RANKING: najlepszy stelaż do WC z regulacją wysokości

(1 głos)
stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece
Regulacja wysokości stelaża Viega Prevista Dry

W funkcjonalnej łazience wszystkie urządzenia sanitarne powinny być zainstalowane zgodnie z zasadami ergonomii. Tyle tylko, że to pojęcie w kategoriach wysokości miski WC jest sprawą niezwykle indywidualną. Na jakiej więc wysokości zainstalować muszlę klozetową, biorąc pod uwagę bardzo zróżnicowane potrzeby domowników? Rozwiązaniem może być stelaż do WC z regulacją wysokości.

Jak na tronie

Wysokość montażu miski WC jest ważna nie tylko z punktu widzenia komfortu użytkowania – choć w przypadku przedłużających się posiedzeń ta kwestia może być priorytetem. Odpowiednie parametry instalacji w dużej mierze wymusza anatomia człowieka. Dlaczego? Przyjęcie prawidłowej pozycji podczas wypróżniania nie tyle ułatwi wszystkie fizjologiczne czynności, ile też poprawi funkcjonowanie organizmu. To dlatego wysokość montażu miski WC często jest kwestią indywidualną, zależną od wzrostu użytkowników. Pytanie tylko, co zrobić, gdy w domu mieszkają zarówno maluchy, jak i osoby mierzące 150 czy 190 cm czy niepełnosprawni? Najlepiej sięgnąć po stelaż do WC z regulacją wysokości.


Wysokość montażu miski WC

Istnieją pewne uregulowane normy, które warto znać podczas montażu miski WC podwieszanej. Jedne z nich dotyczą wysokości. Zaleca się, by odległość od posadzki do górnej krawędzi wynosiła maksymalnie 50 cm i nie mniej niż 40 cm. Regulację tych parametrów warto jednak dodatkowo uzależnić od wspominanych już wzrostu czy potrzeb domowników. Inaczej sprawa ma się w przypadku wysokich, a inaczej w przypadku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przeczytaj: Na jakiej wysokości miska WC podwieszana?

Najlepsze stelaże podtynkowe z regulacją wysokości

Żeby pogodzić potrzeby wszystkich, dobrze postawić na innowacyjne stelaże do WC z regulacją wysokości. Wśród najlepszych produktów znajdują się dwa, więc wybór nie jest taki trudny. Mowa o rozwiązaniach Viega Prevista Dry oraz TECElux 200. Ich podstawami są solidne ramy, które utrzymują ciężar ceramiki i osoby siedzącej na WC. Są one zabezpieczone przed korozją oraz zapewniają bezawaryjne działanie przez długie lata.

stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece

Stelaż podtynkowy do WC Viega Prevista Dry

Stelaż z regulacją wysokości Viega Prevista Dry pozwoli na stworzenie idealnych warunków w strefie toalety. Indywidualny zakres ustawień modelu wynosi od 31 do 39 cm, a parametry regulowane są poprzez przyciśnięcie przycisku. Dzięki temu wysokość sedesu ustalana jest w zależności od potrzeb! W zestawie z produktem znajdują się rama malowana proszkowo, spłuczka podtynkowa 3H, a także dławik przepływu wody, hamulec do ustawania wysokości czy elementy montażowe, takie jak przyłącze do wody, łuk przyłączeniowy i złączka.

Stelaż do WC Viega Prevista Dry jest kompatybilny ze wszystkimi przyciskami uruchamiającymi do WC Prevista, co daje spore pole do manewru i pozwala urządzić łazienkę w wybranym przez siebie stylu. System zapewnia dodatkowo dwuobjętościowe spłukiwanie; małe na poziomie 2-4 l oraz duże 3,5 do 7,5 l.

Co wyróżnia stelaż do WC z regulacją wysokości Viega Prevista Dry?

  • Wysokiej jakości materiały wykonania: stal, PE, co gwarantuje długą żywotność oraz odporność na rozmaite czynniki zewnętrzne.
  • Indywidualny zakres ustawień: 31-39 cm, dający swobodę korzystania. To spore ułatwienie; zwłaszcza w łazienkach, z których korzystają osoby starsze i ograniczone ruchowo.
  • Kompatybilność ze wszystkimi przyciskami spłukującymi WC linii Prevista, dzięki czemu wnętrze łazienki może być nie tylko praktycznie zaaranżowane, lecz także piękne.
  • Możliwość dwuobjętościowego spłukiwania, w tym małym, które zapewnia oszczędne zużycie wody w zakresie od 2 do 4 l.
  • Wymiary produktu: wysokość zabudowy: 112 cm, szerokość: 50 cm.

Link do Produktu: Viega Prevista Dry Stelaż podtynkowy do WC z regulacją wysokości, 8521.32 / 772024

stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece
Stelaż podtynkowy Viega

Stelaż do WC TECElux 200

Drugi stelaż z naszej listy najlepszych regulowanych rozwiązań do obszaru WC to TECElux 200, który pozwala na indywidualną modyfikację ustawień wysokości miski ustępowej w zakresie 8 centymetrów. To element, który oferuje wiele dodatkowych możliwości, w tym ceramiczny filtr powietrza z opcją późniejszego montażu, czy płytkę maskującą z koszem do aplikacji kostek czyszczących w spłuczce. System wyposażony jest w technologię podwójnego spłukiwania, a także może być podłączony ze wszystkimi toaletami podwieszanymi, w tym też wariantami rimless czy tymi z funkcją bidetu.

Oferowany przez TECE stelaż podtynkowy TECElux 200 daje możliwość ustawiania optymalnej ilości spłukiwanej wody 9/7,5/4,5 l, co czyni go rozwiązaniem ekologicznym oraz ekonomicznym. W komplecie z produktem znajdują się nóżki do montażu podłogowego, króćce przyłączeniowe wraz z zatyczkami, a także mocowanie do ceramik WC.

Co wyróżnia stelaż do WC z regulacją wysokości TECElux 200?

  • To samonośna rama montażowa z powierzchnią malowaną proszkowo oraz zbiornik z wytrzymałego tworzywa.
  • Możliwość późniejszej ręcznej regulacji wysokości w zakresie 8 cm, dzięki czemu każdy użytkownik może stworzyć idealne warunki do korzystania z WC.
  • Dowolna kreacja terminala z konfiguratorem TECElux online na stronie producenta. Do wyboru są różne powierzchnie szklane, a także mechanizmy uruchamiające, funkcje i obudowy z możliwością podłączenia ceramiki.
  • Dodatkowe udogodnienia takie jak ceramiczny filtr powietrza czy płytka maskująca z koszem do aplikacji kostek czyszczących w spłuczce.
  • Wymiary produktu: 112 cm x 50 cm x 14 cm.

Link do Produktu: TECElux 200 stelaż podtynkowy do WC 9600200

 

stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece
Stelaż podtynkowy Tece

Szukasz tradycyjnego stelaża do WC? Sprawdź ranking: najlepsze stelaże podtynkowe do WC

stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece

stelaż podtynkowy, Tece stelaż podtynkowy, stelaż do WC, stelaż do wc tece
Przycisk Viega Visign for Style

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia