Zlewy w kolorze czarny mat – najgorętszy trend tego roku od FRANKE!

(1 głos)
czarny zlew franke
Czarny zlew, bateria oraz płyta grzewcza Franke

Do tej pory kuchenne trendy krążyły wokół bieli, połyskujących wykończeń oraz funkcjonalności. Zmiany nadeszły razem z chęcią powrotu do naturalnych korzeni! Wraz z nimi w aranżacjach pojawiły się ciepłe barwy ziemi, akcenty drewna i kamienia, a także matowe powierzchnie oraz głębokie odcienie czerni. Dwa ostatnie elementy wnętrzarskiej układanki nie muszą występować w roli frontów meblowych, krzeseł czy dodatków. Marka FRANKE połączyła je ze sobą, tworząc hit tego sezonu – czarne, matowe zlewozmywaki. Do jakiego stylu pasują i czy są funkcjonalne?

Czerń jest na czasie!

Jest tajemnicza i magnetyzująca. We wnętrzach prezentuje się doskonale, bo dodaje całości ekskluzywnego charakteru – taka właśnie jest czerń. To kolor, który jeszcze do niedawna nie był zbyt często stosowany, bo budził wiele aranżacyjnych obaw – o wizualne przytłoczenie wystroju, o wrażenie smutku i trudności w stylistycznych zestawieniach. To jednak niesłuszne zmartwienia. Czerń jest trendy; niezależnie od tego, w jakiej formie zostanie użyta. Warunek jednak jest taki, by stosować ją z umiarem.

Czerń stała się popularna wraz z rozpowszechnieniem się mody na styl skandynawski oraz loftowy. To właśnie w tych kierunkach ciemne detale odpowiadają za znakomity efekt stylistyczny, ponieważ ożywiają całość oraz efektownie komponują się z charakterystycznymi materiałami tych nurtów, a więc drewnem, betonem, cegłą czy kamieniem. Barwa dobrze prezentuje się również w sąsiedztwie z bielą, tworząc elegancki kontrast. Można ją też konfrontować z pastelami (dla przełamania cukierkowatego rezultatu) oraz szarościami – uzyskasz wtedy charakterną, męską i niezwykle nowoczesną scenerię.

Czerń zarówno we wnętrzach, jak i w modzie jest klasykiem! To dobry wybór, gdy chcesz odmienić nudną stylizację. By zaprosić odcień do kuchni, możesz sięgnąć po dodatki, zdecydować się na wykończenie mebli w takiej barwie czy zainwestować w matowy, czarny zlewozmywak FRANKE. Taka strefy mycia wyróżni się, ale też nie przysporzy problemów pielęgnacyjnych.

czarny zlew franke

czarny zlew franke
Asortyment kuchenny Franke w kolorze czerni

Matowy zlewozmywak w kolorze czerni – hit czy kit?

Odpowiedź jest tylko jedna: hit! Czerń w zakresie elementów wyposażenia to strzał w dziesiątkę – zwłaszcza jeśli lubisz wnętrza niebanalne oraz eleganckie zarazem. Właśnie taki efekt zapewni ciemne, matowe wykończenie w strefie zlewozmywaka. Możesz je wykorzystać nie tylko w aranżacjach nowoczesnych. Będzie świetnie korespondowało ze stylami klasycznym, retro, glamour, eklektycznym, industrialnym, modern classic czy skandynawskim. Odnajdzie się nawet w inspiracjach boho, angielskich czy vintage. Dlaczego? Bo czerń jest ponadczasowa! Matowa powierzchnia zlewów FRANKE dodatkowo będzie stanowiła nawiązanie do natury i pomoże w utrzymaniu czystości (o tym poniżej).

czarny zlew franke
Czarny zlew wraz z baterią Franke w jasnej kuchni

czarny zlew franke
Zlewozmywak Franke

Zalety czerni w strefie mycia

Wokół czerni w kuchennej przestrzeni panuje wiele mitów. FRANKE obala wszystkie z nich! Granitowe zlewozmywaki producenta są funkcjonalnym i stylowym uzupełnieniem strefy mycia. Dlaczego? To zasługa materiału. Tworzywo, z którego tworzone są zlewy FRANKE, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i zarysowania. Nie są mu straszne wysokie temperatury oraz chemiczne środki czystości. Jego stanem nie zachwieją kulinarne eksperymenty oraz codzienne wyzwania. To zakup na lata – gwarancja braku problemów eksploatacyjnych.

Nie można pominąć kwestii estetycznych, jakie wyróżniają czarny zlew. Opinie urządzających jasno wskazują, że to wybór, który mocno rzutuje na charakter kuchni. Mimo tak dużego wpływu wizualnego na klimat wnętrza, ciemne zlewozmywakami należą do rozwiązań uniwersalnych pod kątem designu. To otwiera przed inwestorami wiele możliwości, ponieważ pozwala na szereg dopasowań. Zaletę tę potęguje to, że zlewy FRANKE dostępne są w różnych wielkościach oraz rodzajach, np. jako zlew jednokomorowy FRANKE Centro, zlew półtorakomorowy FRANKE Basis czy duży zlew dwukomorowy FRANKE Maris. Dzięki temu nawet metraż kuchni nie będzie ograniczeniem!

czarny zlew franke
Aranżacja nowoczesnje kuchni wraz z asortymentem kuchennym Franke

czarny zlew franke
Bateria kuchenna wraz z zlewozmywakiem Franke

Czy czarny zlewozmywak szybciej się brudzi?

Czarne zlewozmywaki FRANKE wykonane są z materiałów, którym plamy, zacieki oraz ślady po twardej wodzie nie są straszne – nie oznacza to jednak, że te w ogóle nie występują! Jak w przypadku każdego zlewu nieczystości są normą, zwłaszcza w roboczej strefie kulinarnego serca domu. Kwestia dotyczy jedynie łatwości eliminacji tych uciążliwych problemów, a to w przypadku zlewów FRANKE jest dziecinnie proste.

Jak utrzymać porządek? Wystarczy przecierać powierzchnię zlewu FRANKE po każdym użyciu przy pomocy wilgotnej szmatki lub gąbki (możesz też zainwestować w magiczną gąbkę FRANKE, która działa bez konieczności stosowania detergentów i niczym gumka ściera zabrudzenia). Do większych nieczystości używaj specjalnych produktów czyszczących FRANKE lub domowych roztworów na bazie wody, sody czy octu. Zrezygnuj ze stosowania inwazyjnych preparatów oraz mikstur zawierających chlor czy drobinki ścierne, które mogą zniszczyć powierzchnię.

Zlewy z Fragranitu+ od FRANKE wyróżnia dodatkowo technologia Sanitized®. Zawarte w niej szkło fosforanowe z dodatkiem srebra eliminuje możliwość namnażania się bakterii oraz drobnoustrojów aż o 99%! To oznacza higieniczną czystość oraz wysoki poziom bezpieczeństwa dla wszystkich domowników.

czarny zlew franke
Zlew Franke

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia