Odpływy podłogowe

(2569 produktów)

O kategorii Odpływy podłogowe

Wybór odpowiedniego odpływu liniowego rzutuje na poprawnej eksploatacji elementów w łazience. Odwodnienie liniowe coraz częściej gości w nowoczesnych aranżacjach, z uwagi na swoją estetykę i funkcjonalność. Prysznic, pozbawiony brodzika, a wzbogacony opływem nabiera elegancji i klasy. W naszej ofercie znajdą Państwo odwodnienie liniowe, odpływy podłogowe oraz odpływy ścienne, dzięki którym każde przestrzeń nabiera całkowicie innego charakteru. Szeroki wybór asortymentu dostępnego w naszym sklepie stanie się gwarancją najlepszych decyzji.
 

Odpływ podłogowy – odkryj zalety rozwiązania

Prysznic pozbawiony brodzika to od kilku sezonów coraz powszechniejszy wybór. Prezentuje się nowocześnie, dobrze wygląda nawet w mikroskopijnej łazience za sprawą wykonanej z przeszkleń konstrukcji, która daje wrażenie przestronności. Prysznic bez brodzika jest jednak bardziej skomplikowany w montażu, a jednym z jego elementów jest odpływ podłogowy. To właśnie dzięki niemu woda swobodnie spływa do kanalizacji. Możesz zdecydować się na odpływ liniowy bądź punktowy – w szczególności ten pierwszy prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Zastosowanie odpływu liniowego niesie za sobą mnóstwo korzyści. Sprawia, że kabina jest łatwa do utrzymania w czystości. Kratkę od odpływu sprawnie zdejmiesz, żeby wyczyścić rynienkę oraz syfon. Odpływ podłogowy z syfonem zamiast tradycyjnej kabiny z brodzikiem to rozwiązanie, które warto rozważyć, jeśli w Twoim domu mieszkają osoby mające trudności z poruszaniem się lub seniorzy.
 
  • Odpływ podłogowy zwłaszcza w wersji liniowej wygląda bardzo nowocześnie,
  • Dzięki odpływowi podłogowemu kabina jest łatwa do utrzymania w czystości,
  • Odpływ w podłodze zamiast brodzika to dobre rozwiązanie do domów zamieszkiwanych przez osoby mające trudności z poruszaniem się oraz seniorów.

Odpływ podłogowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Odpływ podłogowy może być liniowy lub punktowy. Które rozwiązanie warto wybrać? Odpływ liniowy podłogowy ma podłużny kształt, działa sprawnie, a poza tym wygląda stylowo. Ten system odprowadzania wody montuje się najczęściej przy jednej ze ścian. Posadzka w kabinie jest ułożona w taki sposób, żeby tworzyła lekki kąt. To właśnie dzięki delikatnemu spadkowi woda swobodnie spływa do odpływu. Kiedy wybierasz liniowy odpływ podłogowy, zwróć uwagę na wygląd kratki. To jedyny element, który pozostaje widoczny. Wyróżnia się też punktowe odpływy podłogowe, które z powodzeniem można wykorzystać na środku, co jest dobrym rozwiązaniem do mikroskopijnych kabin. Kiedy wybierasz odpływ podłogowy, musisz zdecydować, czy będzie to model liniowy czy punktowy, ale warto wiedzieć, że do kabiny bez brodzika sprawdzi się również odpływ ścienny. Pozwala on uzyskać zupełnie równą, jednolitą powierzchnię. Zaletą odpływu ściennego jest możliwość wykorzystania go w niewielkiej łazience.
 
  • Wyposażony w liniowy odpływ podłogowy prysznic wygląda stylowo,
  • Liniowy odpływ montuje się zazwyczaj przy jednej ze ścian, a za sprawą lekkiego spadku na podłodze woda może swobodnie spływać do kanalizacji,
  • Odpływ punktowy sprawdza się w mikroskopijnych kabinach,
  • Możesz też wybrać model ścienny, dzięki któremu podłoga będzie równa; taki odpływ sprawdzi się w małej łazience.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia