Zlewozmywaki granitowe

(2375 produktów)
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free

Przeglądaj wg producentów:

 

Zlewozmywak granitowy – czy warto go kupić?

Zlew granitowy to już nie tylko chwilowa moda, a sposób na zbudowanie praktycznej strefy mycia, która przetrwa wiele! Za tego typu rozwiązania uznaje się warianty, które zazwyczaj składają się z około 80% naturalnego surowca oraz 20% żywic syntetycznych. Co je wyróżnia? To przede wszystkim gładka powierzchnia, która nie dość, że wzmacnia potencjał stylistyczny modelu, to także wpływa na funkcjonalność. Dzięki niej zlew granitowy jest łatwiejszy do utrzymania w czystości; osadzające się na nim brud, zanieczyszczenia i osady z wody można sprawnie usunąć pociągnięciem miękkiej gąbeczki czy łagodnych detergentów. Jego zaletą jest także ponadprzeciętna trwałość – surowiec bowiem zaliczany jest do jednego z najbardziej wytrzymałych i solidnych spośród dostępnych na rynku. Zlewy granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie środków chemicznych – nie są im nawet straszne upadki ciężkich przedmiotów czy ostrza noży. Zlew kuchenny granitowy to więc alternatywa, która może służyć w pomieszczeniu przez długie lata, cały czas zachwycając wszystkich swoim pięknem.
 
  • Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do kuchni jest zlewozmywak granitowy. Opinie zadowolonych użytkowników są najlepszymi rekomendacjami,
  • Zlewy granitowe to jedne z najtrwalszych propozycji dostępnych na rynku,
  • Zlew kamienny jest łatwy do utrzymania w czystości i wytrzymały.

Jaki jest najlepszy zlew granitowy?

Zlewy granitowe to nie tylko trwałe i solidne propozycje, które sprostają próbie czasu. O ich popularności przesadzają także aspekty wizualne, związane z łatwością dopasowania produktu do kuchennej stylizacji. Jaki wariant okaże się najlepszy? Od wielu lat sporą sławą cieszy się czarny zlew granit, który może być stylową przeciwwagą dla białych frontów meblowych oraz jasnych detali kulinarnego królestwa urządzonego w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Takie kontrastujące połączenie doda całości wyrazistości i charakteru. Zlew granitowy czarny będzie też pasował do pomieszczeń, w którym dominują akcenty drewna, betonu oraz czerwonej cegły. Warto go zestawić z chromowaną armaturą lub bateriami w ciemnej odsłonie, tworząc w ten sposób strefę mycia skąpaną w modnej czerni. Równie neutralnymi alternatywami będą zlewy białe, beżowe lub szare. Na co jeszcze zwrócić uwagę, oprócz koloru? Podpowiedziami podczas zakupów mogą być: rozmiar zlewu, gładkość powierzchni, wysokości rantu zlewu, a także cena (choć warto pamiętać, że tanie zlewozmywaki to nie zawsze dobre zlewozmywaki!).
 
  • Granitowy zlew jest nie tylko praktyczną częścią strefy mycia. To również jej ozdoba!
  • By wyróżnić przestrzeń ze zlewozmywakiem, wybierz zlew kuchenny czarny,
  • Poza kolorem zwróć uwagę na gładkość powierzchni czy wysokości rantu zlewu – to będzie rzutowało na funkcjonalność modelu.

Zlew kuchenny dwukomorowy czy jednokomorowy?

Wybierając zlewozmywak kamienny do kuchni, warto zwrócić uwagę na kształt, kolor, wykończenie czy wielkość produktu. Istotna będzie także liczba komór – ta będzie rzutować na funkcjonalność strefy mycia. Do jednych z najczęściej wybieranych rozwiązań należą zlewozmywaki granitowe jednokomorowe. Ich popularność wynika z tego, że ich funkcję w dużej mierze przejęły zmywarki. Zlew odegra wówczas rolę przestrzeni do opłukiwania warzyw, owoców czy szklanek. Takie produkty zdają egzamin też w miejscach, w których przestrzeń jest ograniczona lub w przypadku osób, które gotują mało. Zlew kuchenny dwukomorowy z granitu to z kolei alternatywa dla fanów kulinarnych zmagań, właścicieli pokaźniejszego metrażu lub wnętrz, gdzie nie ma zmywarki. Dzięki niemu łatwiej umyjesz naczynia i zaplanujesz wszelkie, nawet prozaiczne, czynności. Kompromisami między jednym a drugim modelem są zlew 1,5-komorowy lub granitowe zlewy z ociekaczem, na którym można ulokować suszarkę na naczynia czy osuszyć składniki niezbędne podczas przyrządzania zupy.
 
  • Zlew kuchenny granitowy dwukomorowy to idealna propozycja do większych wnętrz. Sprawdzi się też w przypadku pomieszczeń, w których nie ma zmywarki,
  • Mały zlew kamienny jednokomorowy to funkcjonalne uzupełnienie w kuchniach wyposażonych w zmywarkę oraz w przestrzeniach o niewielkim metrażu,
  • Praktycznym rozwiązaniem są zlewy z ociekaczem. To dodatkowa przestrzeń, którą wykorzystasz do osuszenia warzyw czy owoców lub naczyń.
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia