Maksymalna wygoda w łazience z Duravit P3 Comforts

(1 głos)
Duravit P3 Comforts, Duravit
Naturalna łazienka z Duravit

Wygoda w salonie jest oczywistością – przecież niedzielny relaks czy odpoczynek po pracy muszą odbywać się w objęciach miękkich oparć i siedzisk. W pracy także ergonomia nie dziwi, bo odpowiedni fotel to gwarancja zdrowego kręgosłupa. W kuchni komfort też jest wskazany! Dzięki niemu przygotowywanie posiłków jest szybsze, łatwiejsze i zdecydowanie wygodniejsze. Czy w łazience taka cecha jest koniecznością? Czy da się w ogóle urządzić pomieszczenie z wanną, miską WC czy umywalką w taki sposób, by użytkownikom było… wygodnie? Da się – a nawet trzeba! Jak? Z Duravit P3 Comforts.

Powierzchnia do odkładania

Wygoda w łazience ma wiele znaczeń! To łatwy dostęp do kosmetyków, których często używasz. To swoboda podczas porannych zabiegów pielęgnacyjnych i szybkość, jeśli chodzi o sprzątanie. Sanitarny komfort jest więc sumą detali – często spychanych na boczny tor podczas urządzania pomieszczenia. Warto odwrócić tę tendencję i zacząć od projektowania w taki sposób, by wszystko było kwintesencją ergonomii.

W Duravit P3 Comforts komfort jest wartością nadrzędną. Subtelny design elementów serii ma za zadanie pomagać w codziennych czynnościach, przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb estetycznych. Taka hybryda to dzieło architektów cenionego biura projektowego Phoenix Design, którzy od 1987 roku tworzą rozwiązania łączące dobre wzornictwo z maksymalną użytecznością. W P3 Comforts przykładem tego są charakterystyczne umywalki.

Umywalki Duravit P3 Comforts mają szczególną budowę. Ich ciekawym, a przy tym i niezwykle praktycznym, elementem jest delikatnie podwyższona półka pod baterię, która jednocześnie stanowi podest pozwalający na wyróżnienie stylowej armatury. Dodatkowo dzięki temu obszar mycia jest podzielony na dwie strefy; mokrą oraz suchą. Mokra pozwala na komfortowe mycie dłoni i wykonywanie innych czynności higienicznych, a sucha, oprócz tego, że jest przestrzenią na baterię, zapewnia sporo miejsca na kosmetyki i akcesoria sanitarne. To wygodna powierzchnia odkładcza na rzeczy, które muszą znaleźć się w obrębie mycia.

Duravit P3 Comforts, Duravit

Duravit P3 Comforts, Duravit
Umywalka na postumencie Duravit

Umywalki idealne do małej łazienki

Poczucie wygody nie musi być ograniczone metrażem. W Duravit P3 Comforts znajdują się też rozwiązania do wnętrz, które nie grzeszą rozmiarem. Jeśli jesteś właścicielem małego WC lub planujesz wygospodarowanie osobnej toalety dla gości, w serii dostępne są umywalka mała, której szerokość wynosi zaledwie 450 mm, oraz wariant o szerokości 500 mm. W drugiej wersji miejsce do instalacji armatury znajduje się z boku – wszystko po to, by zaoszczędzić miejsce! Charakterystyczna półka na baterię także zamieni się w dodatkową powierzchnię odkładczą; na mydło czy szczoteczki do zębów.

Duravit P3 Comforts, Duravit
Miska WC, umywalka Duravit w małej łazience

Duravit P3 Comforts, Duravit
Umywalka Duravit

Komfort siedzenia

Komfort i miska WC? TAK! Przecież gdyby zliczyć minuty, które spędzasz, siedząc na toalecie w ciągu roku czy kilku lat wyszłaby z tego całkiem pokaźna wartość. Co zrobić, by siedzieć wygodnie? Zadbaj o odpowiednią szerokość WC. W Duravit P3 Comforts miski toaletowe mają aż o 20 mm większą szerokość właśnie po to, by gwarantować wygodę siedzenia.

Komfort siedzenia to jedno. Miski WC Duravit P3 Comforts to też wygoda innego kalibru – ta odnosząca się do codziennych obowiązków. Chyba nikt nie lubi czyszczenia muszli, walki z bakteriami gnieżdżącymi się pod kołnierzem czy mało skutecznym spłukiwaniem. W P3 Comforts odpowiedzią na te bolączki jest technologia Duravit Rimless®. Bazuje na specyficznej konstrukcji sedesu, w której nie zastosowano kołnierza wewnętrznego. Skutkiem tego zanieczyszczenia, zarazki i bakterie nie mogą ukryć się w zakamarkach WC. To ułatwia sprzątanie, ale jednocześnie nie powoduje wychlapywania się wody poza obręb sedesu. W Duravit Rimless® zastosowano bowiem dodatkowo efektywny system spłukiwania, który zapewnia doskonałą skuteczność przy małym zużyciu wody.

Duravit P3 Comforts, Duravit
WC kompakt Duravit

Higiena z SensoWash®

Żeby wygoda była jeszcze większa, linię Duravit P3 Comforts uzupełniają deski sedesowe z funkcją mycia SensoWash® Slim. To innowacyjny produkt, który zrewolucjonizował kulturę korzystania z toalety. W jaki sposób? Rozwiązanie pozwala na maksymalną higienę poprzez użycie wody. Przekłada się to m.in. na funkcje takie jak mycie tylne, mycie damskie (lady) czy mycie komfort. Dodatkowo sprzęt sterowany jest przy pomocy pilota i wyposażony jest w zintegrowany podgrzewacz przepływowy, który umożliwia zachowanie stałej, indywidualnie ustawionej temperatury strumienia.

Duravit P3 Comforts, Duravit
Deska sedesowa SensoWash® Slim Duravit

Duravit P3 Comforts, Duravit
Deska myjąca SensoWash® Slim Duravit

Antybakteryjna glazura HygieneGlaze

Punktem numer dwa na liście higienicznych strażników jest glazura HygieneGlaze zastosowana w miskach WC Duravit P3 Comforts. To nic innego jak innowacyjne szkliwo ceramiczne zintegrowane z powierzchnią sedesów oraz pisuarów Duravit. Jego obecność zabija zarazki i bakterie, wpływając na większą czystość w obrębie WC.

HygieneGlaze się nie zużywa – powierzchnia ta jest trwale połączona z ceramiką w trakcie procesu wypalania, co wpływa na długowieczną skuteczność szkliwienia i zabijania bakterii. Według badań niezależnych instytutów wynosi ona aż 99%! Efektem tego toalety i pisuary są perfekcyjnie czyste oraz bezpieczne dla użytkowników. Dzięki temu możesz nawet ograniczyć użycie chemicznych i agresywnych detergentów i żrących środków chemicznych.

Duravit P3 Comforts, Duravit
Umywalka Duravit

Duravit P3 Comforts, Duravit
Białe meble łazienkowe Duravit

Więcej miejsca w wannie

Zgodna z koncepcją całej kolekcji Duravit P3 Comforts jest także wanna. To wygodna konstrukcja z możliwie najcieńszą krawędzią i możliwe najbardziej przestronnym wnętrzem. Wszystko po to, by kąpiel była gradacją przyjemności! Tak jak w przypadku umywalek, w wannach serii P3 Comforts zastosowano podwyższoną krawędź boczną. Dzięki temu jej powierzchnia stała się szeroką półką na kosmetyki, dekoracje oraz świece. Żeby spotęgować wrażenie komfortu, wanny Duravit P3 Comforts można wzbogacić o miękki zagłówek oraz systemy hydromasażu.

Duravit P3 Comforts, Duravit

Duravit P3 Comforts, Duravit

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia