Duravit XBase – idealne meble do łazienki w stylu nowoczesnym

(3 głosów)

Styl nowoczesny to chyba jeden z najczęściej wybieranych kierunków. Powoduje, że mieszkanie jest przestronne (nawet wtedy, gdy brakuje mu kilku dodatkowych metrów), jasne i sprawia wrażenie harmonijnego oraz urządzonego jak spod linijki. Jednak to nie estetyka jest w takiej przestrzeni najważniejsza, bo modna łazienka to przestrzeń na równi praktyczna, co oryginalna stylistycznie. Czy trudno osiągnąć zrównoważoną całość? Nie! Gdzie szukać „złotego środka”? W meblach! Jeśli chcecie rozwiązań, które pozwolą zagospodarować cenną powierzchnię, a do tego dodadzą aranżacji nieco współczesnego wyrazu, poznajcie Duravit XBase.

duravit xbase szafka pod umywalkę, duravit xbase szafka podumywalkowa, duravit xbase szara szafka
Duravit XBase szafka podumywalkowa w kolorze szarym

Łazienka w stylu nowoczesnym, czyli...?

Ile razy już przeczytaliście, że łazienka (zwłaszcza nowoczesna) powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, musi sprostać przyzwyczajeniom domowników, optymalnie wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni i przede wszystkim być też komfortowa, użyteczna oraz stylowa – najlepiej ponadczasowa, bo to przecież inwestycja na kilka lat! Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić, zwłaszcza jeśli do dyspozycji mamy mnóstwo możliwości, a branża sanitarna i meblowa pęka w szwach od niebanalnych propozycji. Czym więc kierować się, jeśli na nasz cel obraliśmy nurt inspirowany prostotą? Prostotą właśnie!

W styl nowoczesny wpiszą się zarówno łazienki w kolorze szarym, jak i białym. Możliwe są też połączenia tych dwóch tonacji czy zestawienia z naturalnymi materiałami (bądź imitującymi je), takimi jak drewno, beton, cegła czy kamień. Na tym polegać będzie wspominana prostota – na stworzeniu neutralnej bazy, która będzie wstępem do wprowadzenia kilku (!) dodatków o bardziej wyrazistym charakterze. Ceramika i armatura łazienkowa także podporządkowane są tym regułom. W takim pomieszczeniu na próżno szukać bogato zdobionych deszczownic czy wanna na nóżkach, a podczas ich doboru liczy się konsekwencja. Jeśli wybieramy zaobloną miskę WC i bidet, niech podobna forma towarzyszy chromowanym bateriom. Z kolei do kwadratowych i prostokątnych muszli klozetowych oraz umywalek, sięgnijmy po krany o cylindrycznym, geometrycznym kształcie.

szafka podumywalkowa duravit xbase, szafka pod umywalkę duravit xbase, meble łazienkowe duravit xbase
Duravit XBase z szafką oraz umywalka

Jakie powinny być meble do łazienki?

Co do mebli do łazienki w stylu nowoczesnym musimy mieć nieco podwyższone wymagania. Ich zadanie nie polega jedynie na możliwości przechowywania – to one kształtują charakter aranżacji, ułatwiają codzienność, gwarantują łatwy dostęp do przydatnych przedmiotów i kosmetyków, porządkują przestrzeń, nie pozwalając na wprowadzenie chaosu. Pamiętajmy, że wnętrze tego typu ma w sobie coś z minimalizmu, czyli im mniej przedmiotów przechowywanych na wierzchu (a więc więcej szuflad i zamkniętych półek), tym lepiej! To część bazy, która ma wpłynąć na stylowy efekt. Prosty design to podstawa, czego przykładem są meble Duravit XBase. To ekonomiczna alternatywa dla tych, którzy szukają kompromisu pomiędzy jakością, ceną, designem a funkcjonalnością. Kolekcja sygnowana logo niemieckiej marki Duravit jest zaprojektowana w taki sposób, aby dopasować się zarówno do niewielkiego pomieszczenia w bloku, jak i przestronnego pokoju kąpielowego. Małego tego, producent postawił na korzystny stosunek wartości do wykonania.

Meble łazienkowe Duravit XBase dostępne są w czterech kolorach wykończeń do wyboru. Wszystkie alternatywy sprawdzą się jako nowoczesne tło modnej przestrzeni. To uniwersalna biel (White Matt), chłodny grafit (Graphite Matt) oraz dwa warianty drewna (Ciemny Orzech i Dąb Europejski, który ciekawie ociepli nie tylko modernistyczną scenerię, ale i też tę skandynawską czy minimalistyczną). Zwieńczeniem geometrycznych form są chromowane uchwyty, które dopełniają elegancki obraz całości, a jednocześnie zapewniają wygodną obsługę. Poszczególne rozwiązania są komplementarne z wieloma seriami ceramiki producenta: Duravit ME by Starck, Duravit Starck 3, Duravit DuraStyle i Duravit D-Code.

szafka na ścianę duravit xbase, szafka wisząca duravit xbase, szafka łazienkowa duravit xbase
Duravit XBase szafka ścienna

Meble łazienkowe Duravit XBase to różnorodność!

Duravit XBase to kolekcja projektu marki Duravit. Producent opracował linię rozwiązań zawierającą ponad 30 elementów, które można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc praktyczną oraz oryginalną kompozycję. W kolekcji znajdują się m.in. szafka łazienkowa półwysoka oraz szafka wysoka, a także szafki podumywalkowe wiszące wyposażone w jedną lub dwie szuflady o różnych szerokościach od 60 do 120 cm. Wymiarowa różnorodność daje pole do popisu w aspekcie kreowania w pełni funkcjonalnego pomieszczenia!

meble duravit xbase, wykończenie mebli duravit xbase, uchwyty do duravit xbase
Meble Duravit XBase szafka z umywalką

Skomentuj

1 komentarz

  • Domi22
    Te szafki łazienkowe są piękne. Proste kształty bez zbędnych upiększeń z łatwością wkomponujemy w każdy wystrój. Uwielbiam takie produkty.

Rekomendacje i wyróżnienia