Umywalka nablatowa – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

(4 głosów)
umywalka nablatowa, stawiana na blat
Umywalka nablatowa i kabina prysznicowa

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranymi umywalkami były umywalki meblowe, tzw. naszafkowe lub ścienne. Obecnie królują jednak umywalki nablatowe, które zajmują znacznie mniej miejsca i stwarzają większe możliwości aranżacyjne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze umywalki nablatowej o i czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

Umywalka nablatowa: świetne rozwiązanie dla małych łazienek

Z koniecznością aranżacji małej łazienki musi mierzyć się praktycznie każdy, kto szuka mieszkania do wynajęcia w Warszawie lub innym dużym mieście albo właśnie kupił nieruchomość – niezależnie od tego, czy lokal pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego. Większość osób chce zyskać jak największą powierzchnię, w takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być zakup i montaż umywalki nablatowej. Dzięki temu można zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie mniejszych kosmetyków czy niewielkich akcesoriów, takich jak chociażby szczoteczki do zębów. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na fakt, że jeśli miska umywalki jest większa, to można ją wykorzystać także jako miskę do prania ręcznego. Dodatkowo korzystanie z umywalek nablatowych – ze względu na ich budowę – wiąże się z mniejszym ryzykiem rozpryskiwania wody.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie umywalki nablatowej?

Osoby, które zdecydują się na zakup i montaż umywalki nablatowej powinny mieć na uwadze trzy kluczowe czynniki. Są to kształt, rozmiar i materiał, z jakiego wykonano misę umywalki. Jeśli chodzi o kształt – obecnie na rynku dostępne są zarówno misy o okrągłym lub owalnym kształcie, jak i misy prostokątne oraz kwadratowe. W szczególnie małych łazienkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie montaż misy okrągłej lub owalnej. Należy jednak mieć na uwadze, że mogą być one problematyczne w użytkowaniu zwłaszcza dla dzieci i osób starszych ze względu na fakt, że są to zazwyczaj umywalki znacznie bardziej głębokie niż te o misach w standardowym kształcie kwadratu lub prostokąta.

Z kolei jeśli mowa o rozmiarze umywalki, to większość specjalistów jest zdania, że najbardziej optymalne w użytkowaniu są umywalki o rozmiarze między 60 a 70 cm. Taka wielkość pozwala nie tylko na umycie rąk czy zębów, ale także na swobodne golenie się czy poprawki makijażu. Jeśli jednak w łazience nie ma wystarczająco miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie głęboka umywalka owalna.

Dla wielu najistotniejszy będzie jednak wybór materiału, z którego wykonano umywalkę. Osoby, które poszukują stosunkowo niedrogiej umywalki, powinny zainteresować się modelami wykonanymi z akrylu - łatwo się je czyści, są też odporne na zarysowania, chociaż ich wadą jest mniejsza odporność na wgniecenia. Do najpopularniejszych umywalek należą z pewnością umywalki ceramiczne – odporne na zniszczenia. Dodatkowo bardzo łatwo można się z nich pozbyć zarówno osadu z mydła, jak i pasty czy innego rodzaju zanieczyszczeń związanych z codziennym użytkowaniem. Osoby, które preferują nieco mniej popularne rozwiązania, mogą jednak postawić na umywalki z drewna, szkła czy stali. Alternatywą jest też zakup umywalki wykonanej z kamienia lub popularnego onyksu czy marmuru, jednak dla wielu barierą będzie wysoka cena.


Umywalka nablatowa – aranżacja

Umywalka nablatowa to sprzęt sanitarny, który świetnie sprawdzi się w każdej łazience zarówno w mieszkaniu, domu, jak i obiektach komercyjnych. Ogromną zaletą tego rodzaju umywalek jest bogate portfolio modeli dostępnych na rynku. Możemy wybierać spośród różnych wariantów kolorystycznych, różnych materiałów czy kształtów. Dzięki temu dopasowanie umywalki nablatowej do wiodącego stylu łazienki nie będzie stanowiło problemu. Wręcz przeciwnie. Jak wygląda aranżacja łazienki z umywalką nablatową? Warto postawić na nietuzinkowe i kontrastowe zestawienia – klasyczne modele łączyć z patchworkowymi płytkami o intensywnych odcieniach. Przy wyborze umywalki nablatowej z widocznym syfonem warto skusić się na wariant ozdobny.

Opracowanie GetHome.pl

Skomentuj

1 komentarz

Rekomendacje i wyróżnienia