TOP 3 najciszej działające urządzenia kuchenne FRANKE

Dodany: 13/06/2024 Aktualności Czytany: 340x
franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna Franke Eos Neo z wyciąganą wylewką

Szum pracującego okapu, który pochłania zapachy unoszące się nad garnkami. Odgłos kropel wody stukających o dno zlewozmywaka. To tylko część kanonady kuchennych dźwięków. Możesz dodać trzaskające szuflady, hałas zamykanej mikrofali i tonacje pracującej lodówki, zmywarki czy piekarnika. Robi się coraz głośniej, prawda? To dlatego warto sięgać po urządzenia FRANKE o obniżonym poziomie hałasu. Poznaj trzy najcichsze propozycje.

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Okap sufitowy Franke Air Hub

Hałas szkodzi!

Zanim zaczniemy od listy najciszej działających sprzętów FRANKE, przypomnijmy o wpływie hałasu na nasze zdrowie i samopoczucie. Dźwięki towarzyszą nam wszędzie – często jednak są bagatelizowane, a okazuje się, że niepożądane tony, nawet te niskie, o mniejszym natężeniu, wywierają na nas negatywny wpływ.

Rozkojarzenia, agresja, zmęczenie, problemy ze snem – to zaledwie początek niekorzystnych skutków, których winowajcami są dźwięki. Nawet według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) hałas to drugi po smogu czynnik stanowiący przyczynę pogarszającego się stanu zdrowia mieszkańców Unii Europejskiej. Jak sobie z tym radzić? Możesz odciąć się od ulicznego gwaru, wybierając wygłuszające zasłony, czy montując panele akustyczne, tłumiące dźwięki. Najlepiej też sięgać po produkty, które skutecznie redukują hałas i – co ważne – nie emitują go w szkodliwym natężeniu i ilościach. O jakich produktach mowa?

1. Zlewozmywak FRANKE Maris bez rezonansu

Czy zlewozmywak może być źródłem hałasu? Okazuje się, że tak! Jego powierzchnia działa jak bęben; rezonuje, dostarcza naszym uszom pełen wachlarz dźwięków. Taka sytuacja dotyczy jednak wyłącznie modeli niskiej jakości, które wykonane są z materiałów o obniżonych parametrach technicznych. Inaczej jest w przypadku zlewów FRANKE Maris. Do wyboru masz modele wykonane z Fragranite, czyli połączenia piasku kwarcowego oraz żywicy akrylowej, lub warianty stalowe. Obydwa zdają celująco test w zakresie redukcji hałasu.

Zlewy kuchenne FRANKE wykonane z Fragranite zapewniają wysoki standard higieny i wyróżniają je korzystne parametry akustyczne. Ich powierzchnie nie rezonują, a dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości, nie blakną i są odporne na uderzenia czy szok termiczny. Ponadto Fragranite, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Sanitized®, ogranicza rozwój bakterii aż o 99%.

W linii FRANKE Maris dostępne są również zlewozmywaki stalowe, które stoją na straży ciszy w kuchni. Jak to możliwe? Stalowe komory mają od spodu nałożoną podwójną powłokę Quiet Pad. Jej zadaniem jest redukcja hałasu aż o 20%. Efekt? Cisza jak makiem zasiał!

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Zlewozmywak Franke Maris Quiet

2. Bateria kuchenna FRANKE i cichy strumień wody

Kolej na szum wody! Choć czasem jest kojący, to słyszany codziennie może denerwować i drażnić. Generują go np. stosowane w armaturze perlatory. Również sam strumień, którego ciężko niekiedy wyregulować, jest zarzewiem rozmaitych hałasów nieprzyjemnych dla ucha. To dlatego baterie kuchenne FRANKE wyposażone są w strumień laminarny.

Strumień laminarny bazuje na specjalnej konstrukcji perlatora, który powoduje, że mimo że jest on napowietrzony, to równocześnie jest też zwarty oraz cichy. Woda gładko wypływa, obmywa przedmioty i delikatnie opada na dno zlewu, ograniczając nie tylko hałas, lecz także rozpryski. Jego zastosowanie wpływa dodatkowo na komfort pracy, ponieważ strumień tego typu szybko napełnia garnki i naczynia.

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna Franke Eos Neo z wyciąganą wylewką

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Bateria kuchenna Franke Mythos Masterpiece

3.Okap kuchenny FRANKE z technologią Sound Pro

Największym źródłem szumu w kuchni są okapy kuchenne. Hałasy generujące przez urządzenia pochłaniające zapachy mogą zagłuszać myśli, dekoncentrować i przyprawiać o ból głowy. Trudno się bez nich obejść, zwłaszcza w przestrzeni, w której gotuje się codziennie i dużo. Warto jednak wybrać rozwiązania, które zrywają ze stereotypem najgłośniejszych urządzeń. Właśnie takie ma w swojej ofercie marka FRANKE.

FRANKE proponuje okapy z technologią Sound Pro. To innowacyjne rozwiązanie, które nie dość, że obniża poziom hałasu, to także redukuje nieprzyjemne dla ucha wysokie częstotliwości. Pracujące urządzenia nie zakłócają rozmów i pozwalają na relaks – co istotne zwłaszcza w przestrzeniach otwartych, gdzie kuchnia łączona jest z salonem.

W okapach FRANKE cicha technologia to tylko początek zalet. Niektóre rozwiązania wyposażone są w dotykowe ekrany sterujące, które ułatwiają wybór dostępnych funkcji. Dodatkowo wybrane modele posiadają możliwość regulacji temperatury barwowej oraz funkcję 24-godzinnej wentylacji. Wyróżniają je wysoka efektywność energetyczna w klasie A+ oraz wyjątkowa estetyka i dostępność wielu kolorów, co ułatwia aranżację modnej kuchni.

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Okap kuchenny Franke Mythos T-Shelf

franke, okap kuchenny franke, zlew stalowy franke, zlew franke, bateria kuchenna franke
Okap kuchenny Franke AQ Sense

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk