FRANKE Active Twist – bateria kuchenna inna niż wszystkie

(0 głosów)
Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Kran do kuchni Franke

O bateriach kuchennych napisaliśmy już wiele. Na czynniki pierwsze rozłożyliśmy ich funkcje, parametry techniczne, możliwości kolorystyczne czy sposoby montażu. Dużo było też o stylach. Czy da się więc zaskoczyć czytelnika naszego bloga? Okazuje się, że tak! FRANKE podjęło się takiego wyzwania, oferując armaturę inną niż wszystkie: FRANKE Active Twist. To coś więcej niż funkcjonalna bateria kuchenna. To sanitarny wynalazek, który odmieni oblicze codziennych obowiązków.

Mechaniczne czary-mary

W strefie mycia bateria kuchenna oraz zlewozmywak teoretycznie stanowią dobrze dobraną parę. Praktyka często jest inna, bo okazuje się, że kran i zlew to dwa osobne byty. Wystarczy przyjrzeć się sytuacji, gdy zlewozmywak wypełniony jest po brzegi brudną wodą – często, by ją wypuścić, nie ma innej metody niż zanurzenie dłoni w szarawej cieczy pozostałej po opłukiwaniu buraków czy namaczaniu zaschniętych garnków. Inaczej jest jednak w przypadku baterii FRANKE Active Twist, którą wyróżnia mechanizm łączący baterię z korkiem zlewozmywaka. Dzięki niemu nie musisz brudzić rąk, by wyciągnąć korek. Wystarczy, że przekręcisz pokrętło, a pozbędziesz się jakichkolwiek płynów zalegających w komorze zlewu.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke

Co innowacyjnego wyróżnia baterie kuchenne FRANKE Active Twist?

  • To bateria ze specjalnym mechanizmem łączącym armaturę z korkiem zlewozmywaka.
  • Pokrętło umieszczone na korpusie baterii pozwala jednym ruchem ręki otworzyć odpływ.
  • Dzięki temu nie musisz wkładać dłoni do zlewu wypełnionego rozmaitymi płynami (np. pozostałościami po namaczaniu garnków), by się ich pozbyć.
Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Kran kuchenny Franke

Higieniczny patent FRANKE

Co dla użytkowników oznacza zastosowanie mechanizmu połączenia baterii z korkiem zlewu? Higieniczność! Po umyciu naczyń, płukaniu owoców czy namaczaniu garnków już nie musisz wkładać rąk do gorącej czy brudnej wody. Dzięki temu nie tylko zachowasz czystość, lecz także przyspieszysz wykonywanie niektórych obowiązków.

Higieniczność strefy mycia będzie jednak nie tylko zasługą połączenia baterii z korkiem zlewu. Na czystość tego obszaru wpływa sam wygląd armatury! FRANKE Active Twist ma opływową formę i zaokrąglone krawędzie, które ułatwiają utrzymanie powierzchni w czystości. Brak zakamarków i fantazyjnych przejść powodują, że usuwanie brudu będzie dziecinnie proste. Co ważne, baterie dodatkowo są kompatybilne ze wszystkimi zlewozmywakami FRANKE, które są (lub mogą być) wzbogacone o zestaw odpływowy Flow pro, Gray Line lub Color Line.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Bateria do zlewu Franke

Bateria kuchenna FRANKE Active Twist w praktycznym wydaniu

Armatura kuchenna FRANKE Active Twist kryje w sobie znacznie więcej funkcjonalności. Ta innowacyjna, bo wzbogacona o praktyczne pokrętło, bateria posiada dodatkowo wyciąganą wylewkę z funkcją prysznica. Dzięki temu możesz bez przeszkód dotrzeć do wszystkich zakamarków zlewozmywaka, starannie opłukać delikatne liście sałaty czy nawet napełnić duży garnek, który nie mieści się komorze.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Kran do kuchni Franke

Jak działa bateria z wyciąganą wylewką? Jest elastyczna, to znaczy, że możesz nią swobodnie poruszać. Wszystko to jest zasługą ruchomej głowicy ulokowanej na wyciąganym wężu, który posiada dodatkowo specjalny obciążnik pozwalający na łatwy powrót armatury na miejsce. Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym zlewie? Z oczywistych względów bateria z wyciąganą wylewką to dobry pomysł w przypadku przestronnych zlewozmywaków oraz wariantów dwukomorowych. Większy zasięg wylewki pozwoli dotrzeć wszędzie tam, gdzie chcesz. A co z małymi zlewami? To także strzał w dziesiątkę! Dlaczego? W mniejszych zlewach często nie mieszczą się pokaźniejsze garnki czy patelnie. Wtedy, dzięki wyciąganej wylewce, nie będziesz mieć problemu z ich napełnieniem czy myciem. Możesz to zrobić np. na blacie.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Kuchnia w aranżacji Franke

ECOinnowacje

W baterii FRANKE Active Twist znajdziesz coś więcej niż funkcjonalność. Armatura należy też do kategorii rozwiązań ekologicznych. Odpowiada za to aerator laminarny, który nie dość, że przy zmniejszonym poziomie hałasu, zapewnia zwarty i nierozpryskujący się na boki strumień, to także pozwala on na redukcję zużycia wody, co z ekologicznego punktu widzenia jest najlepszą wartością dodaną. Zastosowanie aeratora nie ogranicza komfortu mycia.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna Franke

FRANKE Active Twist oznacza również wydajność związaną z zastosowaniem solidnej i wytrzymałej głowicy ECO. Jej zadaniem jest zarówno ograniczanie przepływu wody, jak i redukowanie jej temperatury. W dźwigni baterii ulokowano specjalny mechanizm stopniowego otwierania. Pierwszy stopień pozwala na otwarcie przepływu na 50%. Ma on wówczas odpowiednie ciśnienie oraz temperaturę dostosowaną do większości kuchennych czynności. Jeśli potrzebujesz większego ciśnienia, wystarczy kolejne odchylenie dźwigni – wówczas strumień zapewni Ci 100% swoich możliwości.

Dwa wykończenia do wyboru

Bateria do kuchni FRANKE Active Twist ma jeszcze jedną zaletę. Chodzi o styl! Rozwiązanie idealnie wpisuje się we wzornicze trendy. Jest połączeniem organicznego kształtu z prostotą, przez co produkt można świetnie wkomponować w charakter wielu kuchni. Model będzie efektownym zwieńczeniem klasycznej scenerii, uzupełni wystrój nowoczesny, a także podkreśli elegancki i reprezentacyjny look w realizacjach glamour, modern classic czy minimalistycznych. Te możliwości są zasługą zarówno kształtu, jak i kolorystycznych wykończeń. Z racji tego, że armatura dostępna jest w odcieniu stali optycznej oraz matowej czerni ilość stylistycznych kombinacji jest nieograniczona!

Warto dodać, że bateria kuchenna FRANKE Active Twist otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii „Best of the Best” w 2022 roku. Jury doceniło jej walory wizualne oraz użytkowe.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna czarna Franke

Jaki zlewozmywak pasuje do baterii FRANKE Active Twist?

Zastanawiasz się, jaki zlewozmywak będzie pasował do baterii FRANKE Active Twist? Mamy dwie ciekawe propozycje! Pierwsza to zlew FRANKE Mythos wykonany ze szlachetnej stali szczotkowanej. Jego linia będzie perfekcyjnie współgrać z wariantem baterii Active Twist ze stali optycznej. Druga opcja to zlewozmywak FRANKE Kanon, który wykonany jest z Fragranitu+. Jest to materiał utworzony na bazie granitu, który powoduje, że powierzchnia zlewu jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz chemię.

Franke active twist, Bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna wraz z stalowym zlewem Franke

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia