Odpływy Punktowe

Cofnij do: Prysznice
Strona:
Filtry
Strona:

 


Odwodnienia punktowe – wygodne rozwiązanie do kabin walk-in

Pozbawione brodzika kabiny typu walk-in cieszą się dużym zainteresowaniem. Są wygodne dla każdego, również dla osób mających trudności z poruszaniem się oraz starszych, a poza tym wyglądają efektownie. Brak brodzika wymusza zastosowanie odpływu w podłodze. Może być to odpływ prysznicowy punktowy, który montuje się najczęściej na środku kabiny. Kratka prysznicowa odpływu punktowego zajmuje znacznie mniej miejsca niż odpływ liniowy, dlatego jest dobrym rozwiązaniem do niewielkiej kabiny. Zamaskowanie wpustu nie jest niczym trudnym, ponieważ dostępne są różnorodne pokrywy ozdobne, na przykład w kolorze srebrnym, wykonywane ze stali nierdzewnej. Odwodnienia punktowe są stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, na przykład na basenach.
 
  • Odpływy punktowe znajdują zastosowanie w domach oraz budynkach użyteczności publicznej,
  • Montuje się je najczęściej w centralnej części kabiny,
  • Zajmują mało miejsca, więc są wygodnym rozwiązaniem do małego prysznica,
  • Odpływy prysznicowe punktowe maskuje się ozdobną pokrywą.

Odwodnienie punktowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Wpust punktowy może być estetycznie wykończony przy pomocy ozdobnej osłony, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Możesz zdecydować się również na odwodnienie, które można wykończyć płytką, co pozwoli stworzyć jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie we wnętrzu urządzonym w minimalistycznym stylu. Przed wybraniem odpływu sprawdź też udogodnienia, które sprawiają, że czyszczenie elementu staje się łatwiejsze. Możesz zdecydować się na rozwiązanie z syfonem swobodnie przepuszczającym włosy i brud, co minimalizuje konieczność czyszczenia. Warty uwagi jest również wkład kieszeniowy, czyli koszyczek łapiący włosy. Ważne są też materiały wykonania elementów odpływu. Możesz wybrać model z rynną ze stali szlachetnej 304, która nie ulega korozji. Przed zakupem odpływu sprawdź też jego wydajność, czyli przepustowość, która jest podawana w litrach na minutę. W miejscach, gdzie pewne ograniczenia utrudniałyby montaż typowego wpustu, możesz zastosować odpływ punktowy niski. To rozwiązanie, które sprawdzi się w remontowanych łazienkach.
 
  • Odpływ może zostać wykończony estetyczną osłoną lub płytką,
  • Warto zdecydować się na model z syfonem łatwym do wyczyszczenia, przez który swobodnie przepływają włosy i brud,
  • Ważne są materiały wykonania elementów odwodnienia oraz jego przepustowość.
 

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk