FRANKE Lina – oszczędna, praktyczna i stylowa bateria kuchenna

(1 głos)
franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina
Franke Lina

Wybierając baterię do kuchni, trzeba zadbać zarówno o swoją wygodę, jak i środowisko naturalne. Na szczęście łatwo pogodzić jedno z drugim, bo rynek pełen jest produktów, które są oszczędne i funkcjonalne zarazem. Gdy listę tych zalet poszerza jeszcze dodatkowo ciekawy design, masz przed sobą idealną armaturę. Tak jest w przypadku modeli FRANKE Lina. Sprawdź, co wyróżnia produkty tej serii i z czym najlepiej je połączyć.

Kuchnia taka jak lubisz

Design FRANKE Lina można określić jako uniwersalny. Ta neutralność nie jest jednak żadną wadą rozwiązania, a sporą zaletą, a właściwie znacznym ułatwieniem, jeśli chodzi o urządzanie przestrzeni. Wzornictwo bazuje na zestawieniu minimalistycznej formy oraz smukłej wylewki o kształcie litery J. Całość wieńczy delikatny, aczkolwiek ergonomiczny, uchwyt typu pin, którym łatwo można regulować parametry strumienia – od jego objętości, po temperaturę. Z uwagi na tę kompilację model można dopasować do każdej kuchni – od nowoczesnej, po minimalistyczną i retro, a także vintage, klasyczną czy eklektyczną. Taki design nie stwarza żadnych stylistycznych ograniczeń.

Baterie kuchenne FRANKE Lina mają jeszcze jedną estetyczną zaletę. Chodzi o zróżnicowanie kolorystyczne dostępnych wykończeń. Do wyboru są wersje klasyczne, a więc chrom, polarna biel, która idealnie wtopi się przestrzeń z jasnym zlewozmywakiem, a także czarne alternatywy: Onyx oraz Czarny mat Fragranit+. Ci, który lubią beże i brązy, mogą wybierać naturalne barwy ziemi: kamienną szarość, beż, cappuccino czy orzechowy Fragranit+. Te neutralne kolory można łączyć zarówno ze stalowymi zlewozmywakami, jak i wariantami w odcieniach beżu, czerni czy bieli.

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina
Franke Lina bateria kuchenna

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina

Materiał gwarancją trwałości

To, co najważniejsze w bateriach kuchennych, to materiał wykonania. Od niego zależy wytrzymałość rozwiązania na codzienną eksploatację oraz trwałość. Co okazuje się najlepsze w tej kategorii? Mosiądz! To właśnie z niego wykonane są korpusy baterii FRANKE Lina. Dzięki temu powierzchnia baterii nie będzie korodować i sprawiać problemów z użytkowaniem. Tego rodzaju materiał to więc gwarancja satysfakcji użytkowania przez długie lata.

Innym, ważnym elementem baterii FRANKE Lina jest głowica – i to nie byle jaka głowica. Mowa o ceramicznej głowicy, która jest odporna na zarysowania i osadzanie się kamienia. To powoduje, że armatura jest trwała i przede wszystkim szczelna.

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina
Bateria kuchenna Franke Lina

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina
Franke Lina

Bateria z wyciąganą wylewką czy stałą?

Podczas wyboru baterii do kuchni przychodzi taki moment, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepiej sięgnąć po baterie z wyciąganą wylewką, czy zdecydować się na wariant stały. To indywidualna sprawa, związana z przyzwyczajeniami, ilością czasu spędzanego w kuchni czy pracami, które najczęściej wykonujesz w obrębie zlewu.

Stała wylewka jest standardowym rozwiązaniem, które pozwala na wykonywanie wszystkich mniej i bardziej prozaicznych czynności. Znacznie więcej możliwości otwiera bateria z wyciąganą wylewką FRANKE Lina. Dzięki temu możesz skierować strumień poza strefę mycia, a tym samym napełnić wysokie naczynia czy garnki. To ułatwienie zwiększy więc zasięg działania oraz ułatwi wiele domowych obowiązków. Taka konstrukcja wpływa także na znacznie sprawniejsze mycie naczyń czy nawet samego zlewu.

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina

Oszczędność wody

FRANKE Lina oznacza również oszczędność, a to jedna z najbardziej pożądanych cech, jeśli chodzi o zakup armatury, zwłaszcza tej do kuchni, która używana jest bardzo często. Za zmniejszone wartości zużycia wody w przypadku serii Lina odpowiada specjalny aerator, inaczej perlator. To element, którego zadaniem jest napowietrzanie strumienia. Dzięki niemu jest on silniejszy, ale jednocześnie pobiera mniej wody. W ten sposób skuteczniej umyjesz dłonie czy opłuczesz warzywa lub owoce, a na dodatek nie podwyższysz znacząco wydatków eksploatacyjnych. Taki system pozwala zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych rocznie!

franke lina, bteria kuchenna franke lina, baterie franke lina
Bateria Franke Lina

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia