Umywalki 40 cm Głębokość

Cofnij do: Umywalki
Strona:
Filtry
Strona:


Umywalka 40 cm i jej zalety w małej łazience

Nie zawsze w łazience można sobie pozwolić na stojące lub wiszące szafki czy też długi blat. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę umywalki 40 cm. To niewielkie konstrukcje, które sprawdzą się nawet do mikroskopijnych wnętrz. Nie zabierają dużo miejsca, szczególnie jeśli chodzi o modele z gotowym otworem na montaż baterii. Niektóre umywalki 40 cm można też montować w narożniku. Łatwiej jest wtedy rozplanować pozostałe wyposażenie, np. w niewielkiej toalecie publicznej.

  • Umywalki 40 cm są na tyle kompaktowe, że sprawdzą się do małych łazienek oraz niewielkich toalet.
  • Warto wybrać model z otworem na baterię, co jeszcze bardziej ułatwia zagospodarowanie przestrzeni.
  • Niektóre konstrukcje są przeznaczone do montażu na styku dwóch ścian.

Umywalki 40 cm dopasowane pod względem sposobu montażu

Najpopularniejsza umywalka 40 cm służy do mocowania na blacie lub bezpośrednio do ściany. Niektóre modele mają możliwość zarówno pierwszego, jak i drugiego sposobu montażu. Jeśli zdecydujesz się na blat, trzeba zagospodarować na niego odrobinę miejsca. Zyskasz tym samym powierzchnię do postawienia akcesoriów i kosmetyków. Trzeba też przemyśleć sposób mocowania baterii, np. do blatu, umywalki albo ściany. Modele wiszące nie potrzebują dodatkowego wyposażenia. Powinny mieć jednak estetycznie wykończone przyłącza, ponieważ są one widoczne z daleka. Umywalka łazienkowa 40 cm może być też zamontowana w szafce. Wtedy rant delikatnie wystaje poza jej powierzchnię. Plusem tego rozwiązania są ukryte elementy instalacyjne. W ostatnich sezonach pojawiły się też wolnostojące konstrukcje.

  • Sposób montażu trzeba dopasować zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i estetyki danego wnętrza. Kluczowe są tu przyłącza, które mogą być widoczne lub ukryte.
  • W pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na blat czy szafkę, poleca się konstrukcje mocowane do ściany.
  • Nowoczesnym rozwiązaniem jest też umywalka łazienkowa 40 cm o wolnostojącej formie, czyli np. na dekoracyjnym postumencie.

Umywalka łazienkowa 40 cm – kształt i materiał mają znaczenie

Umywalka 40 może prezentować się klasycznie albo nowocześnie. Wiele zależy od tego, na jaki styl pomieszczenia się zdecydujesz. Do wyboru masz bryły prostokątne oraz okrągłe. W bardzo małych pomieszczeniach, popularne są te modele, które mają wbudowaną baterię i praktyczną półkę. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wysokość rantu, który może być kluczowy w codziennym użytkowaniu. Istotny jest także materiał wykonania, np. wzbogacony o surowce odporne na uszkodzenia i zarysowania albo powłoki ochronne. W Łazienkarium.pl znajdziesz nie tylko białe modele, ale także wykonane w innych ciekawych odcieniach. Dużym udogodnieniem mogą być modele z wbudowanym dozownikiem na mydło albo praktycznym uchwytem na ręcznik.

  • Umywalka 40 cm może być okrągła, owalna, prostokątna lub kwadratowa. O jej ostatecznym wyglądzie decyduje też wysokość rantu.
  • Materiał wykonania powinien być odporny na zarysowania i odbarwienia. Producenci stosują wiele nowoczesnych technologii.
  • Dodatkowymi atutami są wbudowany otwór na baterię z półką, dozownik czy uchwyt na ręcznik.

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk