Kerasan Waldorf do łazienki retro!

(4 głosów)
 
Kerasan Waldorf Łazienka Retro Umywalka

Świat designu opanowała moda na surowy industrializm i projekty, w których detale są zbędną koniecznością. Rezygnujemy z bogato zdobionych form rodem z poprzedniej epoki, podążając za współczesnymi trendami. Pod dyktando minimalizmu sięgamy po proste bryły i organiczne kształty armatury, by wnętrze stało się harmonijne, estetyczne i przejrzyste. Jednak kierunek pochodzący z chłodnej Północy ma potężnego rywala – styl retro. To zabawa kolorem, fakturą i wzorem. Przepych z dozą harmonii i szyku. Przestrzeń, która zamyka to, co najpiękniejsze z minionych stuleci i łączy się z nutą sanitarnych udogodnień. Inspiracje barokiem, latami 50. XIX wieku czy okresem międzywojennym mogą stać się wspaniałą pobudką do kreacji miejsca, jakim jest łazienka. Kerasan Waldorf to machina cofająca czas, a jej konstruktorem jest wybitny artysta Massimiliano Cicconi.

Kerasan Waldorf Łazienka Retro miska WC bidet retro
 

Łazienka w stylu retro z Kerasan Waldorf!

Łazienki retro to parada piękna, zamkniętego w ceramice. To barwy dobrane tak, by tworzyć intrygującą atmosferę i armatura, pozwalająca kaskadzie wody zafascynować każdego, kto dotknął charakterystyczne krzyżowe pokrętła ozdobione intarsjami z oznaczeniami temperatury. Mimo tego, że przeszłość to ogromny bagaż zróżnicowanych kierunków w architekturze, styl retro w łazience ma pewne sztandarowe cechy. 
 
Kerasan Waldorf Łazienka Retro miska WC bidet

Pierwsza wiąże się z zerwaniem z prostotą, bo formy ceramiki, armatury czy dodatków zachwycają! Nie ma tam miejsca na nudę i standaryzację! Wystarczy spojrzeć na Kerasan Waldorf, by zobaczyć zasadnicza różnicę miedzy nowoczesnością, a inspirującą przeszłością. Miękkie linie, nietuzinkowe żłobienia biegnące wzdłuż umywalki podtrzymywanej przez stylizowany postument czy miski WC o charakterystycznej rzeźbie same w sobie są ozdobą łazienki retro.

Kerasan Waldorf Łazienka Retro umywalka

Kolejna zasada związana jest z kolorami. Łazienki retro to przestrzenie, w których najczęściej króluje klasyka. Biel i czerń – użyte w różnych proporcjach – stanowią o eleganckim i wyrafinowanym tonie wnętrza. Nieszablonowo prezentują się czarne ściany, na tle których jeszcze lepiej można wyeksponować niesztampowe kształty ceramiki Kerasan Waldorf, choć zwolennicy  jasnej palety, mogą postawić na ciekawe wnętrza utrzymane w całkowicie białej tonacji. 
 Kerasan Waldorf Łazienka Retro umywalka
 

Kerasan Waldorf – umywalka retro, toalety i akcesoria retro 

Seria Kerasan Waldorf to kolekcja bogata w doskonałe formy. Retro umywalki wiszące – dostępne w różnych rozmiarach, a także w wersji podwójnej – to ciekawa linia produktów o idealnie profilowanych i głębokich nieckach, zapobiegających rozchlapywaniu się wody. Kerasan Waldorf zawiera toalety WC i bidety wiszące, miski WC i bidety stojące, oryginalne zbiorniki ceramiczne z górnopłukiem, a także nietuzinkowe akcesoria łazienkowe retro, czyli dozowniki, szczotki, wieszaki czy półki. Aby zyskać pewność o stylizacyjnym dopasowaniu, Kerasan stworzył również szafki umywalkowe Kerasan Waldorf, występujące w białym, orzechowym, bordowym oraz zielonym odcieniu. Ceramika Kerasan Waldorf – oprócz standardowej bieli – dostępna jest także w wariancie czarnym. 

Kerasan Waldorf Łazienka Retro umywalka miska WC
 

Praktyczna odsłona Kerasan Waldorf

Łazienka współczesnego użytkownika musi być nie tylko stylowa, lecz także praktyczna, dlatego Kerasan Waldorf obfituje w funkcjonalne elementy. Poza ogromem akcesoriów, półek, uchwytów oraz haczyków umożliwiających rozlokowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, w serii znajdziemy metalowe stelaże oraz relingi, na których odwiesimy ręczniki podczas porannej toalety. Na uwagę zasługują też deski sedesowe z systemem wolnego opadania dostępne w kolorze białym, czarnym czy orzechowym. Kerasan zadbał także o najmniejsze szczegóły, dając możliwość wyboru koloru zawiasówchromowane, złote czy brązowe detale będą wyrazem troski o każdy element łazienki w stylu retro!
 Kerasan Waldorf Łazienka Retro pisuar
 

Kerasan Waldorf Łazienka Retro pisuar
 

Kerasan Waldorf Łazienka Retro umywalka

Tym, którzy nadal poszukują retro inspiracji, polecamy test i opinię naszego eksperta dotyczącą łazienki retro z Kerasan Retro lub Duravit 1930. Wszelkie informacje znajdziecie we wpisach: "Kerasan Retro – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie",  a także "Duravit 1930 – łazienka w stylu retro! Test i opinie eksperta".
 
     

Skomentuj

2 komentarzy

  • Wiki
    Jak dla mnie pierwsza klasa. Wnętrza nasiąknięte nostalgią, klimatem elegancji. Wszystko w tym wnętrzu jest niepowtarzalne, sentymentalne. Cieszę się, iż po raz kolejny zwracacie Państwo uwagę na właśnie styl Retro, tak bliski wielu osobom. Kotku osobiście Waldorf bardziej przemawia do mnie.
  • Kotek
    Extra ta seria choć chyba Kerasan Retro ładniejsza? Co myślicie?

Rekomendacje i wyróżnienia