Kabiny Półokrągłe

(1205 produktów)

O kategorii Kabiny Półokrągłe

Kabiny półokrągłe wydają się być najlepszym rozwiązaniem do małej łazienki. Ich owalny charakter i narożny, przyścienny montaż sprawiają, że zajmują mało miejsca w niezbyt przestronnej łazience. To także coraz częstszy wybór Klientów posiadających większe, łazienkowe przestrzenie. Z uwagi na swoją funkcjonalność i design kabina prysznicowa przyścienna półokrągła dostępna jest w wielu rozmiarach, takich jak np. 80x80cm, 90x90cm czy 80x100cm. Najczęściej to produkty wykonane z niezawodnych i trwałych materiałów, takich jak szkło hartowane, bogate w innowacyjne rozwiązania i zabezpieczające powłoki. Kabiny okrągłe, jak i inne kabiny dostępne w naszej ofercie, wyposażone są w chromowane detale, które podnoszą ich atrakcyjność. Kabina prysznicowa do łazienki to wybór dla tych, którzy cenią wygodę i komfort, idealna dla miłośników szybkich pryszniców.
 
Zobacz również:
 

Jakimi zaletami wyróżnia się kabina prysznicowa półokrągła?

Kabina narożna to mnóstwo zalet zamkniętych w jednym produkcie! Funkcjonalność tego typu rozwiązania sprawia, że coraz częściej w łazienkach zamiast prostokątnej wanny spotkać można komfortowe prysznice. To przede wszystkim oszczędność miejsca, a więc idealna propozycja do wnętrz, w których metraż jest sporym ograniczeniem. Natrysk półokrągły można ulokować w narożniku pomieszczenia, a tym samym optymalnie zagospodarować każdy centymetr przestrzeni. Ważnym aspektem, jeśli chodzi o eksploatację produktu, jest również bezpieczeństwo. Półokrągłe kabiny prysznicowe z brodzikiem ograniczają ryzyko niefortunnych upadków, a także ułatwiają użytkowanie, zwłaszcza osobom starszym oraz ograniczonym ruchowo. Te z brodzikiem głębokim posłużą dodatkowo jako praktyczna wanienka do kąpania niemowlaka lub płukania tkanin. Kabiny owalne do prysznica to też ciekawe wzornictwo pasujące do wielu stylizacji. Produkty można wkomponować we wnętrza urządzone pod dyktando wielu kierunków aranżacyjnych – począwszy od klasycznych i nowoczesnych, a skończywszy na retro czy eklektycznych.

  • Kabiny prysznicowe półokrągłe zajmują znacznie mniej miejsca niż wanna;
  • W naszej ofercie dostępne są kabiny prysznicowe półokrągłe z brodzikiem lub w wersji bez brodzika;
  • Kabiny natryskowe narożne są bezpieczne w eksploatacji, zwłaszcza dla osób starszych.

Kabina natryskowa z drzwiami przesuwanymi czy skrzydłowymi?

Półokrągłe kabiny symetryczne oraz asymetryczne to rozwiązania, które często goszczą w łazienkach. Oferta proponowanych rozwiązań jest bardzo rozbudowana i uwzględnia podział na produkty wyposażone w drzwi prysznicowe skrzydłowe, harmonijkowe lub wyposażone w mechanizm rozsuwny. Niezależnie od rodzaju, ich zadaniem jest zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia, a także ułatwienie eksploatacji. Drzwi przesuwne składają się z jednego lub kilku elementów, a mechanizm ich działania bazuje na specjalnych rolkach osadzonych na prowadnicach umieszczonych w dolnej lub górnej części rozwiązania. Zajmują one mało miejsca (podobnie jak kabiny natryskowe z drzwiami harmonijkowymi), więc znakomicie sprawdzają się w przestrzeni o ograniczonej powierzchni. Natrysk półokrągły z drzwiami uchylnymi gwarantuje komfortowe wchodzenie i wychodzenie, ale jego wadą może być to, że wymaga nieco więcej przestrzeni. Polecany jest zazwyczaj do montażu w przestronnych łazienkach. To rozwiązania trwałe i solidne, osadzone na wytrzymałych zawiasach.

  • Przyścienna kabina prysznicowa półokrągła z drzwiami przesuwnymi zajmuje mało miejsca, jest więc polecana do niewielkich łazienek;
  • Prysznic z drzwiami skrzydłowymi sprawdzi się w pomieszczeniu o większym metrażu;
  • W ofercie sklepów znajdują się również kabiny z drzwiami harmonijkowymi.

Jakie kabiny owalne do prysznica będą najlepsze?

Natrysk półokrągły to praktyczna alternatywa dla miłośników orzeźwiających kąpieli, którzy oczekują jednocześnie wygody oraz optymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wersję z brodzikiem czy bez brodzika, aby wybrać najlepsze rozwiązanie, warto dopasować półokrągłą kabinę prysznicową do wielkości łazienki, a także zwrócić uwagę na materiały. Największą trwałością i odpornością na intensywną eksploatację cieszą się szyby ze szkła hartowanego Wyróżniają je długa żywotność, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz bezpieczeństwo. Szyba ta w razie stłuczenia pęka na tępe kawałeczki, nie powodując ryzyka okaleczenia. Kryterium solidności powinno też objąć elementy takie jak uszczelki, rolki czy łożyska. Komponenty niskiej jakości mogą szybko się zużywać oraz powodować, że kabina owalna będzie często ulegać awariom. Żeby spotęgować funkcjonalność łazienki, dobrze jest również sięgnąć po produkty wyposażone w powłoki chroniące powierzchnie przed nadmiernym osadzaniem się kamienia i zabrudzeń. Szyby pokryte specjalnymi warstwami będą ułatwiać sprzątanie oraz wpływać na perfekcyjny wygląd kabiny przed długi czas.

  • Najlepsze kabiny półokrągłe asymetryczne i symetryczne to te wykonane z odpornego szkła hartowanego;
  • Szkło hartowane (tzw. szkło bezpieczne) jest wytrzymałe na urazy, a w razie pęknięcia rozpada się tępe kawałki;
  • Funkcjonalność kabiny wzmocnią specjalne powłoki. Ułatwiają sprzątanie i ograniczają osadzanie się brudu.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia