Duravit, Victoria Residence i styl nowoczesny – zainspiruj się piękną rezydencją w RPA!

(2 głosów)
duravit, aranżacje duravit
Rezydencja Victoria Residence.

Nie spotkasz tu pospolitych form i mało oryginalnych dekoracji. Nie ma tu sztampy i przypadkowych materiałowych połączeń. To królestwo minimalizmu w najbardziej ekskluzywnym wydaniu! Łączy eleganckie wykończenia z gładkimi powierzchniami, zestawia to, co modne z tym, co gwarantuje pełną praktyczność. Jest tu miejsce na relaks, pracę, spotkania z przyjaciółmi i przebywanie sam na sam ze sobą. To rezydencja Victoria Residence. Urzeczywistnienie marzeń każdego, kto ceni nowoczesny design.


Pod okiem eksperta

Nowoczesne style architektoniczne rozwijają się dynamicznie i tak jak żadne inne wiążą się z wielowymiarową funkcjonalnością. To holistyczne koncepty, w których aż roi się od praktycznych rozwiązań otulonych potężną dawką nietuzinkowego charakteru. Nie są to wyszukane formy – z reguły to właśnie proste i minimalistyczne wzorce wykreowane na bazie podstawowych figur geometrycznych. Wszystko w takich projektach wydaje się tak łatwe w kompozycji – od materiałów, po kształty. To jednak tylko pozory! Do stworzenia fascynującego dzieła trzeba eksperta. Jednym z nich jest południowoafrykański architekt, Nico van der Meulen. Autor osiedla Wodospad w Midrand w RPA, którego częścią jest rezydencja Victoria Residence. Jej wnętrze, dzięki firmie Duravit, możecie zobaczyć na naszym blogu.

 duravit, aranżacje duravit
Budynek, zgodnie z filozofią nowoczesnej architektury, ma umiejętnie wtapiać się w teren.

Architektura marzeń

Chce się powiedzieć „wow”, prawda? Victoria Residence to urzekająca koncepcja, w której wszystko zaplanowane jest jak w szwajcarskim zegarku. Zacznijmy jednak od początku, a więc od otoczenia. Budynek, zgodnie z filozofią nowoczesnej architektury, ma umiejętnie wtapiać się w teren, wydobywać jego atuty i w żaden sposób nie kolidować z pięknem sąsiadującego krajobrazu. To dlatego Victoria Residence jest skąpana w zieleni, a barwny pejzaż fauny i flory miejscowości Midrand odbija się w ogromnych szybach domu.

duravit, aranżacje duravit
Konstrukcję tworzą trzy podstawowe materiały: szkło, kamień i beton.

Duże okna frontowe to atut rezydencji. Jej zewnętrzną konstrukcję tworzą trzy podstawowe materiały: szkło, kamień i beton. Przez potężne tafle przebija się widok na malowniczą część krajobrazu. W tych strefach, wewnątrz budynku, ulokowano też część dzienną na parterze i wypoczynkową na pierwszym piętrze. Dzięki temu można nasycić wzrok niepowtarzalną mozaiką kolorów ziemi, zieleni i nieba, nie schodząc z kanapy czy łóżka.

duravit, aranżacje duravit
Duże okna frontowe to atut rezydencji.

Cel: relaks

W założeniach nowoczesnego trendu architektonicznego dom czy mieszkanie mają stać się miejscem wspólnotowym; sprzyjającym spędzaniu czasu razem z bliskimi. Południowoafrykański architekt doskonale wypełnił te założenia, tworząc w strefie dziennej ogromną część z basenem oraz przestrzenią do wypoczynku. Kryty basen, wbrew częstym zabiegom, nie jest ulokowany w odosobnionej strefie budynku. Znajduje się w sercu domu – obok kuchni i salonu.

duravit, aranżacje duravit
W założeniach nowoczesnego trendu architektonicznego dom czy mieszkanie mają stać się miejscem wspólnotowym.

duravit, aranżacje duravit
Kryty basen, wbrew częstym zabiegom, nie jest ulokowany w odosobnionej strefie budynku.

Gdy celem jest relaks, zwłaszcza ten w domowym zaciszu, wszystkie środki są dozwolone! W tym projekcie widać to szczególnie. Piwnicę obiektu w całości przeznaczono na strefę zabawy, w której znajdują się domowe kino czy pokój gier, którego centrum stanowi stół bilardowy.

duravit, aranżacje duravit
Gdy celem jest relaks, zwłaszcza ten w domowym zaciszu, wszystkie środki są dozwolone!

Wszędobylska harmonia

Ta nowoczesna enklawa tętni harmonią, która jest efektem zastosowania uzupełniających się kolorów i faktur, które ze sobą nie konkurują. Oprócz surowego betonu, będącego wspólnym mianownikiem między częścią wewnętrzną a zewnętrzną, w budynku spotkać można inne naturalne surowce. To mi.in. płyty szlachetnego ciemnego kamienia, który razem z cementem współtworzy mozaikę szarości, drewno służące jako narzędzie ocieplające wystrój, a także powierzchnie z granitu i marmuru, którego sieć nitek (utrzymana w odcieniach brązu) koresponduje z drewnianymi elementami.

duravit, aranżacje duravit
Oprócz surowego betonu, w budynku spotkać można inne naturalne surowce.

duravit, aranżacje duravit
Ta nowoczesna enklawa tętni harmonią, która jest efektem zastosowania uzupełniających się kolorów i faktur.

Łazienka pod znakiem stylu Duravit

Spójność barw, kształtów i struktur to determinanta udanego projektu. Dotyczy to każdego wystroju – zwłaszcza tego nowoczesnego. Kluczowy w takim przypadku jest dobór rozwiązań meblowych i sanitarnych, które nie zachwieją wizualną równowagą całości. W tej roli znakomicie wypadły produkty Duravit!

 duravit, aranżacje duravit
Spójność barw, kształtów i struktur to determinanta udanego projektu.

W łazienkach Victoria Residence na próżno szukać czegoś innego niż nowoczesność. Uzupełniają je rozwiązania z linii Duravit DuraStyle, która słynie z misternego połączenia organicznych i minimalistycznych trendów. Te naturalnie zaoblone formy, zbudowane na bazie prostokątów i kwadratów, kreślą w pomieszczeniu atmosferę elegancji. Wiszące toalety i umywalki Duravit DuraStyle świetnie komponują się z nowoczesnym sznytem reszty i umiejętnie wpisują się we współczesny rytm rezydencji. Ich biel koresponduje z naturalnymi barwami i, poza dekoracyjnymi funkcjami, odgrywa rolę elementu rozświetlającego całość.

duravit, aranżacje duravit
W łazienkach Victoria Residence na próżno szukać czegoś innego niż nowoczesność.

Skomentuj

1 komentarz

  • KaJa
    Ciekawe są te wnętrza, na pewno jakiś spokój bije z nich. Z pewnością można odpocząć w takiej przestrzeni.

Rekomendacje i wyróżnienia