Umywalka Ravak Yard niczym dzieło sztuki

(7 głosów)
umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka Ravak Yard

Łazienki przeobrażają się w salony kąpielowe, więc naturalną rzeczą jest fakt, że wyposażenie sanitarne zaczyna odbiegać od standardowych wzorców, a miski WC czy wanny stają się fantazyjnymi rzeźbami o mocno użytkowym przeznaczeniu. Dotyczy to także umywalek, którym daleko do zwykłych, ceramicznych mis. Zamieniły się w oryginalnie wyglądające konstrukcje. Przykładem tego jest umywalka Ravak Yard.

Ravak Yard w trendach

Modna łazienka to łazienka z pomysłem – przestrzeń urządzona nieszablonowo i wypełniona elementami, które zwracają na siebie uwagę. To dlatego umywalka Ravak Yard tak dobrze wpisuje się w obowiązujące trendy. Jej autorzy, projektanci Vrtiška & Žák, nadali jej lewitujący design osiągnięty dzięki zastosowaniu opuszczonej poniżej krawędzi umywalki przestrzeni do odkładania. Wszystko to ulokowane jest na solidnej konsoli, która dopasowana jest kształtem do całości. W efekcie umywalka prezentuje się lekko i niebanalnie.

Umywalka Ravak Yard bazuje na minimalistycznych wpływach. Nie ma w niej nic, co można by było uznać za zbędne i przesadzone. Wręcz przeciwnie! Nietypowe wzornictwo kryje w sobie ogrom zalet praktycznych. To w zestawieniu z efektowną estetyką daje doskonałą całość.

A jeśli o estetykę chodzi, umywalki Ravak Yard stanowią kompilację modnych kształtów. To owalne, krągłości i miękkie linie, które będą wnętrzarskim uzupełnieniem stylistyki nowoczesnej, klasycznej czy eklektycznej. Ten nieszablonowy design świetnie odnajdzie się również w realizacjach industrialnych oraz loftowych. Można go też wkomponować w aranżacje retro, które oryginalność mają wpisane w aranżacyjnym DNA.

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Wisząca umywalka Ravak Yard

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka Ravak Yard

W poszukiwaniu inspiracji

Kolekcja pięciu umywalek ceramicznych Ravak Yard odnosi się bezpośrednio do tłumaczenia nazwy serii. Z angielskiego „yard” znaczy „dziedziniec”, czyli określone miejsce w obrębie jakiegoś budynku. Jak przełożyć to na wzorniczy język kolekcji Yard? W tym przypadku umywalkę otacza praktyczny blat, dzięki któremu użytkownik zyskuje przestrzeń, która podobnie jak dziedziniec stanowi jego własność. To idealna powierzchnia odkładcza, miejsce montażu armatury, a także pole do ekspozycji dekoracji i przydatnych rzeczy; szczoteczek do zębów, dozowników na mydło.

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka wisząca Ravak Yard

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka Ravak Yard

Good Design dla Ravak Yard

Koncepcja Ravak Yard otrzymała nagrodę Good Design, czyli Czarną Kropkę, będącą pierwszą, najstarszą i najdłużej funkcjonującą na świecie nagrodą wzorniczą. To szczególne wyróżnienie, zwłaszcza że Ravak jest jedyną czeską firmą, która je zdobyła! Jury doceniło praktyczność dodatkowego blatu biegnącego poniżej linii umywalki, a także zachwyciło się minimalistyczną formą.

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Czarne umywalki Ravak Yard

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka wisząca Ravak Yard

Umywalka wisząca i jej zalety

Umywalka Ravak Yard to kategoria umywalki wiszącej, która wyróżnia się długą listą zalet. Tego typu rozwiązania z reguły montowane są w mniejszych łazienkach, ponieważ ich zasadniczym atutem jest oszczędność miejsca. Dzięki możliwości montażu ściennego nie ma konieczności instalacji ani postumentu, ani szafki znajdującej się pod nią. W rezultacie powierzchnia podłogi jest odsłonięta, a to optycznie powiększa łazienkę. Wnętrze wydaje się znacznie przestronniejsze.

Z uwagi na sposób montażu umywalka wisząca wyróżnia się praktycznością związaną z łatwością utrzymania przestrzeni mycia w czystości. W tego typu produktach brak charakterystycznych zakamarków i łączeń, w których gromadzą się brud i zanieczyszczenia. Powierzchnię wystarczy przetrzeć miękką szmatką i gotowe!

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka wisząca Ravak Yard

Umywalka Ravak Yard – wymiary i kolory

Umywalka wisząca nie musi być wyłącznie elementem małej łazienki w bloku. Kolekcję Ravak Yard tworzy 5 propozycji, które z łatwością można dopasować do każdego metrażu. Różnorodność dotyczy nie tylko wielkości rozwiązań, lecz także kolorów konsoli. Do wyboru są odcienie takie jak: biel, czerń i stal nierdzewna. Wybrany ton warto uznać za wspólny mianownik dla innych elementów wykończenia wnętrza, w tym syfonu i korka. Jeśli wyróżniać je będzie ta sama barwa co konsoli, harmonia gwarantowana!

W serii Ravak Yard znajdują się umywalki wiszące i wiszące umywalki narożne. Jakie rozmiary są do wyboru? W mniejszych przestrzeniach sprawdzi się umywalka Ravak Yard Mini 28 cm, umywalka wisząca 40,5x50, umywalka wisząca narożna o tej samej wielkości, a także umywalka narożna 45x45 cm. W przestronniejszych wnętrzach warto zamontować umywalki Ravak Yard 60,5x50cm, a także wariant Ravak Yard 80,5x50 cm (obydwa rozmiary występują w opcji klasycznej i narożnej).

Umywalki Ravak Yard dostępne są w wersji z otworem na baterie oraz bez. W zależności od wariantu pasować do nich będzie bateria umywalkowa podtynkowa lub armatura stojąca, np. bateria umywalkowa stojąca czarna.

umywalka narożna 45x45, ravak yard, umywalki narożne
Umywalka wisząca Ravak Yard

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia