Duravit Tulum, czyli symbioza minimalizmu i elegancji

(0 głosów)
duravit, duravit tulum
Bateria podtynkowa Duravit Tulum

Podobno będąc w Meksyku, koniecznie trzeba odwiedzić Tulum. To miasteczko znajdujące się w zachodniej części półwyspu Jukatan, które słynie z malowniczych plaż i odprężającego klimatu. Być może właśnie ten relaksujący zakątek stał się inspiracją do stworzenia ciekawej serii Duravit Tulum, której autorem jest Philippe Starck. Co łączy armaturę z turystyczną enklawą?

Duravit Tulum i minimalizm

Monolityczny design zredukowany do podstawowych elementów, symbioza płaskiego uchwytu z wyrazistą linią wylewki, smukłość korpusu – to główne cechy baterii Duravit Tulum. Armatura to przykład minimalistycznego wzornictwa z potężną dozą elegancji. Dzięki takiemu miksowi kolekcję można zastosować niemal w każdej stylistyce, począwszy od kierunków z nutą egzotyki, jak boho, a skończywszy na uporządkowanych kompilacjach nurtów nowoczesnego, klasycznego oraz skandynawskiego.

Kombinacja prostokątnych i okrągłych elementów armatury Duravit Tulum jest pomysłem jednego z najlepszych projektantów przedmiotów użytkowych XXI wieku – Philippe Starcka. To światowej sławy artysta, który w umiejętny sposób łączy trendy z tym, co istotne z punktu widzenia ekologii oraz praktyczności. Twórca stawia na nieszablonowe kreacje, które wynoszą jakość życia na znacznie wyższy poziom. Trzeba przyznać, że w przypadku koncepcji Duravit Tulum ten cel został osiągnięty! Baterie Tulum to przepis na wyjątkowe wnętrze.

duravit, duravit tulum
Czarne baterie podtynkowe Duravit Tulum

Dwa kolory wykończenia

Każda bateria Duravit Tulum dostępna jest w dwóch rodzajach wykończenia. To stonowany chrom, czyli propozycja dla zwolenników elegancji we wnętrzach, oraz magnetyzująca czerń, którą docenią esteci stawiający na aranżacje z charakterem. Te ponadczasowe kolory będą doskonale harmonizowały z białą ceramiką sanitarną oraz umywalkami i wannami w kolorze. Można je również łączyć z serią akcesoriów Duravit Starck T, której autorem także jest Philippe Starck.

duravit, duravit tulum
Bateria umywalkowa Duravit Tulum

duravit, duravit tulum
Bateria do umywalki Duravit Tulum w kolorze chrom

S, M, XL

W serii znajdują się rozwiązania do każdej ze stref mycia w łazience. Rodzinę baterii umywalkowych przeznaczonych do małych toalet dla gości czy wariantów, które można łączyć z efektownymi misami nablatowymi, poszerzają baterie bidetowe, baterie prysznicowe oraz armatura wannowa. W kolekcji znajduje się także monolityczna bateria wolnostojąca Duravit Tulum, która podkreśli ekskluzywny wystrój obszaru kąpieli. Asortyment Duravit Tulum obejmuje też rączki prysznicowe i głowice prysznicowe dostępne w różnych rozmiarach oraz kształtach; okrągłym i prostokątnym.

Baterie umywalkowe Duravit Tulum to szczególny segment armatury by Starck. Rozwiązania dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru. Najmniejsze to propozycje S, które sprawdzą się w mniejszych przestrzeniach. Poza nimi dostępne są również rozmiary M i XL. Wszystkie produkty objęte są gwarancją producenta wynoszącą 5 lat.

duravit, duravit tulum

Baterie Duravit Tulum i łatwość montażu

W celu ułatwienia montażu baterii Duravit (w tym też armatury Duravit Tulum) marka opracowała uniwersalny element podtynkowy Duravit BlueBox®. To system instalacyjny, który można stosować do wielu modeli, takich jak np. baterie termostatyczne. Zapewnia szybkość montażu oraz możliwość zmian decyzji projektowych jeszcze na etapie remontu. Element lokowany jest w ścianie i jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia mu bezawaryjność.

duravit, duravit tulum
Zestaw prysznicowy podtynkowy Duravit Tulum

Praktyczność armatury

Duravit Tulum, jak przystało na rozwiązania z portfolio jednej z największych marek sanitarnych na świecie, oznacza także funkcjonalność. Jest ona wynikiem zastosowania innowacyjnych technologii, które wpływają zarówno na komfort obsługi baterii, jak i oszczędne zużycie wody czy łatwość w zakresie utrzymania w czystości. Do takich udogodnień należą m.in. funkcja FreshStart oraz zintegrowany perlator.

FreshStart to nic innego jak sposób na oszczędności! To funkcja, która jest obowiązkowym elementem każdej energooszczędnej baterii. Na czym polega jej fenomen? Sekret tkwi w położeniu dźwigni do otwierania i regulacji parametrów strumienia. Z pozycji centralnej płynie wyłącznie zimna woda, która dopiero po przesunięciu uchwytu w lewo osiąga wyższą temperaturę. Dzięki temu ograniczysz starty energii!

Perlator, określany również jako aerator, to kolejny ze sposobów na redukcję zużycia wody. W sanitarnej nomenklaturze określa się nim specjalne sitko lokowane na końcu wylewki armatury. Dzięki niemu strumień jest napowietrzany, co daje złudzenie obfitości. Jego ciśnienie i objętość wydają się większe, a rezultacie z kranu wypływa znacznie mniej wody, co przekłada się na mniejsze koszty.

duravit, duravit tulum
Bateria umywalkowa Duravit Tulum

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia