Zmiękczacze wody

(5 produktów)
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free

Zmiękczacze wody – domowe źródło krystalicznej wody

Mętna, zostawiająca rdzawy osad na ceramice łazienkowej i biały nalot na sprzętach gospodarstwa domowego – niestety taka jest woda w wielu polskich domach. Każdy marzy o tym, żeby w kranie była czysta i miękka woda. Jak zrobić instalację wodną, żeby zapewnić sobie krystaliczną wodę? Najlepszym rozwiązaniem jest zmiękczacz wody do domu, który oczyści wodę z zabrudzeń mechanicznych, a także usunie zatwardzające ją związki mineralne (np. żelazo i mangan). Domowe zmiękczacze wody należy zamontować na głównym zaworze. W ten sposób w całym domu będzie miękka woda. Jak zrobić podpięcie, i o czym pamiętać, żeby uzdatniacz wody do domu działał wydajnie? Ważne, żeby zmiękczacz do wody znalazł się za odejściem wody nieoczyszczanej (np. zewnętrzne krany gospodarcze i ogrodowe). Istotne jest również, aby uzdatniacz wody do domu regularnie był uzupełniany specjalną solą tabletkowaną.

Zmiękczacz wody do domu – o tym pamiętaj:

  • Uzdatniacz wody do domu rozwiąże problem rdzawych nalotów na armaturze łazienkowej i białego osadu na sprzętach AGD.
  • Domowy zmiękczacz do wody zamontuj za odejściem wody nieoczyszczanej (np. do podlewania ogródka).
  • Do prawidłowego funkcjonowania zmiękczacz wody do domu potrzebuje jedynie podpięcia do zaworu oraz soli tabletkowanej.

Czy zmiękczacze wody są potrzebne?

Jak już podkreślono, zmiękczacze wody, rozbijając twarde związki mineralne, eliminują problem białego osadu i rdzawych nalotów na sprzętach domowych. Oczywiste jest więc, że zmiękczacz do wody wpłynie korzystnie na estetykę armatury, ceramiki i urządzeń AGD. Jednak walory wizualne to nie wszystko! Pamiętaj, że nagromadzone osady obniżają wydajność urządzeń, a nawet mogą powodować poważne awarie. Efektem niesprawnych sprzętów gospodarstwa domowego są zwiększone opłaty za prąd, a także wydatki poniesione za naprawę usterek lub zakup nowych urządzeń. Zatem zmiękczanie wody przedłuży wydajność i żywotność sprzętów AGD, a tym samym obniży koszty ich eksploatacji. Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w domowy uzdatniacz wody, weź pod uwagę, że problem odkładającego się osadu i kamienia dotyczy nie tylko czajników, żelazek, zmywarek czy pralek, lecz również całych instalacji wodnych.

Czy warto kupić uzdatniacz wody?

  • Domowe zmiękczacze wody rozbijają cząsteczki wpływające na jej twardość.
  • Zmiękczanie wody podniesie wydajność i przedłuży żywotność sprzętów AGD.
  • Uzdatniacz wody obniży rachunki za prąd i pozwoli uniknąć wydatków za naprawę usterek spowodowanych twardą wodą.

Uzdatniacz Wody - dlaczego warto

W ostatnim czasie spory nacisk kładzie się na wszelkie proekologiczne działania i rozwiązania. Szczególną popularnością zaczyna cieszyć się picie kranówki, zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach. Idea piękna i szczytna, ale niestety w wielu regionach Polski woda z kranu po prostu nie nadaje się do spożycia bez wcześniejszego gotowania. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji są uzdatniacze wody, które odfiltrują zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Zmiękczacz wody rozbije również związki mineralne odpowiedzialne za jej twardość. Tutaj warto wspomnieć, że nadmiernie zmiękczona woda również nie jest dobra: optymalny poziom twardości wody oscyluje między 50, a 60 mg CaCO3. Wybierając domowy odkamieniacz do wody zwróć uwagę na ilość sodu, która będzie w wodzie po procesie zmiękczania. Zmiękczacz wody może podnieść poziom tego minerału, na co uważać powinny osoby stosujące dietę niskosodową.

Uzdatniacze wody to korzyść dla zdrowia:

  • Odkamieniacz do wody filtruje zanieczyszczenia i usuwa nieprzyjemne zapachy.
  • Uzdatniacze wody wpływa na poziom sodu w oczyszczonej wodzie.
  • Zmiękczacz wody podnosi walory zapachowe i smakowe kranówki.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia