Kabiny prysznicowe z powłoką ułatwiającą czyszczenie - w trosce o czas i wygodę klienta

(5 głosów)
Novellini Zephyros 
Novellini Zephyros 

Pod wieloma względami prysznic zaczyna przewyższać zalety wanny i dominować w naszych łazienkach. Przede wszystkim jego zwolennikami są posiadacze mniejszych łazienek, w których bez problemu znajdziemy dla niego miejsce. Dużą zaletą jest również niewielka ilość wody, w porównaniu z tą wlewaną do wanny, potrzebna do wzięcia kąpieli. Amatorzy szybkich, porannych natrysków również chętniej stawiają na kabinę prysznicową. Dlatego trudno sobie wyobrazić współczesną łazienkę bez kabiny, która jest synonimem wygody i komfortu.

Czy zatem są jakieś wady tej armatury łazienkowej? Pierwsza i najistotniejsza myśl, która przychodzi nam do głowy, to problemy z doczyszczeniem prysznicowych zakamarków. Duża powierzchnia szklana wymaga częstego mycia, szorowania i polerowania, a zacieki i smugi na szkle nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Aby choć trochę ułatwić sobie życie i skrócić czas spędzany na sprzątaniu łazienki, możemy sięgnąć po produkty posiadające powłokę ułatwiającą czyszczenie. Czy efekt będzie zadowalający, jeśli skorzystamy z takich rozwiązań? Czy powłoka ułatwiająca czyszczenie naprawdę działa czy tylko tak się nazywa?

Kabina prysznicowa Radaway
Kabina prysznicowa Radaway

Dla naszej wygody i czasu

Kto choć raz sprzątał kabinę prysznicową, wie, że nie jest to najprzyjemniejsza czynność. Dlatego, jeśli tylko chcemy ułatwić sobie życie i skrócić czas sprzątania łazienki, to decydując się na zakup kabiny prysznicowej, wybierzmy taką, która posiada powłokę ułatwiającą czyszczenie. Co dokładnie oznaczają określenia easy clean, kabiny hydrofobowe, powłoki samoczyszczące czy ułatwiające czyszczenie?

Nic innego jak zastosowanie w kabinach specjalnej powłoki, której zadaniem jest zminimalizowanie osadzania się brudu i powstawania zanieczyszczeń na szklanych ściankach. Szkło, choć może się to wydawać dziwne i nieprawdopodobne, jest porowate, a dodatkowo ulega starzeniu. Dlatego przy swojej nierównej powierzchni i na skutek codziennego użytkowania i czyszczenia, na szklanej powierzchni prysznicowych ścianek łatwo tworzą się zacieki i brudne plamy. Powłoka samoczyszcząca pozwala zaoszczędzić nasz czas i w wygodny sposób pozbyć się nieczystości.


Sprzątanie nigdy nie było łatwiejsze

Wyobraźmy sobie, że doprowadzenie kabiny prysznicowej do czystości nie zajmuje nam pół dnia, a efekt w końcu nas zadowala. Dzięki kabinom z powłoką ułatwiającą czyszczenie nie musimy sobie tego wyobrażać, bo faktycznie utrzymanie porządku pod prysznicem ze specjalną warstwą ochronną jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Oczywiście nie oznacza to, że samoczyszcząca warstwa zastąpi sprzątanie, ale na pewno w znaczący sposób je skróci i ułatwi. Najczęściej doprowadzenie kabiny do porządku będzie sprowadzać się do spłukania powierzchni czystą wodą, a następnie przetarcia jej mokrą szmatką.Oczywiście musimy pamiętać, że stopień zabrudzenia prysznicowych ścianek zależy od wielu czynników.

Znaczenie ma na pewno częstotliwość naszych kąpieli, stopień twardości wody, środki czyszczące jakie stosujemy, a nawet kosmetyki, których używamy pod prysznicem. Te same czynniki wpływają również na żywotność samej powłoki, o którą, jeśli chcemy, aby posłużyła nam jak najdłużej, powinniśmy odpowiednio dbać, zgodnie z zaleceniami producenta. Wśród najchętniej wybieranych marek warto wskazać chociażby Radaway, Novellini, New Trendy, Sanswiss, Sanplast, Massi czy Excellent. Dzięki współpracy z najlepszymi mamy pewność, że dostarczamy Państwu sprawdzone i trwałe produkty.

Jeśli zastosowanie jakiegoś rozwiązania pozwoli zaoszczędzić nam czas i podwyższyć standard korzystania z łazienki, nie powinniśmy się długo nad nim zastanawiać. Łazienka jest miejscem, w którym czystość odgrywa bardzo ważną rolę, a sprzętem, który przysparza nam najwięcej kłopotów pod tym względem, jest kabina prysznicowa. Dlatego kabiny prysznicowe z powłoką ułatwiającą czyszczenie sprawią, że łazienka i utrzymanie w niej czystości przestanie nam się kojarzyć ze szmatką, szczotką i dużą ilością środków czystości.

Od tej pory sprzątanie kabiny nie będzie odkładane na później, bo będzie przebiegało szybko i sprawnie, a efekt na pewno będzie zadowalający i zapewni nam komfort w użytkowaniu pomieszczenia.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia