Duravit Rimless®, czyli w pełni higieniczna i ekologiczna miska WC Duravit!

(1 głos)

Choć w świecie sanitarnym wszystko wydawać się może odkryte i pozbawione tajemnic, producenci co rusz zaskakują czymś nowym, znacznie bardziej funkcjonalnym i estetycznym. W tego typu kryteria zdecydowanie wpisuje się WC bezkołnierzowe, czyli miska bezkołnierzowa, która prócz innowacyjnej technologii zapewnia więcej higieny i mniej zużytej wody podczas spłukiwania. Czy klasyczny kompakt WC przejdzie do lamusa, a kołnierz – czyli siedlisko zarazków – stanie się problemem przeszłości? Jakie WC Duravit wybrać, by stworzyć modne łazienki? Z marką Duravit opracowaliśmy kompendium wiedzy o WC bez kołnierza!

duravit rimless, duravit rimless toaleta, toaleta wc duravit rimless, duravit rimless miska bez kołnierza
Duravit Rimless toaleta WC bez rantu

O czym przeczytasz w artykule?

duravit starck rimless, duravit rimless wc, kibel duravit rimless
Duravit Rimless z serii Starck oraz stelaż podtynkowy

WC bez kołnierza – zbędny wydatek czy konieczność?

Ktoś powie – chwyt reklamowy; marketingowa sztuczka, której celem jest zwiększenie sprzedaży misek WC bez kołnierza. Jednak muszle klozetowe bez wewnętrznego obrzeża są w istocie bardziej praktyczne, higieniczne i ekologiczne niż standardowe toalety. Przekonał się o tym pewnie każdy, kto korzysta z innowacyjnego rozwiązania. Choć bezkołnierzowe WC kosztuje nieco więcej niż jego klasyczni poprzednicy, to zakup może zwrócić się w trakcie eksploatacji. Dlaczego? Po pierwsze, WC bez kołnierza zużywa od 30% do 50% mniej wody podczas spłukiwania (o czym przeczytacie poniżej). Po drugie, specjalna konstrukcja eliminuje możliwość powstawania siedlisk bakterii i zarazków, co oznacza nie tyle mniej kłopotów z usuwaniem zabrudzeń, ile wiąże się z ograniczeniem stosowania chemicznych detergentów. Co z tego wynika? Tyle że wybór toalety bez rantu to inwestycja, a nie zbędny wydatek.

duravit rimless miska wc, duravit rimless miska wc bez kołnierza, duravit rimless miska wc bez rantu
Duravit Rimless miska WC wisząca bezrantowa

Duravit WC Rimless®, czyli technologia bezkołnierzowa i efektywny system spłukiwania

Jak działa WC bez kołnierza? Duravit WC swoją funkcjonalność opiera na specjalnej konstrukcji. Rimless® oznacza brak wgłębień i niewidocznych zakamarków – krótko mówiąc, brak kanału, w którym osadzają się brud i wirusy. Wnętrze WC jest gładkie, dzięki czemu strumień uruchamiany podczas spłukiwania dokładnie je obmywa, docierając w każdy rejon. Woda – rozprowadzana za pomocą dysz – znacząco zmniejsza problem utrzymania czystości, bo usuwanie zanieczyszczeń nie wymaga intensywnego szorowania i stosowania inwazyjnych detergentów. System ten dodatkowo został opracowany w taki sposób, by nie tylko ułatwiał codzienność i zapewniał bezpieczeństwo Użytkowników. Mechanizm spłuczki generuje mniejszy pobór wody. W zależności od modelu wartości te oscylują na poziomie 3 l - 4,5 l. W przypadku klasycznego WC z rantem ilość wykorzystywanej wody może wynosić nawet 6 l!

toaleta duravit rimless, toaleta bez kołnierza duravit rimless, duravit rimless miska bezkołnierzowa
Miska wc stojąca Duravit Rimless oraz umywalka wisząca

5 powodów, dla których warto wybrać WC bez kołnierza?

  • Efektywny system spłukiwania ogranicza zużycie wody nawet o 50%,
  • Łatwe usuwanie zabrudzeń i większa higieniczność rozwiązania,
  • Brak trudnodostępnych zakamarków i miejsc, w których rozwijają się bakterie,
  • Ograniczenie wykorzystania chemicznych detergentów,
  • Mniej czasu przeznaczonego na sprzątanie toalety.
duravit rimless toaleta bezrantowa, duravit rimless toaleta bezkołnierzowa, duravit rimless toaleta bez kołnierza
Miska WC Duravit Rimless

Czy sedes bez rantu ma wady?

Miska WC bez kołnierza ma mnóstwo zalet, ale nie obejdzie się też i bez wad. Użytkownicy często skarżą się na to, że miska bezkołnierzowa chlapie. Zjawisko to nie jest winą samej konstrukcji. Mankament pojawia się głównie w przypadku toalety wiszącej montowanej na stelażu podtynkowym. Na nim właśnie ustawiana jest moc wypływu strumienia – gdy wartość ta jest zbyt wysoka, może to doprowadzić do rozchlapywania się wody poza obręb WC. Istotny jest więc dobór dobrego stelaża podtynkowego. Z reguły w produktach renomowanych producentów konfiguracja wypływu jest normą, jednak jeśli zdecydujemy się na model pozbawiony tej funkcjonalności, warto dokupić specjalny dławik (lub jest on w zestawie) , który umieszcza się w gnieździe zaworu odpływowego. Dzięki temu, że ma on kilka poziomów ustawień dopasowanie tego odpowiedniego nie będzie trudnym zadaniem.

 

Przyczyna wychlapywania wody może również tkwić w „przesunięciu się” dyszy (dyfuzora rozprowadzjącego strumień), ukrytej za konstrukcją języczka kołnierzowego. Warto więc sprawdzić, czy mechanizm ten nie przemieścił się chociażby podczas montażu, czy transportu.

duravit rimless jak to działa, jak działa duravit rimless, co to jest rimless
Budowa Duravit Rimless

Duravit WC: Duravit Durastyle Rimless® czy Duravit Happy D.2 Rimless®?

Sedes bezkołnierzowy to produkt, który oznacza nie tylko mniejsze zużycie wody, więcej higieny i koniec ze żmudnym szorowaniem niewidocznych zakamarków. To także ciekawy design, obejmujący mnóstwo kształtów, czego przykładem jest oferta Duravit! Producent proponuje rozwiązania przeznaczone zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji (np. Duravit Durastyle Rimless®), jak i tych wyposażanych w harmonię opływowych kształtów (np. Duravit Happy D.2 Rimless®). Poza owalami i miękkimi liniami zaoblonych form marka stawia też na modernistyczne wzornictwo, którego podstawą są kąty proste miski WC Duravit Vero Air. Toalety wiszące to jednak jedynie część dostępnych propozycji. Dla zwolenników rozwiązań stojących fabrykant przygotował m.in. linię Duravit P3 Comforts, w której znajdują się zarówno rozwiązania instalowane na stelażu podtynkowym, jak i modele montowane do podłogi.

Najlepsze WC bez kołnierza do Twojej łazienki? Znajdziesz ją w naszym rankingu: Najlepsza miska WC bez kołnierza

 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia