Danfoss

(314 produktów)

O producencie Danfoss

Kraj pochodzenia: Dania

Gwarancja producenta: 2 lata

Wszystkie produkty pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy, że nasza firma jest autoryzowanym sprzedawcą tej marki. Produkt jest oryginalny i pochodzi z legalnego źródła.
Pamiętaj, by kupować asortyment tylko u sprawdzonych dostawców.
 

Historia powstania i rozwoju firmy Danfoss

Danfoss to marka z długoletnią tradycją, która powstała 1 września w 1933 roku w Nordborg w Danii, a jej założycielem był Mads Clausen. Od tego czasu firma – z pojedynczego przedsiębiorstwa - rozwinęła się w jednego z największych na świecie dostawców innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań w branży chłodnictwa, ciepłownictwa, ogrzewnictwa i napędów elektrycznych. Pierwszych wynalazków dokonywał sam założyciel, a w kolejnych latach powstawały ich setki. Do najważniejszych należą między innymi pierwsze na świecie termostaty grzejnikowe służące do regulacji ogrzewania, pierwsze na świecie przemienniki częstotliwości (produkowane na masową skalę) oraz telematyka stosowana w rolnictwie precyzyjnym.
 
 • W pierwszym roku działalności Danfoss sprzedał 500 sprężarek,
 • W 1982 roku zostaje wprowadzone do użytku projektowanie komputerowe (CAD),
 • W latach 80. powstaje otwarty zakład neutralizacji ścieków Danfoss i firma zostaje laureatem nagrody „Excellent Environment Administration”,
 • W 1989 roku firma produkuje 100 milionów sprężarek,
 • Danfoss uważana jest za jedną z najbardziej etycznych firm na świecie,
 • W 2012 roku Danfoss wprowadza jako pierwsza technologię zmiennej prędkości w klimatyzacji komercyjnej,
 • W samym 2014 roku przyznano firmie Danfoss aż 213 nowych patentów,
 • Obecnie Danfoss zatrudnia 26 000 pracowników.

Głowice i zawory Danfoss – inżynieria jutra

Firma Danfoss w sposób wyjątkowo dalekowzroczny i prężny stosuje innowacyjne rozwiązania, które pozwalają w maksymalny sposób wykorzystać dostępne środki, a przy tym nie szkodzić środowisku naturalnemu. Warto w tym miejscu wspomnieć o projekcie w pełni elektrycznych łodzi robocznych, nieemitujących spalin, które działają właśnie dzięki napędom Danfoss. Wśród produktów marki Danfoss znajdziemy między innymi produkty takie jak głowica termostatyczna, termostat, zawór termostatyczny, ogrzewania podłogowe i rozwiązania przeciwoblodzeniowe, Smart Heating, termostaty grzejnikowe i pokojowe, urządzenia do odzysku ciepła czy wymienniki ciepła. Wyroby Danfoss wykorzystywane są w ogromnej ilości obszarów: w motoryzacji, w budynkach, w sieciach ciepłowniczych, w przemyśle, w technice okrętowej, w chłodnictwie i klimatyzacji, a także w wodociągach i kanalizacji czy hydraulice mobilnej.
 
 • Danfoss Drive jest światowym liderem w branży produkcji przetwornic częstotliwości, które stosowane są do sterowania prędkością silników elektrycznych,
 • Danfoss dysponuje największą na świecie bazą przetwornic VLT® i VACON®,
 • VLT® AQUA Drive FC 202 to przetwornica częstotliwości, która uzyskała odznaczenie Efficient Solution of Solar Impulse Foundation. Umożliwia ona neutralność energetyczną w sektorze wodnym.
 
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia