Wanna Duravit Starck i Remote Lake Cabin w naturalnej odsłonie

(1 głos)
Remote Lake Cabin

Zmęczeni powszechną betonozą i natłokiem sztucznych tworzyw w rozmaitych postaciach zmierzamy w kierunku natury. Nie chodzi jednak o ucieczkę poza miasto w trakcie kilku dni urlopu lub przeprowadzkę z głośnych metropolii na przedmieścia. Przyrodę coraz częściej zapraszamy do własnych czterech kątów, urządzając harmonijne aranżacje w rytmie eko. Pod batutą przyrodniczych inspiracji powstał też Remote Lake Cabin, czyli w pełni naturalny dom w górach Adirondack. Jest nie tylko umiejętnie wtopiony w okoliczny krajobraz. Cały, od dachu po podłogi, stanowi przykład zrównoważonego wzornictwa.

Harmonijne budownictwo

Do idei ekologicznego stylu można podejść różnorako – od bardziej powierzchownych kroków, które kończą się na selekcji motywów zaczerpniętych wprost z przyrody i wzorów, które nawiązują do jej piękna, po te gruntowne i kompleksowe; bazujące na holistycznym podejściu i budowaniu w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Ten trend mocno nasilił się w ostatnich latach i wielkie brawa dla tych, którzy decydują się na tego typu inwestycję. Takie nieruchomości, niezależnie od tego, czy są zlokalizowane w centrum miasta, czy w uroczym zakątku lasu, stanowią wyjątkowy azyl, w którym odprężenie nabiera całkowicie innego znaczenia.


Na gruncie ekologii i poszanowania natury powstała nieruchomość Remote Lake Cabin, zaprojektowana przez pracownię Stonorov Workshop Architects. To oryginalna inwestycja w górach Adirondack w Ameryce Północnej, która w całości – zarówno w ujęciu koncepcyjnym, jak i wizualnym oraz budowlanym – harmonizuje z otaczającą fauną i florą. Budynek jest wtopiony w naturalny pejzaż, a jego wnętrza są urządzone tak, by jeszcze lepiej czuć bliskość natury.


Potęga przyrody

Wszystko, co związane z Remote Lake Cabin jest zakorzenione w naturze i jej pięknie. Sam budynek jest zaprojektowany tak, by płynnie wtapiał się w otoczenie, co było nie lada gratką dla budowlańców i inwestorów. Z racji tego, że nieruchomość usytuowana jest daleko od drogi, nad jeziorem i pomiędzy drzewami – by nie zniszczyć ich piękna – zastosowano alternatywne metody budowy, a wszelkie materiały oraz produkty niezbędne do wzniesienia obiektu transportowano tratwami i łodzią. To znacząco wydłużyło czas realizacji, ale efekt z pewnością jest godną rekompensatą wszelkich trudności!


Obiekt Remote Cabin Lake jest stworzony tak, by wywierać ograniczony wpływ na środowisko naturalne. To dlatego konstrukcja w jak najmniejszym stopniu jest wsparta na lądzie – dzięki temu istniejący pod spodem ekosystem może się rozwijać bez żadnych zakłóceń.


Budynek składa się z kuchni połączonej z komfortowym salonem, dwóch sypialni oraz łazienki. Wszystkie te przestrzenie to około 60 m2 powierzchni. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz da się zauważyć mocne przyrodnicze wpływy. Ściany i podłogi pokrywają szlachetne deski o miodowej barwie, które ocieplają wizualnie wystrój i budują wrażenie przytulności. Aby uniknąć efektu „domku gajowego”, brąz drewna przełamano sporą ilością czarnych metalowych detali i przeszkleń, które „otwierają” przestrzeń i optycznie ją powiększają. Przez wielkie tafle szyb natura jakby wchodzi do środka, a słońce przez dłuższą część dnia zastępuje oświetlenie sztucznych żarówek.
Klucz do relaksu

Żeby przyjemności stało się zadość, w Remote Lake Cabin stworzono przytulną strefę relaksu w postaci łazienki wyposażonej w pojemną i dużą wannę Duravit Starck. Jej opływowe kształty umiejętnie nawiązują do organicznego trendu dominującego we wszystkich pozostałych pomieszczeniach, co potęguje harmonię aranżacji. Wolnostojącą konstrukcję ulokowano zaraz przy oknie, by podczas kąpieli móc podziwiać pejzaż rozpościerający się za szybą; kalejdoskop brązów i zieleni stworzonych przez drzewa.

duravit starck remote lake cabin, remote lake cabin duravit, duravit remote lake cabin
Duravit Starck Wanna wolnostojąca

Wanna Duravit Starck jest projektem znanego i cenionego w świecie designu artysty, Philippe Starck'a. Model wykonany jest z wytrzymałego akrylu sanitarnego, którego powierzchnia długo utrzymuje ciepło i nie żółknie pod wpływem promieni UV. Rozwiązanie posiada dwa ukośne oparcia oraz centralnie ulokowany odpływ, przez co będzie idealnym miejscem odprężenia dla pary w czasie romantycznych chwil z lampką wina w dłoni.

wanna duravit remote lake cabin, duravit starck remote lake cabin, remote lake cabin duravit starck
Łazienka z wanną Duravit Starck

Skomentuj

1 komentarz

  • Piotrek W.
    Podoba mi się prostota i ciepło wnętrza. Bez zbędnych rzeczy w wnętrzu.

Rekomendacje i wyróżnienia