Sedesy z Półką

Cofnij do: Toalety
Filtry

 


Zakup toalety to nie przelewki, a sytuacji nie ułatwia różnorodność oferty. W sklepach dostępne są rozwiązania wyposażone w powłokę ochronną i te pozbawione rantu. Nowoczesne albo klasyczne, białe lub kolorowe. W kategorii tej można także wyróżnić charakterystyczny rodzaj WC: miski WC z półką. Czym one różnią się od misek lejowych? Tzw. parapetem, czyli półką, która nie występuje w WC typu studnia. Specjaliści branży sanitarnej podkreślają, że mimo dużej popularności WC lejowych, te z półką także mają swoje zalety! Jedną z nich jest ograniczenie wychlapywania się wody poza obręb muszli klozetowej. Dzieje się tak dlatego, że nieczystości nie trafiają od razu do WC. Co jeszcze trzeba wiedzieć, przed zakupem toalety z półką? Warto wziąć pod uwagę dodatkowe udogodnienia, a także design rozwiązania. Styl produktu powinien być spójny z charakterem aranżacji i korespondować z kształtem oraz kolorem ceramiki łazienkowej. Dzięki temu wszystko zbuduje harmonijną całość.  

Co wyróżnia miskę WC z półką?

Znakiem rozpoznawczym wiszącej miski WC z półką jest konstrukcja wewnętrzna! Wnętrze sedesu nie ma lejowatej formy, ponieważ występuje w nim tzw. parapet, określany jako półka. Wiszący typ to z kolei zalety związane z odsłonięciem całej posadzki, oszczędnością miejsca, a także łatwością utrzymania czystości w obrębie toalety. Takie miski ustępowe instalowane są na specjalnym stelażu podtynkowym, który ukryty jest w ścianie. Mimo tego, że montaż produktu jest nieco trudniejszy w porównaniu ze standardowymi kompaktami, to aspekty wizualne oraz funkcjonalne sprawiają, że miska WC wisząca coraz częściej stanowi wyposażenie każdej łazienki – zwłaszcza tej, w której panują nowoczesność, minimalizm i purystyczna prostota podporządkowana współczesnym zasadom urządzania. Ubikacja tego typu zdaje również egzamin w niewielkich pomieszczeniach czy WC dla gości. Optycznie powiększa przestrzeń i pozwala na lepsze zagospodarowanie powierzchni.
 
  • WC z półką posiada tzw. parapet,
  • Muszla z półką to przeciwieństwo misek lejowych, typu studnia,
  • Sedes z półką jest mniej praktyczny niż model lejowy.

Jakie wiszące WC z półką wybrać?

Miska ustępowa jest podstawowym elementem wyposażenia wnętrza, dlatego projektanci oraz designerzy poświęcają produktom tego typu sporo uwagi. W rezultacie powstają innowacyjne oraz modne rozwiązania, które nie dość, że stanowią ozdobę pomieszczenia, to także pozwalają na ekonomiczne użycie wody i oszczędność miejsca. Jeśli chodzi o zakup WC z półką, pod uwagę należy brać zarówno wzornictwo modelu, jak i jego względy praktyczne. Zwolennicy nowoczesności powinni wybrać miski o zredukowanym designie, który uzupełni minimalistyczny sznyt aranżacji, natomiast fani klasyki mogą wybierać spośród owalnych oraz okrągłych toalet, których formy będą korespondowały z zaoblonymi liniami umywalek i wanien. Patrząc pod kątem użyteczności, najlepszą alternatywą są miski WC bezkołnierzowe. Z uwagi na to, że nie posiadają kołnierza wewnętrznego, to stanowią symbol higieniczności; ograniczają możliwość osadzania się bakterii i zarazków, a także ułatwiają czyszczenie. Wystarczą woda, łagodny detergent i… gotowe!
 
  • Do wnętrz nowoczesnych pasować będzie kibel z półką kwadratowy, a do klasycznych toaleta z półką owalna,
  • Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są bezkołnierzowe miski wiszące z półką,
  • Poza wyglądem WC należy zwrócić uwagę na jakość materiału, a także funkcjonalność.

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk