Dzięki temu deszczownica Deante Silia zwyciężyła RedDot 2024

Dodany: 29/04/2024 Aktualności Czytany: 996x
Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Aranżacja łazienki z produktami Deante Silia

Dobry design do łazienki to umiejętne łącznie ponadczasowej formy i odpowiednich funkcji przekładających się na ergonomię użycia czy obniżenie rachunków za wodę. Takie trio cech jest pożądane zwłaszcza dla znawców sanitarnej sztuki użytkowej, czyli jury RedDot, które w tym roku doceniło polskie wzornictwo, ogłaszając zwycięzcą armaturę doskonałą – deszczownicę Deante Silia. Co takiego ma w sobie produkt z kolekcji Silia?

RedDot najważniejsza w świecie designu

Zanim o zwycięzcy będzie mowa, warto przybliżyć ideę RedDot. To nagroda, która jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem świata designu. Produkty oznaczane jej tytułem uchodzą za doskonałość w każdym milimetrze – począwszy od projektu i jego komunikacji, a kończąc na materiałach użytych do produkcji czy mechanizmach gwarantujących maksymalną użyteczność.

Nagroda RedDot Award jest przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen. To nic innego jak Oscar w dziedzinie wzornictwa, świadczący nie tylko o wybitnym kunszcie artystów projektujących rozwiązania, lecz także o wysokiej jakości każdego komponentu. Konkurs obejmuje trzy kategorie: design produktu, design komunikacji i koncepcje projektów, a zwycięskie produkty są eksponowane w RedDot Design Museum w Essen. Tam też, 24.06.2024 w teatrze Aalto, wręczona będzie nagroda dla Deante Silia.

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Bateria wannowa 4 otworowa podtynkowa złoto szczotkowane

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Bateria umywalkowa wysoka nero

To wyróżnia Deate Silia

Deszczownica Deante Silia wyróżnia się na tle rozwiązań tego typu. W tej kategorii przywykliśmy do owalnych lub kwadratowych płaskich elementów z charakterystycznymi wypustkami, przez które wydostaje się woda. Tu jednak jest zupełnie inaczej! Design modelu bazuje na formie tuby i minimalistycznej główce prysznica, która zapewnia szeroki, rozproszony strumień dostarczający maksimum przyjemności podczas kąpieli.

Deszczownica prysznicowa jest ekonomiczna. Została wyposażona w silikonowy aerator, którego zadaniem jest napowietrzanie strumienia i ograniczanie zużycia wody, a także system anti-calc, który ułatwia usuwanie osadów wapiennych gromadzących się na elementach armatury. Produkt występuje w kilku atrakcyjnych wykończeniach kolorystycznych: titanium, stal, nero oraz złoto szczotkowane, które ciekawie uzupełni skandynawskie łazienki z lamelami, glamour czy nowoczesne.

Najciekawszą propozycją serii od Deante jest nowe wykończenie bianco. To właśnie model w takim wydaniu otrzymał wyróżnienie RedDot Winner 2024. Szlachetną prostotę modelu podkreśla jasna powierzchnia, która nie dość, że jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ nie widać na niej osadów z wody i kamienia, to także zdecydowanie podkreśla klimat wystroju i przełamuje sanitarne standardy stawiające najczęściej na chrom. By uzupełnić scenerię, wybierz baterie umywalkowe białe – znajdziesz je m.in. w kolekcji Deante Silia.

Jedna z projektantek Deante Silia, Anna Słowińska-Owczarek, podkreśla, że nie tylko design i użyteczność produktu Deante Silia mają znaczenie. Warto dodać, że deszczownica Deante pozostaje zgodna z ideą zrównoważanego rozwoju. Szczególnie ważne w tej koncepcji jest poszanowanie zasad ochrony środowiska. Producent zrezygnował z elementów powstających z tworzywa sztucznego, a także postawił na wysokogatunkowe materiały, takie jak chociażby mosiądz. Te surowce przekładają się nie tyle na wydłużoną eksploatację, co jest oczywistą korzyścią dla Klienta. Proces ten ograniczył odpady produkcyjne i emisję CO2 do atmosfery.

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Zestaw prysznicowy natynkowy z deszczownicą nero

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Zestaw prysznicowy natynkowy z deszczownicą stal szczotkowana

Deszczownica niczym dzieło sztuki

Deante Silia to inny obraz armatury sanitarnej – armatury będącej nie tylko użytecznym i koniecznym elementem każdej łazienki, ile jej dekoracją, czynnikiem determinującym styl i charakter. W tym przypadku zdecydowanie zwyciężają luksus, nowoczesność, minimalizm i naturalność zamknięte w plastycznej formie otulonej miękkimi liniami. Dzięki temu stylistyczne spektrum wykorzystania elementów kolekcji jest tak duże.

W zależności od wybranej opcji kolorystycznej możesz bawić się wystrojem łazienki. Białe baterie prysznicowe i białą deszczownicę Deante Silia zastosuj w organicznym wnętrzu, gdzie dominują stonowane barwy ziemi. Produkty mogą być także użyte w wystrojach scandi lub nowoczesnym, gdzie wspólnie z akcentami drewna czy betonowej szarości odpowiedzą za wrażenia czystości i schludności. Kolory szczotkowanego złota lub czerni użyj w realizacji z eklektycznym charakterem oraz w nurtach, gdzie dominuje duch industrializmu. Powierzchnie tego typu jeszcze bardziej podkreślą ten klimat!

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Zestaw prysznicowy

Inne elementy kolekcji Deante Silia

W Deante Silia nie tylko deszczownica prysznicowa zasługuje na uwagę. Seria jest kompleksową propozycją zawierającą wszystkie rozwiązania potrzebne do urządzania tego typu pomieszczeń. W skład kolekcji wchodzą baterie umywalkowe, baterie bidetowe (tym także bateria bidetowa podtynkowa), baterie wannowe oraz akcesoria (np. stojak na papier) i ceramika, w tym bidet i miska WC z deską bez kołnierza. To typ toalety, który dzięki temu, że pozbawiony jest rantu wewnętrznego, dba o najwyższą czystość w obrębie muszli klozetowej. Brak zakamarków wpływa na łatwiejsze sprzątanie i utrudnia zagnieżdżanie bakterii.

Deante Silia, Deszczownica deante Silia
Deante Silia Bateria wannowa wolnostojąca

Blog ekspercki

| | |
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk