w tworzeniu kabin natryskowych. Wybierając produkty Huppe, mamy gwarancję jakości! Producent oferuje także posprzedażową, 10-letnią gwarancję.
 

Testy na piątkę (+)

Zarówno kabiny natryskowe jak i brodziki Huppe spełniają wymagania norm DIN EN 14428 ( dla kabin) oraz DIN EN 14527 (dla brodzików) a także liczne testy takie jak: test obciążeniowy, weryfikujący czy brodzik nie będzie ulegał odkształceniom, test z workiem piasku, sprawdzający wytrzymałość i jakość szkła oraz testy na szczelność.  
 

Doskonałe materiały - szkło hartowane (+)

Dodatkowo, szkło wykorzystywane podczas produkcji jest jednowarstwowym szkłem bezpiecznym (ESG). Proces hartowania szkła wspomaga jego odporność i trwałość, dzięki temu jest odporne na urazy i co najważniejsze - bezpieczne. Myślę, że te wszystkie informacje mogą świadczyć o tym, że marka Huppe = najlepsza jakość!
 
 
 
 
huppe ena
 


 


 

 Design

 

Nienaganny szyk (+)

Wystarczy spojrzeć na produkty Huppe, by określić ich design. Jedyne, co przychodzi mi na myśl to prostota, elegancja i szyk. To coś, dla miłośników czystych form, pozbawionych niepotrzebnych dodatków, bo kabiny Huppe nie wymagają ozdób i akcesoriów. Dyskretnie uwodzą nieskazitelną czystością i klarowną linią. Kabiny Huppe Ena 2.0 oraz Ena B idealnie pasować będą zarówno do dużych, przestronnych łazienek jak i małych wnętrz - kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru. Seria Huppe Ena oraz Ena B należy do linii Basic. Warto wspomnieć tez, że Huppe otrzymuje liczne nagrody za design oraz innowacyjność, takie jak Red Dot, Interior Innovation, Plus X czy German Design Award.
 

Tylko nowoczesne łazienki (+/-)

Sprawdzą się w nowoczesnych, eleganckich łazienkach, z pewnością nie będzie odpowiednia do łazienek retro czy wiktoriańskich o specyficznym charakterze. To rozwiązanie dla poszukujących inspiracji w żywiołach jakim jest powietrze czy woda. 
 

Kolorystyka i różnorodność (-)

Mankamentem zarówno serii Ena 2.0 oraz Ena B jest gama kolorów profili oraz szkła. Huppe oferuje jedynie profili w kolorze srebrny połysk (chrom połysk) i wyłącznie przeźroczyste szkło, bez możliwości wyboru koloru czy ornamentów. Jakieś wady? Może jedna – brak możliwości wejścia walk-in, dostępna jest ona tylko w liniach Medium oraz Premium tego producenta. Co wskazuje na kolejny szkopuł – linia Basic jest linia podstawową, w porównaniu do produktów wersji Premium czy Medium oferuje dużo mniej możliwości i rozwiązań aranżacyjnych.
 
 
 
huppe ena kabina prysznicowa

 


 

 Funkcjonalność

 

Drzwi idealne od Huppe (+)

Nad funkcjonalnością produktów Huppe można się rozpisywać. Wieloletnie doświadczenie, nieustanne dążenie do doskonałości, niemiecka precyzja mówią wszystko. Wspomnę zatem po krótce kilka zalet: przede wszystkim drzwi - zaopatrzone w przycisk czyszczenia, co ułatwia usuwanie zabrudzeń i czyszczenie szyb, które można swobodnie wyjąć z dolnej szyny (opcja dostępna w drzwiach zamontowanych na rolkach). Drzwi prysznicowe zostały także wyposażone w listwę magnetyczną oraz zawias wznosząco-opadający, umożliwiające precyzyjne zamknięcie. Już nie wspomnę o wysokiej jakości metalowych uchwytach typu reling zaprojektowanych przez Phoenix Design. Nic tylko kupować ;) !
 

“Diabeł tkwi w szczególe” (+)

Elementy aluminiowe pokryte są powłoką chromowaną. Rozbudowany system maskownic ułatwia montaż, skompensuje nierówności ściany, zniweluje widoczność śrub. Wszystkie te detale czynią kabiny prysznicowe atrakcyjnymi wizualnie i funkcjonalnymi. 
 

Kolej na szyby (+)

Szyny wykonane są z bezpiecznego szkła hartowanego z atestem TUV-GS o grubości 6mm. Są odporne na czynniki chemiczne, mechaniczne, zmiany temperatury oraz posiadają właściwości adhezyjne
 

Różnorodność (+)

Co łączy serie Huppe Ena 2.0 ora Huppe Ena B, to przede wszystkim podobny design i wymiary. Producent oferuje nam wejście narożnikowe, drzwi suwane, drzwi skrzydłowe, drzwi wahadłowe, ścianki, parawany i odpowiednie brodziki. Wysokość kabin sięga 1900 mm, jest to pośrednia wielkość w porównaniu do opisywanego modeli KALI (1950mm) i innych 1750-1850mm.
 
 
huppe ena

 

 

 Huppe Ena cena


Produkt ze średniej półki (+)

Huppe Ena nie należy do najdroższej serii. Powiedziałbym raczej, że nie będziecie żałować zakupu i wydanych pieniędzy. To solidnie wykonane szklane tafle, których głównym zadaniem jest nie tylko uatrakcyjnienie Waszej łazienki ale głównie chodzi o jakość i funckjonalność. Ena to seria najtańsza w swojej rodzinie Huppe, spośród innych kabin prysznicowych plasuje się na środkowych pozycjach. Podejmując decyzję o zakupie kabiny zwróćcie na nią uwagę.
 
 
 

 

 Pielęgnacja i czyszczenie

 

“Wyczyść to!”- czyszczenie kabiny prysznicowej! (+)

Novellini Cleanit - Zdecydowanie, niezaprzeczalnie numer 1! Zaszczytne miejsce na podium środków do czyszczenia kabin prysznicowych należy się jemu. Delikatny i wysoce skuteczny. Z łatwością usuwa zabrudzenia, pozostawiając piękną taflę szkła w Twojej łazience. Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Jego cena oscyluje wokół 70 zł. Na prawdę warto, koniec z godzinami spędzonymi w kabinie-  i nie chodzi tu o dłuuugi prysznic :)
 
 
 
 

 

Zalety i wady Huppe Ena

 


Zalety

 
+ bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami,

+ przycisk ułatwiający czyszczenie,

+ gwarancja posprzedażowa,
+ drzwi wyposażone w zestaw wznosząco-opadający oraz listwę magnetyczną,
+ hartowane szkło z atestem TUV-GS o grubości 6mm, odporne na urazy,

+ powłoka szyby posiadająca właściwości adhezyjne,
+ cena waha się od 600-1200zł – średnia półka cenowa.
 

Wady

- uboga gama kolorystyczna profili – wyłącznie srebrny połysk,
- brak możliwości wyboru koloru szkła,
- brak kabiny walk-in w linii Basic,

- podstawowa funkcjonalność, jak sam producent wskazuje linia Premium oraz Medium posiada bardziej rozbudowaną ofertę i możliwości.

 

 Huppe Ena

 

huppe ena


 


 

 
 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia