Flaminia

(217 produktów)
Cofnij do: Serie producentów
do
do cm
do cm
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
1848 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
1321 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1298 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
629 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1368 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2085 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1459 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1156 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
34220 zł

O producencie Flaminia

Kraj pochodzenia: Włochy

Gwarancja producenta: 2 lata

Obecną jakość produktów firmy Flaminia zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu w realizowaniu potrzeb klientów, których oczekiwania wobec designu, funkcjonalności a także innych cech produktów na przestrzeni lat znacznie wzrosły.

Wszystkie produkty pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy, że nasza firma jest autoryzowanym sprzedawcą tej marki. Produkt jest oryginalny i pochodzi z legalnego źródła.
Pamiętaj, by kupować asortyment tylko u sprawdzonych dostawców.

Umywalki Flaminia, miski WC Flaminia – nowoczesne włoskie wzornictwo podparte długoletnią tradycją

Historia powstania marki Flaminia jest dość niezwykła. Pracownicy fabryki Civita Castellana w 1954 roku przeprowadzili strajk, żądając lepszego wynagrodzenia, jednak nie osiągnęli oni swoich zamierzeń. Wówczas to 23 młodych pracowników zdecydowało się stworzyć własne przedsiębiorstwo. Zebrali potrzebne fundusze (zarówno dzięki pożyczkom, jak i własnym oszczędnościom) i założyli firmę Ceramica Flaminia, która już w 1955 roku zaczęła produkcję wyrobów sanitarnych. W tym czasie były one wykonywane ręcznie, a wypalano je w piecach opalanych drewnem. Z czasem jednak oczywiście prace zaczęły wykonywać maszyny, a piece do wypalania zastąpione zostały piecami przenośnikowymi, w których paliwo stanowiła nafta. W latach siedemdziesiątych zaproponowano nowatorskie formy ceramiki w alternatywie do klasycznych kształtów.

  • Niektóre z ówczesnych innowacyjnych rozwiązań przetrwały próbę czasu (jak Florale collection, kolekcja sprzedawana przez lata), inne z kolei – wraz ze zmianą trendów – zostały zapomniane (jak kolekcja Choc),
  • W 1997 roku powstała rewolucyjna linia umywalek Flaminia Aquagrande,
  • Obecnie umywalki Flaminia, miski WC Flaminia, a także akcesoria łazienkowe powstają we współpracy z wybitnymi projektantami, takimi jak Alessandro Mendini, Paola Navone czy Jasper Morison.

Fantazja we wzornictwie, precyzja w wykonaniu – umywalki Flaminia, miski WC Flaminia oraz akcesoria łazienkowe

Wystarczy rzut oka na kolekcję umywalek Flaminia Aquagrande, by domyślić się, w czym tkwi ich rewolucyjny charakter. Geometryczne, pełne kształty z delikatnymi zaokrągleniami na krawędziach i kantach to przykład najlepszego włoskiego wzornictwa. Jednak cały ich urok tkwi w wykończeniach (matowy lub z połyskiem) i – być może przede wszystkim – w kolorach. Umywalki Flaminia Aquagrande dostępne są bowiem w kolorze białym, czarnym, szarym, brązowym, niebieskim, zielonym czy czerwonym. Wśród wielu kolekcji oferowanych przez Flaminia znajdziemy również tak zjawiskowe linie, jak Bloom, Boll, Doppio Zero, Fonte, Pass i Fontana. Wszystkie wyróżniają się niezwykłymi, oryginalnymi wzorami, a przy tym są wyjątkowo funkcjonalne. Nie można tu również zapominać o seriach bidetów i misek WC Flaminia. Podobnie jak kolekcje umywalek, zaskakują niebanalnymi wzorami i kolorami. Warto tu wymienić choćby takie linie jak App, Bonola, Fidia, Link, Pinch czy Quick.

  • W ofercie marki Flaminia znajdziemy także zestawy prysznicowe (Albero), wanny (App), panele prysznicowe (Bamboo), zestawy zawierające wannę i prysznic (Leggera), czy ceramiczne panele pod prysznic (Tatami),
  • Flaminia to także producent akcesoriów łazienkowych, takich jak baterie, uchwyty, stojaki, mydelniczki, półeczki. Na szczególną uwagę zasługują tu kolekcje Evergreen, Fold, Hoop, One, Una, Si czy Two.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia