Odpływy punktowe

(84 produkty)
Dostępność: dostępny
726 zł
Dostępność: dostępny
368 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
601 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
697 zł
Dostępność: dostępny
562 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1169 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
152 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
377 zł
Dostępność: dostępny
731 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
123 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1169 zł

O kategorii Odpływy punktowe

Odwodnienie do łazienki to sposób na udaną aranżację pokoju kąpielowego. Na rynku dostępna jest bogata oferta odpływów liniowych, podłogowych i ściennych dzięki którym łazienka zyskuje nowoczesnego charakteru. Odpływy punktowe do prysznica dostępne na naszej stronie nie generują problemów w trakcie czyszczenia i są łatwe w montażu, gwarantują doskonały efekt w postaci łazienki pełnej piękna i funkcjonalności. Odpływy punktowe z uwagi na swoje przeznaczenie najczęściej są wytwarzane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu służą nam w łazience przez długi okres czasu. 
 

Odwodnienia punktowe – wygodne rozwiązanie do kabin walk-in

Pozbawione brodzika kabiny typu walk-in cieszą się dużym zainteresowaniem. Są wygodne dla każdego, również dla osób mających trudności z poruszaniem się oraz starszych, a poza tym wyglądają efektownie. Brak brodzika wymusza zastosowanie odpływu w podłodze. Może być to odpływ punktowy, który montuje się najczęściej na środku kabiny. Odpływ punktowy do prysznica zajmuje znacznie mniej miejsca niż liniowy, dlatego jest dobrym rozwiązaniem do niewielkiej kabiny. Zamaskowanie wpustu nie jest niczym trudnym, ponieważ dostępne są różnorodne pokrywy ozdobne, na przykład w kolorze srebrnym, wykonywane ze stali nierdzewnej. Odwodnienia punktowe są stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, na przykład na basenach.
 
  • Odpływy punktowe znajdują zastosowanie w domach oraz budynkach użyteczności publicznej,
  • Montuje się je najczęściej w centralnej części kabiny,
  • Zajmują mało miejsca, więc są wygodnym rozwiązaniem do małego prysznica,
  • Odpływy prysznicowe punktowe maskuje się ozdobną pokrywą.

Odwodnienie punktowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Wpust punktowy może być estetycznie wykończony przy pomocy ozdobnej osłony, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Możesz zdecydować się również na odwodnienie, które można wykończyć płytką, co pozwoli stworzyć jednolitą kolorystycznie powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie we wnętrzu urządzonym w minimalistycznym stylu. Przed wybraniem odpływu sprawdź też udogodnienia, które sprawiają, że czyszczenie elementu staje się łatwiejsze. Możesz zdecydować się na rozwiązanie z syfonem swobodnie przepuszczającym włosy i brud, co minimalizuje konieczność czyszczenia. Warty uwagi jest również wkład kieszeniowy, czyli koszyczek łapiący włosy. Ważne są też materiały wykonania elementów odpływu. Możesz wybrać model z rynną ze stali szlachetnej 304, która nie ulega korozji. Przed zakupem odpływu sprawdź też jego wydajność, czyli przepustowość, która jest podawana w litrach na minutę. W miejscach, gdzie pewne ograniczenia utrudniałyby montaż typowego wpustu, możesz zastosować odpływ liniowy niski. To rozwiązanie, które sprawdzi się w remontowanych łazienkach.
 
  • Odpływ może zostać wykończony estetyczną osłoną lub płytką,
  • Warto zdecydować się na model z syfonem łatwym do wyczyszczenia, przez który swobodnie przepływają włosy i brud,
  • Ważne są materiały wykonania elementów odwodnienia oraz jego przepustowość.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia