Bateria Franke Icon, czyli ikona designu do Twojej kuchni

(1 głos)
franke, franke icon, bateria kuchenna
Bateria Franke Icon, fot. Franke
 

Kuchnia to nie tylko zapachy wyśmienitej szarlotki i ulubionych pieczeni oraz smaki, które przypominają beztroskie dzieciństwo u babci. To też estetyka – tło kulinarnych zmagań, długich pogawędek przy lampce wina i apetycznych doświadczeń. Urządzanie serca domu wymaga więc umiejętności połączenia tego, co piękne, z tym, co praktyczne. To wszystko znajduje się w baterii zlewozmywakowej Franke Icon.

franke, franke icon, bateria kuchenna
Bateria Franke Icon, fot. Franke

Design nagrodzony

Bateria kuchenna Franke Icon to przykład tego, jak zamknąć praktyczność pod osłoną dobrego designu – a to, że to dobry wzór potwierdza jury Red Dot Award 2021, czyli najważniejszego konkursu w świecie designu. W tym roku to wybitne grono nagrodziło aż trzy produkty szwajcarskiej marki Franke – opisywaną dziś baterię Franke Icon, baterie Franke Lift, a także kolekcję piekarników Franke Mythos.

franke, franke icon, bateria kuchenna
Bateria Franke Icon, fot. Franke

Franke Icon, czyli bateria idealna

Franke Icon jest niesztampowa, niebanalna i oryginalna. Sylwetka armatury doskonale wpisuje się w nowoczesne koncepcje twórcze, zachwycając przy tym smukłą linią oraz wizualną prostotą. Bateria dodatkowo świetnie oddaje maksymę modernizmu mówiącą o potrzebie łączenia formy i funkcji. W tym przypadku granice zostały maksymalnie zatarte; spektakularny design nie góruje na liście zalet produktu – wręcz przeciwnie, stoi na równi z funkcjonalnością modelu.

Modernizm w przypadku baterii Franke Icon ma też odzwierciedlenie w wizualnej prostocie. To armatura pozbawiona niepotrzebnych zdobień, w swojej formie ograniczona do minimum, zbudowana na bazie gładkich płaszczyzn i nieskomplikowanych przejść. To właśnie składa się na jej ikoniczny charakter i otwiera mnóstwo stylistycznych możliwości. Tym kuchennym dopełnieniem zwieńczysz projekty nowoczesne, futurystyczne, minimalistyczne, skandynawskie, eklektyczne i te podporządkowane trendowi modern classic.

Franke Icon dostępna jest w trzech intrygujących wykończeniach. To m.in. klasyczny, połyskujący chrom – rozwiązanie na wskroś uniwersalne i eleganckie, ekstrawagancka stal optyczna, która spotęguje wrażenie elegancji w pomieszczeniu, a także neutralny, a jednocześnie mocno akcentujący swoją obecność czarny mat, który w połączeniu z innymi ciemnymi dodatkami i powierzchniami nada kuchni dynamiczny charakter.

franke, franke icon, bateria kuchenna
Bateria Franke Icon, fot. Franke

Franke Icon od strony praktycznej

Jak przystało na Franke i projekt ikoniczny, jakim jest bateria kuchenna Franke Icon, design jest tak samo ważny, co funkcjonalność. Stąd też możliwość wyboru armatury w wersji z wylewką stałą lub wyciąganą, która ułatwi kuchenne zmagania i zwiększy przestrzeń manewrową w obrębie zlewozmywaka. W obydwu wersjach producent zastosował ekonomiczny aerator, który napowietrza strumień, a tym samym pozwala zmniejszać zużycie wody i generuje oszczędności. To obecnie jedna z kluczowych i obowiązkowych części każdej baterii – zwłaszcza kuchennych oraz umywalkowych.

Bateria Franke Icon z wyciąganą wylewką została wyposażona w dodatkowy przycisk, dzięki któremu laminarny strumień wody można zamienić na delikatniejszy i bardziej rozproszony. Przyda się on podczas opłukiwania delikatnych liści szpinaku czy tuszki kurczaka.

Skomentuj

3 komentarzy

Rekomendacje i wyróżnienia