Duravit Bento Starck Box i nowy wymiar urządzania łazienki

(2 głosów)
duravit, duravit bento starck box
Umywalka nablatowa Duravit Bento Starck Box

Perfekcyjnie zorganizowana i funkcjonalna. Do tego pełna harmonijnych kolorów i wzorów. Taka powinna być łazienka. W japońskiej kulturze uporządkowanie tego typu określa się terminem bento. I choć sformułowanie to odnosi się do popularnego lunchboxu, to ma wiele wspólnego ze sposobem urządzania wnętrz. Dlaczego? W komponowaniu bento ogromną uwagę przywiązuje się do estetyki. Gdy tę połączy się z praktycznością, przepis na stylową aranżację gotowy!

duravit, duravit bento starck box
Wanna wolnostojąca Duravit Bento Starck Box

Wnętrzarski lunchbox

Naczelną zasadą w Duravit Bento Starck Box jest stworzenie harmonii poprzez inteligentne rozdzielenie strefy mokrej oraz suchej. Inspiracją do osiągnięcia tego efektu były japońskie lunchboxy, czyli bento, które dzięki odpowiednim separatorom zapewniają wiele przegródek na rozmaite pyszności. Takie poukładanie przełożone na język designu daje wrażenie eleganckiego spokoju oraz gwarantuje możliwości indywidualnego projektowania.

Kolekcja Duravit Bento Starck Box została zaprezentowana na targach ISH 2023 we Frankfurcie jako część rzemieślniczego pomysłu Duravit Artisan Lines, który obejmuje unikatowe wzornictwo zamknięte w kultowych produktach o ciekawym charakterze. W serii znajdują się praktyczne umywalki gwarantujące dodatkowe obszerne miejsca do przechowywania sanitarnych utensyliów, miski WC, a także wanna wolnostojąca, która może stać się częścią domowego spa. Koncept wyróżniają opływowe kształty, które znakomicie wpisują się w obowiązujące trendy powrotu do natury. Takie formy w połączeniu z kojącymi kolorami ziemi, zgaszonymi szarościami oraz motywami zaczerpniętymi wprost z przyrody wykreują iście sielski klimat – idealny, by odpocząć!

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Umywalka podwójna Duravit Bento Starck Box

Starck kolejny raz inspiruje

Autorem kolekcji Bento jest nie kto inny, jak Philippe Starck – artysta, który od wielu lat współpracuje z producentem, kreując coraz to ciekawsze rozwiązania. Na jego koncie znajdują się m.in. linie Duravit White Tulip czy Duravit Me by Starck. W przypadku produktów Bento twórca wykorzystał ponadczasowe formy kwadratów i prostokątów, którym nadał estetycznej „miękkości” poprzez subtelne zaoblenia rantów i rogów. To spowodowało, że elementy serii zyskały ponadczasowy wydźwięk i mogą pasować do każdej stylistyki – od tej pełnej surowości, po aranżacje tętniące przytulną atmosferą.

duravit, duravit bento starck box
Umywalka dwukomorowa Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

Miejsce do przechowywania

Choć design umywalek Duravit Bento Starck Box to czołowy wyróżnik kolekcji, to nie sposób przejść obojętnie obok funkcjonalności dyktowanej lunchboxową inspiracją. Ciekawy podział strefy mycia na części suche i mokre sprawia, że rozwiązania przyciągają wzrok, a do tego wynoszą praktyczność obszaru na znacznie wyższy poziom. Wygodne przegrody zlokalizowane obok umywalek zapewniają sporo miejsca do przechowywania wszelkich higienicznych produktów i akcesoriów. Dzięki temu np. maszynka do golenia czy mydło mogą być w zasięgu ręki. Rozwiązania będą tworzyły harmonijny zestaw z meblami łazienkowymi oraz bateriami White Tulip by Philippe Starck.

duravit, duravit bento starck box
Umywalka nablatowa Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

Duravit Bento to innowacyjne materiały

Sekret doskonałości rozwiązań kolekcji Bento Duravit Starck Box tkwi nie tylko w inspiracji japońską sztuką organizacji czy ponadczasowej estetyce. To także zasługa użytych materiałów, które stoją na straży odporności i trwałości. Produkty tworzone są z DuraCeram® oraz DuroCast UltraResist.

DuraCeram® jest specjalną masą ceramiczną opierającą się o innowacyjną formułę, która daje możliwość kreacji solidnych, a jednocześnie cienkich form, które nie mogłyby powstać przy użyciu tradycyjnej ceramiki. Krawędzie umywalek są dodatkowo niezwykle gładkie, co nie tylko przesądza o ich estetycznym potencjale, ile też ułatwia czyszczenie. Powierzchnia jest niezwykle wytrzymała na czynniki zewnętrzne; chemiczne czy mechaniczne, i przez cały czas użytkowania prezentuje się tak, jak w dniu zakupu. To oznacza, że materiał nie odbarwia się oraz nie żółknie pod wpływem światła.

Materiał DuraCeram® jest dodatkowo wzbogacony o antybakteryjne szkliwo ceramiczne HygieneGlaze, które chroni przed bakteriami i zarazkami. Innowacja zabija około 90% bakterii w zaledwie sześciu godzin i około 99,9% po 24 godzinach. Wszystkie miski WC oraz umywalki po raz pierwszy dostępne są wyłącznie z HygieneGlaze.

Umywalki w wersji z dwoma otworami pod baterię występują w wymiarach 1140 i 1340 mm i zostały wykonane z DuroCast UltraResist. To powierzchnia odporna na zadrapania, czynniki chemiczne oraz działanie wody i wilgoci. Materiał nie sprawia problemów z utrzymaniem należytej czystości, a także jest ekologiczny.

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

Wanna Bento dla pełnego relaksu

Częścią konceptu Duravit Bento Starck Box jest wanna z wbudowanym przelewem. To wolnostojąca konstrukcja o wymiarach 1800 x 900 mm, która wykonana jest z akrylu, czyli materiału, który jest łatwy w czyszczeniu, odporny na zarysowania oraz długo utrzymuje temperaturę wody, co pozwala na miło przedłużające się kąpiele – nawet we dwoje! To zasługa optymalnej głębokości oraz przestronności.

Wanna Bento Duravit jest inna niż wszystkie! Tym, co ją wyróżnia, jest specyficzny kanał wodny otaczający linię produktu. Powstałe zagłębienie nie tylko dodaje całości niebanalnego charakteru, ale też stanowi przestrzeń dla akcesoriów wykorzystywanych podczas kąpieli.

duravit, duravit bento starck box
Umywalka nablatowa oraz wanna wolnostojąca Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Wanna wolnostojąca Duravit Bento Starck Box

Harmonijne zestawy toaletowe

W Duravit Bento Starck Box znajdują się także miski klozetowe oraz bidety. Ich kształt nawiązuje do ogólnego konceptu serii. Pełne obłości formy harmonijne wieńczą ceramiczne propozycje do strefy umywalki, a także dorównują im funkcjonalnością. W kolekcji dostępny jest model kompaktowy o wymiarze 48 cm, który wypełni niewielką przestrzeń łazienki w bloku, a także wersja z HygieneFlush o wymiarze 57 cm. Tym, co je łączy, jest technologia Duravit Rimless®. To bezkołnierzowa konstrukcja, dzięki której strefa WC będzie nie tylko bardziej higieniczna, ile ekologiczna i ekonomiczna. Do poszczególnych toalet dedykowane są wolnoopadające deski sedesowe, które można łatwo wypiąć i wpiąć w celu szybkiego wyczyszczenia.

duravit, duravit bento starck box
Toaleta podwieszana Duravit Bento Starck Box

duravit, duravit bento starck box
Umywalka Duravit Bento Starck Box

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia