Zlewozmywaki stalowe

(835 produktów)
Dostępność: dostępny
(38 opinii)
678 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
604 zł
Dostępność: dostępny
(93 opinie)
2528 zł
 

Zlewozmywak stalowy – czy warto go kupić?

Zlewozmywak to jeden z obowiązkowych punktów na liście wyposażenia kuchennego. Mimo że coraz częściej jego funkcje przejmuje zmywarka, to komory zlewu przydają się do tego, by opłukać liście czy naczynia, a także szybko wyczyścić zaschnięty garnek. Pytanie tylko na jaki materiał postawić? Zlew ze stali nierdzewnej należy do jednych z najczęściej kupowanych. Rozwiązanie dostępne jest w rozmaitych kształtach i wykończeniach (np. matowe, szczotkowane, z połyskiem czy takie, których faktura przypomina len). Dzięki zawartości niklu oraz chromu w składzie zlew stalowy uchodzi za wysoce odporny – zwłaszcza na działanie środków chemicznych czy kwasów. Nie są mu też straszne wysokie temperatury czy urazy mechaniczne, takie jak zarysowania lub zadrapania. Do zalet, jakie wyróżniają zlewozmywaki stalowe, zalicza się także łatwość utrzymania w czystości – wystarczy wytrzeć powierzchnię do sucha, by zlew prezentował się niezwykle elegancko.
 
 • Zlew stalowy to jedno z najczęściej kupowanych rozwiązań na rynku,
 • Zlewozmywaki stalowe dostępne są w różnych wymiarach, rodzajach, kształtach i wykończeniach – np. z fakturą lnu,
 • Zlew gospodarczy stalowy występuje też jako zlew farmerski, czyli modny wariant z wyeksponowanym frontem.

Jaki jest najlepszy zlew stalowy?

Zlew emaliowany, zlewozmywak dwukomorowy czy mały zlewozmywak, który zajmie niewiele miejsca na blacie – który z nich będzie najlepszy? O wyborze modelu decydują potrzeby! Sam zlew ze stali nierdzewnej nie może być tylko atrakcyjnym elementem całości – musi spełniać także swoją podstawową funkcję. Możesz jednak wybierać spośród różnych wariantów, jak zlewozmywak jednokomorowy nakładany, zlewozmywak stalowy len (czyli ten o strukturze lnu, który będzie znacznie łatwiejszy do utrzymania w czystości), czy efektowny zlew emaliowany, który ciekawie wyróżni strefę mycia w kuchni. Ostatnie to tanie zlewy, w przypadku których warto zachować szczególną ostrożność w trakcie pielęgnacji. Najlepiej do tego celu używać łagodnych mleczek i miękkiej gąbki. Podobnej uwagi wymagają zlewozmywaki stalowe gładkie z połyskiem. To jedne z najbardziej dekoracyjnych propozycji, jednak nieco trudniejsze, jeśli chodzi o utrzymanie na ich nieskazitelnego blasku.
 
 • Zlewozmywaki stalowe to rodzina produktów, które spełniają rozmaite potrzeby,
 • Jeśli stawiasz na praktyczność i łatwość utrzymania w czystości, sięgnij po zlewozmywak metalowy matowy lub zlewozmywak ze strukturą lnu,
 • Gdy chcesz wyróżnić strefę mycia i sprawić, by zlew ze stali uatrakcyjnił wystrój, wybierz zlew emaliowany, zlewozmywak farmerski gładki z połyskiem lub zlewozmywak ze stali nierdzewnej

Zlewozmywak dwukomorowy stalowy czy jednokomorowy?

Kolejne zróżnicowanie, jeśli chodzi o kategorię, do której należą zlewy kuchenne, obejmuje ilość komór. Zaliczane są do niej zlew metalowy jednokomorowy, zlewozmywak dwukomorowy stalowy oraz zlewy półtorakomorowe. Warianty te mogą być dostępne również w wersji z ociekaczem lub bez ociekacza. Który wybrać? Zlewozmywak stalowy jednokomorowy sprawdzi się w przypadku mniejszych kuchni, a także u osób, które częściej korzystają ze zmywarki niż zlewu. Takie rozwiązanie nie zajmie cennego miejsca na blacie i zapewni komfort mycia. Z kolei zlewozmywak nierdzewny 2-komorowy to model o pokaźniejszych gabarytach, co jednocześnie zwiększa swobodę korzystania i ułatwia wykonywanie wielu prozaicznych czynności. Zda egzamin w dużych kuchniach. Kompromisem pomiędzy jednym a drugim jest zlewozmywak półtorakomorowy, składający się z jednej większej i jednej mniejszej komory, która może posłużyć do opłukiwania warzyw i owoców. Taki wariant sprawdzi się zarówno w małych kuchniach, jak i tych o zdecydowanie większym metrażu.
 
 • Mały zlew jednokomorowy to dobre rozwiązanie do niewielkich kuchni,
 • Zlewozmywak dwukomorowy zda egzamin we wnętrzach o pokaźnym metrażu,
 • Kompromisem pomiędzy zlewem jedno- lub dwukomorowym jest zlew półtorakomorowy,
 • Wybierając zlew do kuchni, warto też zastanowić się, czy wybrać model z ociekaczem, czy bez.
 • Zlewy stalowe możemy podzielić jeszcze na zlewy podwieszane, wpuszczane i nakładane
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia