EcoBox by Cersanit – ekologiczna strona zakupów!

(0 głosów)
ecobox by cersanit, cersanit ecobox, ecobox cersanit

Moda na ekologię trwa. Jesteśmy świadomi tego, że każdy nasz krok ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. To dlatego oszczędzamy wodę, korzystamy z toreb wielokrotnego użytku czy zbieramy deszczówkę. Ta świadomość coraz mocniej rzutuje również na nawyki zakupowe oraz wybory konsumentów – liczą się nie ilość, a jakość, trwałość, filozofia marki i… opakowanie! Już nie plastik oraz inne sztuczne tworzywa wiodą w tym zakresie prym. Cersanit wyznacza w tej kategorii kierunek rozwoju i stawia na EcoBoxy.

Ekologiczne opakowanie Cersanit EcoBox, czyli…?

EcoBox Cersanit to opakowania ekologiczne, czyli przyjazne środowisku. Powstają w wyniku innowacyjnej i opatentowanej formuły, która całkowicie pozbawiona jest plastiku i innych niekorzystnych substancji. Dzięki temu EcoBoxy są w pełni kompostowalne oraz biodegradowalne. To tyle teorii. Jak to wygląda w praktyce?

Patrząc na EcoBoxy, zobaczysz tekturowe opakowanie, które tylko z pozoru wydaje się takie jak inne kartonowe pudła. Sekret ekologicznego znaczenia kryje się jednak w środku. Chodzi o sposób wypełnienia kartonowych „ścianek” metodą Plaster Miodu. To nic innego jak gruba warstwa tektury, która składa się z wielu sześciokątnych komórek. Heksagony te wykazują wysoką wytrzymałość na nacisk, chronią produkty i ograniczają możliwość wystąpienia uszkodzeń w transporcie.

eco opakowania cersanit, cersanit eko opakowania, cersanit eko kartony

ECO certyfikaty

Skąd pewność, że EcoBox Cersanit pozbawione są plastiku? Potwierdzeniem tego jest certyfikat Plastic Free. To jeden z najbardziej rygorystycznych systemów certyfikujących mających na celu wyłonienie produktów, które są w pełni biodegradowalne. Oznacza to, że EcoBoxy rozkładają się na substancje naturalnie występujące w przyrodzie. Należą do nich CO2, biomasa czy para wodna. Jeśli wyrzucisz opakowanie na kompostownik, powstanie z niego humus, który możesz zastosować jako nawóz. Takie drugie życie opakowania brzmi doskonale, prawda?

Cały łańcuch produkcji biodegradowalnych opakowań EcoBox jest tak stworzony, by wpisywał się w eko idee. Dowodem na to są kolejne certyfikaty; FSC Mix 70%® BV-COC-162487 oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2015-10. Dotyczą każdego szczebla produkcji czy selekcji surowców. Dzięki nim wiesz, że wszystko, co jest związane z Cersanit EcoBox, jest korzystne dla środowiska.

Opakowania EcoBox spełniają również restrykcyjne normy wprowadzone przez Unię Europejską. Mowa o standardach ISO 14001. Przekłada się to bezpośrednio na ideę zrównoważonego rozwoju środowiska i jest potwierdzeniem działań zapobiegania zanieczyszczeniom w sposób, który uwzględnia nie tylko troskę o przyrodę, lecz także spełnia potrzeby społeczno-ekonomiczne.

A co z napisami na opakowaniach EcoBox Cersanit? One także są w pełni naturalne! Wszystkie nadruki wykonywane są w technice flexo, do których stosowane są farby biodegradowalne. Potwierdzeniem tego jest dokumentacja o braku zawartości metali ciężkich (zgodnie z dyrektywą 94/62/WE) i innych niebezpiecznych substancji (zgodnie z regulacją REACH).

Z korzyścią dla natury

Tajemniczy skrót SFC® także kryje w sobie ogrom ekologicznych zalet. Chodzi w nim o drewno pochodzące z certyfikowanych lasów, co wpływa na zachowanie żywotności zielonych płuc świata i ratuje biologiczne zasoby. FSC Mix 70% wiąże się z tym, że do wykonania danego produktu wykorzystano aż 70% takiego drewna! Co z pozostałymi 30%? To tzw. kontrolowane drewno, a więc materiały niecertyfikowane, ale pozyskane z legalnych terenów o zwiększonych walorach społecznych oraz przyrodniczych.

cersanit ekologia, ekologiczne opakowania cersanit, cersanit eko

Trwała ochrona

Czy ta eko rewolucja w opakowaniach przekłada się na trwałość i daje taką samą ochronę, jak zwykłe opakowania? Tekstura, dzięki metodzie wytwórczej Plaster Miodu, jest trwała, wytrzymała na uszkodzenia i zgniecenia, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo kupionych produktów w czasie transportu. EcoBoxy spełniają w tym zakresie wymagania firm kurierskich. Opakowania pozytywnie przeszły m.in. badanie uderzenia pionowego zgodnie z ISO 224.8.

Łazienkarium.pl jest jedną z firm, w której produkty Cersanit pakowane są w solidne EcoBoxy. Razem z Cersanit wspieramy zieloną rewolucję! ?

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia