Nowoczesne muszle klozetowe - trendy w aranżacji współczesnych toalet

(3 głosów)

Elementy, których nie da się pominąć

Najważniejszym punktem toalet są muszle klozetowe. Już na etapie ich wyboru można pozwolić sobie na nieszablonowe rozwiązania. Przedstawmy więc kilka trendów na osadzenie ich w przestrzeni. Te pomysły zyskują uznanie projektantów oraz użytkowników.

Miska bezkołnierzowa i nie tylko, czyli nowoczesne muszle klozetowe

Jednym z trendów we współczesnych toaletach jest wykorzystywanie bezkołnierzowej miski. Jej konstrukcja różni się od tradycyjnego rozwiązania tym, że nie ma rantu wewnątrz muszli. Jego brak sprawia, że muszla "pozbywa się" trudno dostępnych przestrzeni, w których w tradycyjnych miskach osadzał się kamień i zabrudzenia. Usunięcie rantu sprawia także, że do spłukiwania nie zużywa się tyle wody, ile potrzeba w przypadku tradycyjnej muszli. Ze względu na higieniczność, łatwość w utrzymaniu czystości oraz ekonomiczność związaną z mniejszym zużyciem wody miska bezkołnierzowa jest częstym wyborem we współczesnych aranżacjach toalet.
 

łazienka


Opcje montażu

Jeżeli rodzaj muszli klozetowej występuje w wersji podwieszanej - wykorzystuje się wówczas stelaż podtynkowy. Cała instalacja jest więc ukryta, a na zewnątrz pozostaje tylko miska oraz przycisk uruchamiający spłukiwanie. W ten sposób zyskujemy przestrzeń, którą w przypadku kompaktowych muszli trzeba przeznaczyć na zbiornik z wodą. Przestrzeń zyskujemy także pod muszlą. Podobnie jak w przypadku braku rantu, podwieszana muszla ułatwia zachowanie czystości (łatwiej uprzątnąć podłogę pod nią).

Muszla występuje w różnych kształtach (na przykład bardziej opływowych) - daje to także większe możliwości aranżacji przestrzeni i dopasowania jej do przyjętej stylistyki. Podwieszanej misce zwykle towarzyszy wolnoopadająca deska.

stelaż


Dwa w jednym

Innym rozwiązaniem, które nie jest jeszcze tak powszechne jak powyżej opisane modele, jest toaleta myjąca. Taka instalacjajest jednak coraz częściej wskazywana jako bardzo funkcjonalne urządzenie. Zaznacza się przede wszystkim jego ergonomiczność i możliwość zaoszczędzenia miejsca oraz to, że możemy zadbać o higienę osobistą bez instalowania osobnego bidetu. Jest to opcja dla osób posiadających ubikację o niewielkiej powierzchni, którzy mimo to chcieliby jak najlepiej ją wyposażyć. Z kolei w dużych łazienkach (łączonych z ubikacją) takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni i kreatywne jej wykorzystanie, na przykład na wstawienie wiklinowego fotela czy roślinności.

łazienka


Wystrój toalety taki, jak chcesz

Po wyborze odpowiedniej muszli klozetowej warto poświęcić trochę czasu na zaaranżowanie pozostałych elementów toalety. Wśród trendów wskazać można większą popularność czarnej kolorystyki. Ciemne dodatki, takie jak na przykład dozowniki mydła, potrafią bardzo dobrze komponować się z białą ceramiką. Warto dodać, że również muszle klozetowe występują w czarnej barwie, co jest ciekawym urozmaiceniem w stosunku do białych modeli. Do toalet chętnie wybierane są także płytki wielkoformatowe oraz te imitujące kamień lub beton. Z jednej strony zauważalna jest tendencję do nawiązywania do natury, z drugiej - do tworzenia pomieszczeń minimalistycznych (tak zwany styl "miejski"). Warto pamiętać że płytki można zastąpić również wodoodpornymi tapetami.

toaleta


Skomentuj

2 komentarzy

  • Izabella
    Uwielbiam czarne dodatki, świetnie się odnajdują w każdej stylistyce.
  • Nikola
    Miska Wc z funkcja bidetu to strzał w dziesiątkę w naszych łazienkach. Jeśli tylko ktoś może, to polecam takie rozwiązanie. Dopiero od roku użytkuję, ale jestem bardzo zadowolona. Super.

Rekomendacje i wyróżnienia