Okap FRANKE Mythos T-Shelf inspirowany industrialnym stylem

(1 głos)
okap franke mythos T-Shelf, okap kuchenny franke
Okap Franke Mythos T-Shelf

Styl industrialny zawitał do Polski stosunkowo późno. Jednak gdy się już pojawił, rozkochał w sobie ogrom urządzających! Każdy z nich, marząc o tym, by mieszkać niczym w nowojorskim SoHo, stawia na pofabryczne materiały, surowe faktury, metaliczne dodatki i odpowiedni sprzęt AGD. W kuchni z pewnością będzie nim okap FRANKE Mythos T-Shelf FMY BK MATT F180. To nawet więcej niż zwyczajny okap! To rodzaj małej architektury wyróżniającej strefę gotowania.

Wyspa w stylu loft

W industrialnej i loftowej scenerii najważniejsze jest poczucie przestronności – dokładnie takie, jakie czuć w starych halach magazynowych oraz opuszczonych fabrykach. To dlatego zabieg łączenia pomieszczeń jest tak charakterystyczny dla tego stylu. Normą jest to, że salon płynnie przechodzi w część jadalnianą, a kuchnia staje się otwartą strefą dzienną z miejscem do wypoczynku czy oglądania TV. Bardzo często jej kluczowym elementem jest także wyspa kuchenna – miejsce, przy którym nie tylko się gotuje, lecz także dyskutuje i wykonuje wspólne aktywności. Ten ważny, funkcjonalny obszar mieszkania lub domu z estetycznego punktu odgrywa też rolę reprezentacyjną. Jej detalem będzie więc okap kuchenny wyspowy.

Jaki okap dorówna reprezentacyjnej wyspie kuchennej? FRANKE Mythos T-Shelf FMY BK MATT F180, czyli loftowa propozycja, która scala chłód metalu z prostą konstrukcją i maksymalną użytecznością. Ta czarna, matowa bryła o długości 180 cm z półkami z przydymionego szkła i udźwigiem aż do 5 kg daje możliwość korzystania z każdej ze stron, a jednocześnie zwraca na siebie uwagę, stając się niezwykłą dekoracją przestrzeni.

Okap FRANKE Mythos T-Shelf jest urządzeniem klasy premium, który – poza technologicznym zaawansowaniem – mocno skupia się na estetycznym potencjale. Ciekawą bryłę rozwiązania budują przemyślana linia oraz symetryczne przejścia, a całość podkreśla głębia czarnego koloru, który (jak żadna inna barwa) perfekcyjnie wpisuje się w stylistyczny kanon pofabrycznego trendu. I choć industrialny sznyt to główna domena sprzętu od szwajcarskiej marki FRANKE, to nic nie stoi na przeszkodzie, by okap Mythos T-Shelf zagościł także w innych sceneriach. W nowoczesnych i klasycznych spotęguje wrażenie elegancji. W skandynawskich podkręci użyteczną stronę kuchni, a w eklektycznych odpowie za wizualny potencjał wystroju.

okap franke mythos T-Shelf, okap kuchenny franke
Franke Okapy, Mythos T-Shelf

Z technologią za pan brat

Do czego służy okap, wie każdy. W tej roli rozwiązania od FRANKE celująco zdają egzamin i często nie mają sobie równych. Produkt linii Mythos T-Shelf potrafi jednak o wiele więcej! Może działać w dwóch trybach, zarówno jako pochłaniacz z recyrkulacją, jak i wyciąg podłączony do kanału wentylacyjnego, oraz oferuje 4-stopniowy zakres regulacji intensywności pracy. Rozwiązanie wyróżnia bardzo wysoka wydajność na poziomie do 750 m3/h, co pozwala skutecznie uporać się z niechcianymi zapachami towarzyszącymi procesowi gotowania.

To, co wyróżnia okapy FRANKE Mythos T-Shelf to nie tylko wydajna praca, lecz także ciche działanie. To zasługa nowoczesnego silnika Sound Pro Blower. Nie ma tu mowy o uciążliwym szumie, który drażni domowników siedzących na sofie w salonie. Poziom emitowanego hałasu jest na tyle niski, że nie przeszkadza w rozmowie czy nawet podczas relaksu przed telewizorem. Dzięki temu to sprzęt, który świetnie spisuje się w otwartych przestrzeniach. Do w pełni zaawansowanej strefy przyrządzania posiłków wystarczy jeszcze tylko bateria zlewozmywakowa czarna z wyciąganą wylewką.

okap franke mythos T-Shelf, okap kuchenny franke
Okap Franke Mythos T-Shelf

Rozświetlona strefa robocza

Okap kuchenny FRANKE, oprócz pochłaniania zapachów unoszących się podczas gotowania, odgrywa rolę dodatkowego światła, które usprawnia wiele czynności odbywających się w pobliżu płyty indukcyjnej lub kuchenki. Ta świetlna oprawa często służy także do budowania kameralnej atmosfery. By te dwie możliwości były spełnione, FRANKE zastosował w sprzęcie Mythos T-Shelf opcję pasów LED z funkcją inteligentnego ściemniania. To pozwala na regulowanie natężeniem światła i daje możliwość dopasowania go do wykonywanych czynności.

okap franke mythos T-Shelf, okap kuchenny franke
Okap Franke Mythos T-Shelf

Jeszcze jedna rola okapu

360-stopniowa dostępność okapu FRANKE Mythos T-Shelf przekłada się na swobodę gotowania – nie tylko w pojedynkę. Możliwość korzystania z funkcjonalnej konstrukcji ze wszystkich stron oraz eksponowania przypraw, doniczek i innych przydatnych akcesoriów znacząco ułatwi pracę i dodatkowo zagwarantuje więcej miejsca do przechowywania. To również wpływa na estetyczną odsłonę urządzenia! Dzięki temu okap kuchenny może zamienić się w główną dekorację kuchni. Wystarczy na półkach ulokować doniczki z ziołami oraz bibeloty nawiązujące do klimatu panującego w aranżacji.

okap franke mythos T-Shelf, okap kuchenny franke
Okap Franke Mythos T-Shelf

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia