Bateria kuchenna - z granitu czy z chromu? Zalety obu rozwiązań

(5 głosów)

Aranżując wnętrze pomieszczenia, w którym siłą rzeczy spędzamy sporo czasu, zwracamy uwagę na praktyczną stronę aranżacji, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku i stylowego wyglądu wnętrza.

bateria kuchenna kwc EVE

Dbając o każdy szczegół, nie sposób pominąć tak istotnego urządzenia, jakim jest kuchenna bateria zlewozmywakowa. Jej wysoka funkcjonalność, łatwość i wygoda użytkowania powinny iść w parze z efektywnym wyglądem i walorami estetycznymi.Zastanawiając się, jaką baterię do kuchni wybrać, zawęźmy obszar poszukiwań do urządzeń z granitu i chromu, wymieniając zalety obu tych rozwiązań.

zlewozmywak Franke Maris


Trwałość i elegancja – bateria granitowa

Decydując się na baterię do zlewu kuchennego, możemy wybierać spośród różnych form i rodzajów tego urządzenia. Jedną z wielu opcji jestkuchenna bateria granitowa,model chętnie stosowany w aranżacji kuchennych wnętrz.Do jej niewątpliwych zalet należy bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki zastosowaniu granitowej powłoki ochronnej bateria jest odporna na zarysowania, uderzenia oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Obok solidnej konstrukcji baterii uwagę zwraca łatwość jej czyszczenia, co przy częstotliwości korzystania z baterii zlewozmywakowej jest ogromnie istotną cechą. Zabrudzenia nie powstają szybko, a granitowy materiał jest odporny na odbicia palców czy powstające podczas kuchennych prac zacieki.Oznacza to, że kuchenna bateria granitowa wygląda dobrze niezależnie od sytuacji.

Oznacza to, że kuchenna bateria granitowa wygląda dobrze niezależnie od sytuacji.

baterię z wyciąganą wylewką, która dzięki zastosowaniu wyciąganego z baterii węża zakończonego ruchomą głowicą, niewątpliwie ułatwi przyrządzanie posiłków czy zmywanie naczyń.

 

Ważne, aby dla zachowania identycznego koloru kupować baterię i zlew granitowy od tego samego producenta.

czarny zlewozmywak Franke Maris
Franke bateria Kuchenna

Ponadczasowość baterii z chromu

Baterie kuchenne z chromu do niedawna były najpopularniejszymi rozwiązaniami stosowanymi w kuchennych zlewozmywakach. Ich niewątpliwą zaletą, podobnie jak w przypadku baterii granitowych, jest odporność na warunki panujące podczas codziennej eksploatacji urządzenia. Chromowane baterie są odporne na mechaniczne uszkodzenia oraz korozję, dzięki czemu nie pokrywają się nieestetycznymi zaciekami.

Na uwagę zasługuje również łatwość pielęgnacji tego rodzaju urządzeń, gdyż chromowana powłoka nie przysparza żadnych kłopotów w utrzymywaniu czystości baterii.Ponadczasowość baterii z chromu sprawia, że dopełnią aranżacji zarówno w przypadku kuchni ze zlewem stalowym, jak i ceramicznym, utrzymanej w stylu rustykalnym czy bardziej nowoczesnym.Chromowana powłoka baterii kuchennych nadaje urządzeniu eleganckiego połysku, a ich trwałość i uniwersalność sprawiają, że są rozwiązaniami na lata.

Franke Pure Style


Jaką baterię do kuchni wybrać?

Decydując się na konkretne rozwiązania w naszych kuchniach, zwracamy uwagę na praktyczność wybieranych urządzeń, ich funkcjonalność oraz wygląd. Zależy nam, aby podczas użytkowania konkretne sprzęty były łatwe w obsłudze i bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Dlatego decydując się na baterie kuchenne zarówno z granitu, jak i z chromu, stawiamy na wytrzymałość, jakość i estetykę.

Wybór nawet tak niewielkiego elementu wystroju kuchni decyduje o jej charakterze i funkcjonalności, a niebanalne połączenia baterii granitowej ze zlewozmywakiem stalowym lub urządzenia z chromu ze zlewem z granitu nadają kuchni nonszalancji i niepowtarzalnego wyrazu. Schematyczne rozwiązania odchodzą do lamusa, a możliwość łączenia ze sobą elementów wykonanych z różnych materiałów daje nieograniczone warianty w tworzeniu ciekawych aranżacji, w których bateria kuchenna - oprócz funkcji czysto praktycznych - staje się dekoracją wnętrza.

Skomentuj

1 komentarz

  • Edyta K.
    Kuchnie w stylu Franke, to zawsze rewelacyjny design, bravo!

Rekomendacje i wyróżnienia