Kabina Novellini Kuadra H – zobacz przegląd ciekawych rozwiązań do łazienki z prysznicem

(13 głosów)
novellini kuadra h czarna, novellini kuadra h walk-in, novellini kuadra h kabina typu walk-in
Novellini Kuadra H kabina walk in

Kabina natryskowa to wybór wielu Klientów. Jej zakup stanowi inwestycję na lata, której, słusznie, przypisuje się miano oszczędnego sposobu na kąpiel. Oszczędności te odnoszą nie tylko do zmniejszonego zużycia wody, lecz także czasu, miejsca oraz pieniędzy. Ale to nie o ekonomii dziś mowa! Prysznic może być też dekoracyjnym elementem wnętrza, bo producenci, tacy jak Novellini, rozpieszczają Użytkowników propozycjami, które urastają do rangi dekoracji, czego przykładem jest seria Novellini Kuadra H! Zapraszamy na przegląd modnych rozwiązań – od lustrzanych, po chromowane i czarne.

Zanim jednak przejdziemy do inspirujących produktów Novellini Kuadra H, warto wspomnieć, dlaczego oferowane przez Novellini kabiny będą dobrą inwestycją. To rozwiązania produkowane w oparciu o obowiązujące, europejskie standardy – zarówno dotyczące bezpieczeństwa czy poszanowania środowiska, jak i jakości użytych materiałów. Jednym z nich jest szkło hartowane o grubości 8 mm, które jest wysoce wytrzymałe na codzienną eksploatację i odporne na urazy mechaniczne, łatwo się je czyści, nie rysuje się, a jeśli dojdzie do jego uszkodzenia, to pęka na drobne kawałeczki o tępych krawędziach, co ogranicza ryzyko okaleczenia.

Jakiej kabiny Novellini Kuadra szukasz?


Kabina prysznicowa Novellini do nowoczesnej łazienki

Nowoczesna łazienka to miejsce, gdzie praktyczność dorównuje estetyce. Ta z kolei jest zdeterminowana przez kształty i kolory wpisujące się w charakterystykę nurtu. Cechuje się on prostotą oraz ograniczaniem detali, przez co w pomieszczeniu królują minimalistyczne inspiracje i formy wzorowane podstawowymi figurami geometrycznymi. W takim wnętrzu sprawdzą się kwadratowe i prostokątne kabiny prysznicowe, a także ścianki i drzwi prysznicowe oraz kabiny walk-in Novellini Kuadra H z odpływem dyskretnie ulokowanym w ścianie lub posadzce. Takie alternatywy swoim zredukowanym designem spotęgują nowoczesny sznyt aranżacji.

Jeśli obawiasz się monotonii i zbyt surowego efektu, wyróżnij strefę prysznica! Ascetyczne wzornictwo linii Kuadra H pozwala na odrobinę szaleństwa w zakresie koloru profili. To m.in. popularny chrom, który doskonale komponuje się z armaturą o podobnym wykończeniu, czy biel, która świetnie sprawdzi się w przestrzeni total look lub tej inspirowanej scandi. Oprócz nich kabina Novellini Kuadra H dostępna jest też w wersji z czarnymi lub srebrnymi profilami.

novellini kuadra h z czarnym szkłem, czarne szkło kabiny novellini kuadra h, novellini kuadra h fume
Czarna kabina prysznicowa Novellini Kuadra H Fume oraz zestaw prysznicowy z deszczownicą

Kabina prysznicowa wolnostojąca

We współczesnych łazienkach coraz częściej przestrzeń zarezerwowaną dla obszernej wanny zastępują wizualnie lekkie tafle szkła zamknięte za nieco masywniejszą ramą. Prysznic nie musi jednak wypełniać narożnika pokoju czy tkwić pomiędzy ściankami działowymi. Warto urządzić otwartą strefę kąpieli, sięgając np. po Novellini Kuadra HF. To kabina wolnostojąca typu walk-in, która z pewnością zamieni się w dekorację wystroju!

novellini kuadra h walk-in, novellini kuadra h kabina wolnostojąca, novellini kuadra h kabina prysznicowa wolnostojąca
Novellini Kuadra HF kabina prysznicowa wolnostojąca oraz brodzik z syfonem jak odpływ liniowy

Kabina z czarnymi profilami Novellini Kuadra H

Już od kilku sezonów trendy łazienkowe opanowała czerń. Barwa zastosowana w postaci płytek podłogowych czy tapety na ścianie nie robi już takiego wrażenia jak kiedyś. Obecnie, zdecydowanie większym ładunkiem estetycznym wyróżniają się czarne kabiny prysznicowe, a właściwie propozycje z czarnymi profilami. Choć kojarzą się z luksusem i elegancją, znakomicie zdają egzamin we wnętrzach inspirowanych pofabrycznym klimatem loftu czy stylu industrialnego. W te nurty wpiszą się m.in. kabiny Novellini Kuadra H Stripes (kabina walk-in przyścienna z czarnymi, pionowymi wstawkami) lub kabina Novellini Kuadra H Squares (kabina walk-in przyścienna ze szprosami). Propozycje świetnie wypadają na tle białej cegły, płytek typu metro, chropowatego betonu, marmuru czy drewna. Mimo że stanowić będą wyrazisty akcent scenerii, to nie przytłoczą całości.

czarna kabina novellini kuadra h, kabina ze szprosami novellini kuadra h, novellini kuadra h szkło ze szprosami
Czarna kabina Novellini Kuadra H ze szprosami w kratę oraz brodzik prysznicowy

novellini kuadra h czarna kabina, novellini kuadra h kabina z paskami, czarna kabina prysznicowa novellini kuadra h
Novellini Kuadra H kabina z poziomymi szprosami

Kabina prysznicowa z lustrem Novellini Kuadra H Mirror

Kabina z lustrem Novellini Kuadra H Mirror to sanitarny ratunek dla tych, którzy borykają się z mniejszym metrażem i jednocześnie przepis na wnętrze, które nie stroni od oryginalności. Takie rozwiązanie dwa w jednym spełni dodatkową, praktyczną funkcję, a także wizualnie powiększy metraż – wykorzystanie zwierciadeł jest bowiem jednym z najbardziej znanych trików na optyczną, wnętrzarską iluzję i spotęgowanie przestronności. Jeśli więc nie masz wolnej powierzchni, gdzie możesz powiesić lustro, albo zwyczajnie chcesz przełamać aranżacyjny schemat – kabina Novellini w wariancie lustrzanym to doskonały wybór.

Poza propozycjami w wersji lustrzanej niektóre modele kabiny Novellini Kuadra H dostępne są z szybą przyciemnianą (Novellini Kuadra H Fumé) lub z dekoracyjnym grawerem Ravenna.

novellini kuadra h mirror, novellini kuadra h mirror kabina, novellini kabina z lustrem
Novellini Kuadra H kabina prysznicowa z lustrem oraz wanna wolnostojąca

Skomentuj

1 komentarz

  • Zosia11
    Super jest ta kabina prysznicowa. Jest prawdziwą ozdobą łazienki w każdej ze swych wersji, moją jednak faworytką jest model z czarnym profilem.

Rekomendacje i wyróżnienia