Stegu New York – płytki architektoniczne

(28 głosów)
Stegu New York
Na zdjęciu: kamień dekoracyjny Stegu New York

Stegu New York – płyta betonowa na ścianę

Nie tak dawno jeszcze beton architektoniczny uważano za odpowiedni do urządzania loftów, mieszkań w stylu minimalistycznym czy też industrialnym. Z czasem jednak przekonano się co do uniwersalności zastosowania szarego materiału. Odkryto mnogość jego możliwości wyeksponowania.
Odsłonięte betonowe ściany bez wątpienia stanowią prawdziwą ozdobę nowoczesnego wnętrza. Płytki architektoniczne producenta Stegu to perfekcyjnie odzwierciedlona makieta chłodnej i zimnej struktury materii – ukazuje wżery i pory tak charakterystyczne dla właściwości surowej płyty.

 


Stegu New York – płytki architektoniczne i ich właściwości

Materiał, z którego wykonano odlew to gips, dzięki czemu uzyskany produkt jest znacznie lżejszy od tradycyjnego betonu. Montaż takiej gipsowej płytki architektonicznej jest prostszy aniżeli tradycyjnej wersji dzięki swej wadze. Również wymiar płyt – 400 × 600 mm – jest idealny, przez co układanie nie sprawia zbytniego problemu. Zapytacie, co jeszcze potrzebujecie do wyłożenia produktu? Wystarczą grunt, klej i odrobina fantazji a uzyskacie otoczenie z temperamentem. Seria Stegu New York  posiada hydrofobową warstwę ochronną, przez co nie chłonie wilgoci. Powłoka ta zapobiega także powstawaniu zacieków i przebarwień na powierzchni, mogących powstać w trakcie czyszczenia.

 


Stegu New York – do kuchni i do salonu

Prostota i minimalizm to cechy oferty Stegu New York. Dostojna szarość stworzy tło dla innych pozycji wyposażenia czterech ścian. Beton skomponowany wraz z dodatkami drewna uzyska wystrój ekologiczny.

Stegu New York stanowi wymarzoną scenerię dla pozostałych rekwizytów składających się na aranżację domu. Za zastosowaniem płytki architektonicznej w kuchni przemawia fakt jej odporności na wilgoć, a także to, że utrzymanie Stegu New York nie wymaga dużych nakładów pracy z naszej strony. Naturalny wygląd propozycji znakomicie będzie współgrał z drewnem, bądź z jasnymi detalami zastosowanymi w salonie. Na tle betonowej powłoki bardzo dobrze zaprezentują się dodatki w intensywnym odcieniu. Szarość barwy wyostrzy i pogłębi tonację sofy ewentualnie fotela. Wdrożenie koloru i faktury wpłynie na ocieplenie wyglądu pomieszczenia. Jeśli jednak lubicie dom w surowym wykończeniu, wówczas sugerujemy wykorzystanie elementów z udziałem szkła lub metalu.
 

Stegu New Yorku
Na zdjęciu: Płytki Stegu New York

 

Skomentuj

1 komentarz

  • ostow22
    Jakoś nigdy nie przemawiał do mnie beton jako ozdoba wnętrza. Jednak coraz bardziej przekonuję się do "jego" roli jako ozdoby pomieszczenia. Póki co sprawdzam różne możliwości wykorzystania :) może niebawem się zdecyduję ;)

Rekomendacje i wyróżnienia