Kabina Radaway w łazience quiet luxury

Wysokiej jakości materiały, odrzucenie logomanii i cel, jakim jest stworzenie relaksującego wystroju w klimacie premium – tak można opisać styl quiet luxury, który wprost ze świata mody zawitał na wnętrzarskie podwórko. To kierunek o oszczędnej ekspresji, ale za to z wysogatunkowym przytupem. Jakie rozwiązania sanitarne muszą się w nim znaleźć?
1.Wygoda jest luksusem
Quiet luxury broni się w subtelny sposób. To wystrój, któremu daleko do ekstrawagancji i aranżacyjnego patosu. Materiały w tym trendzie mają doskonały rodowód, ale poza ich jakością ważna jest wygoda w łazience. Przecież to właśnie komfort jest w dzisiejszych czasach największym luksusem. Co to oznacza z punktu widzenia urządzającego?
O czym marzysz, gdy wracasz po ciężkim dniu w pracy? Niejednemu przez myśl przemknie wizja długiej kąpieli! To dlatego w łazience quiet luxury wanna z oparciem dla głowy oraz nakładaną tacą jest priorytetem! Tych, którzy preferują jednak długie natryski o odprężającej sile, zadowoli kabina walk-in, jaką w swojej ofercie ma Radaway. Kabina producenta dostępna jest ze ścianką stałą, a także w wariancie z przesuwnym skrzydłem, które pozwoli na komfort nawet na mniejszym metrażu.
Kropką nad „i” w wygodnej łazience Radaway są akcesoria uzupełniające strefę kąpieli. To na przykład wieszak relingowy na gruby, puszysty ręcznik, który otuli ciało po orzeźwiającym prysznicu.



2. Mniej znaczy więcej
Zapewne znane Ci jest hasło „mniej znaczy więcej”. Sztandarowe wezwanie minimalistów i miłośników nowoczesnych wnętrz obowiązuje też w łazienkach quiet luxury. Dlaczego? Dlatego, że quiet luxury nie znosi logomanii, przepychu i nadmiernych zdobień. Tu dominują prostota, ograniczony design oraz proporcje, a prawdziwy luksus urzeczywistniają starannie dobrane detale.
Sanitarne detale to jednak nie tylko efektowne pudełeczka czy bibeloty poustawiane na blacie. Te elementy mogłyby zachwiać luksusowym sznytem całości. Znacznie lepiej zastąpić je motywami wzorzystych kwarcytów i marmurów zdobiących posadzkę czy metalicznym wykończeniem niuansów wieńczących strefy mycia. W przestrzeni, gdzie zamontowana jest kabina prysznicowa Radaway mogą to być profile wykończone w szlachetnych odcieniach szczotkowanego mosiądzu, miedzi, niklu czy gunmetalu. Takie opcje znajdują się w seriach Radaway Essenza Pro, Radaway Modo New i Radaway Furo.




3. Bazowe kolory
Łazienka quiet luxury stawia na bazowe, naturalne i neutralne kolory. We wnętrzu palmę pierwszeństwa dzierżą beże, biele, pastele i szarości. Wigoru dodają im mocniejsze akcenty w odcieniach antracytu, magnetyzującej czerni czy złota. Ta barwna roszada stworzy harmonijną kompozycję, w której relaks stanie się wartością nadrzędną.
Bazowym kolorom łazienki quiet luxury powinny towarzyszyć faktury i motywy zaczerpnięte ze świata przyrody. Poza wzorami kamienia, często nawet tymi dynamicznymi, dozwolone są geometryczne desenie i organiczne wzory o minimalistycznej formie. Mogą pojawiać się na płytkach, ceramice, tekstyliach i dodatkach. Dzięki nim aranżacja nabierze szyku.



4. Ważna rola światła
Cichy luksusu wymaga podkreślenia, a nic nie zrobi tego lepiej niż umiejętnie dobrane oświetlenie. Nowoczesne lampy sufitowe oraz kinkiety wiszące w pobliżu lustra, pasma LED czy plafony dające stłumione wiązki rozproszonego światła to narzędzia, które nie tyle zaznaczą obecność efektownych lamp, ile zbudują przytulną atmosferę. Warto by materiały, z których wykonane są poszczególne oprawy, podobnie jak baterie umywalkowe ścienne czy brodzik 90x90, wyróżniały się doskonałą jakością. Listę materiałów tej kategorii tworzą marmur, kryształy czy ręcznie formowana porcelana.

