Dlaczego warto zamówić drzwi prysznicowe na wymiar? Zalety zindywidualizowanych rozwiązań

(4 głosów)

Zindywidualizowane rozwiązania pomagają zwiększyć  funkcjonalność wszystkich pomieszczeń. Z tego powodu wiele osób urządzających i projektujących własne domy i mieszkania poszukuje dostosowanych do siebie aranżacji przestrzeni. Jak zindywidualizowane rozwiązania można wykorzystać w łazience? Które elementy wyposażenia można dopasować na wymiar?

 

prysznic


 

Łazienka marzeń

 

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń użytkowych, również w łazience można tak dostosować znajdujące się w niej elementy, aby poprawić jej wygląd, funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Jednym z takich elementów jest kabina prysznicowa, a dokładnie - jej drzwi. Przyjrzymy się charakterystyce i zaletom wykorzystania drzwi prysznicowych na wymiar.

Co zyskujemy, decydując się na instalację drzwi prysznicowych na zamówienie?

Warto zastanowić się, dlaczego to rozwiązanie może okazać się lepsze od standardowych drzwi do kabiny prysznicowej. W przypadku typowych kabin wybieramy już gotowe projekty o określonych parametrach. Mimo że jest ich duży wybór, zdarza się, że w niektórych przypadkach potrzebne okazują się niestandardowe rozwiązania, których nie ma gotowych ofertach. Wtedy dobrym pomysłem może okazać się zamówienie zindywidualizowanej kabiny. W przypadku drzwi do prysznica spersonalizować można przede wszystkim ich wymiary – szerokość, wysokość, a także liczbę zamontowanych okuć. Dzięki temu można dopasować je do potrzeb wszystkich domowników, a także do indywidualnych preferencji. Możliwość indywidualnego dopasowania jest cenna zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z ciasną łazienką lub taką, która jest nieustawna. Niektóre pomieszczenia mają też nietypowy układ ścian, który wymaga niestandardowych rozwiązań. Na wymiar można zamówić zarówno drzwi prysznicowe przesuwne, jak i wahadłowe.

Zindywidualizowane rozwiązanie w przypadku szklanych drzwi prysznicowych

W przypadku szklanych kabin na wymiar istnieje możliwość wyboru pomiędzy zabudowami narożnymi, drzwiami podwójnymi i pojedynczymi. Można również zdecydować się na zamówienie kabiny walk-in. Przy tego rodzaju realizacjach wykorzystuje się szkło hartowane (przezierne), które jest bardzo wytrzymałe. Szklane drzwi mają też tę zaletę, że optycznie powiększają dostępną przestrzeń i nadają łazience nowoczesny charakter.

łazienka


 

Jakie inne elementy można zindywidualizować w przypadku zabudowy prysznicowej?

Decydując się na zamówienie drzwi prysznicowych na wymiar, zyskujemy możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni łazienki. Zindywidualizowana zabudowa prysznicowa może być powiększona, dzięki czemu będzie można umieść tam na przykład półki na kosmetyki. Oprócz wymiarów można spersonalizować także inne elementy. Kwestią wyboru jest między innymi sposób otwierania się drzwi prysznicowych (jak wspominaliśmy wcześniej, może to być otwieranie wahadłowe lub na zawiasie). W przypadku szklanych drzwi istnieje możliwość zdecydowania o rodzaju materiału: szkle przejrzystym, matowym lub ozdobionym wzorami. Kolejnym elementem, który można spersonalizować, jest uchwyt drzwi prysznicowych. Występuje w różnych formach – kwadratowych lub walcowych, a także gałkowych.

 

łazienka


Zakup gotowych drzwi prysznicowych to wybór spośród ofert, które nie zawsze odpowiadają konkretnym potrzebom. Inaczej jest w przypadku zindywidualizowanych projektów. Drzwi prysznicowe mogą być integralną częścią kabiny lub osobnym elementem, który, w połączeniu ze ściankami, ją zastąpi. Kwestią wyboru jest także instalacja brodzika lub stworzenie zabudowy typu walk-in.

Dlaczego warto zamówić drzwi prysznicowe na wymiar Zalety zindywidualizowanych rozwiązań

Skomentuj

2 komentarzy

  • Jagoda
    Świetne rozwiązanie dla pomieszczeń o niekoniecznie łatwym ustawieniu.
  • BETTI
    Byliśmy zmuszeni zamówić kabinę na wymiar, super, że są teraz takie możliwości. Dzięki temu nasza łazienka zyskała dużą funkcjonalność.

Rekomendacje i wyróżnienia