Brodziki pięciokątne

(113 produktów)

O kategorii Brodziki pięciokątne

Zastanawiasz się, jak stworzyć nowoczesną łazienkę i szukasz sposobów, by każdy jej element był oryginalny? Współczesny pokój kąpielowy daje maksimum swobody i oferuje tysiące funkcjonalnych rozwiązań. Na sanitarnym rynku znaleźć można brodziki prostokątne, kwadratowe czy półokrągłe - to typowe i najczęściej wybierane produkty. Dla tych, którzy szukają nieco odmiennego sposobu na urządzanie wnętrza prezentujemy brodziki pentagonalne, czyli brodziki pięciokątne, które dzięki swej konstrukcji stanowić będą o komforcie i wygodzie użytkowania.

Brodziki łazienkowe o pięciu kątach, dostępne na naszej stronie to produkty topowych marek funkcjonujących na sanitarnym rynku - Villeroy & Boch, Novellini, Ronal czy Bette. Nietypowy kształt brodzika prysznicowego będzie doskonały, by wypełnić wnękę w łazience, bowiem brodziki pięciokątne montowane są narożnie. 
 
Zobacz również:
 

Jakie zalety ma brodzik w kształcie pięciokąta?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie doceniane zwłaszcza w małej łazience, choć i w obszernych pokojach kąpielowych często spotkać można stylowe kabiny walk-in oraz produkty, które wyróżniają się oryginalnym wzornictwem. Ważną częścią tak zaaranżowanej strefy mycia jest brodzik, który także ma wiele zalet związanych nie tylko z funkcjonalnością, lecz również estetyką. Pośród rozwiązań kwadratowych, narożnych i okrągłych czy prostokątnych znajdziemy też produkty o bardziej niestandardowym kształcie – brodziki pentagonalne, które podzielić można na brodziki symetryczne oraz asymetryczne. Dlaczego warto je wybrać? Z uwagi na swoją formę świetnie sprawdzą się w rogu łazienki, a co za tym idzie – pozwolą optymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni. Brodzik 5-kąt to również dekoracja sama w sobie, dostępna nie tylko w standardowym białym odcieniu, lecz także jako brodzik czarny lub kolorowy! W połączeniu z szybą stworzy duet, który sprawia, że pomieszczenie zyska niebanalnego charakteru.
 
  • Brodziki pentagonalne pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń łazienki,
  • Brodzik w kształcie pięciokąta to alternatywa dla klasycznych brodzików narożnych,
  • Brodzik 5-kąt stanie się dekoracją wnętrza!
  • Tylko kabina pięciokątna będzie pasować do brodzika pentagonalnego 

Jaki brodzik pięciokątny wybrać?

Kształt oraz materiał to jedno! Ważne będą także rozmiar oraz głębokość. Pierwsze kryterium związane jest z wielkością łazienki, a do najpopularniejszych rozwiązań zaliczane są modele o wymiarach 80x80 cm, 90x90 cm, 80x90 cm czy 100x100 cm. W przypadku małych pomieszczeń (dla gości czy tych usytuowanych w bloku) eksperci zalecają zazwyczaj niewielkie brodziki pięciokątne 80x80 cm. Drugim istotnym czynnikiem jest głębokość brodzika. Płytkie tzw. niskie (płaskie, posadzkowe) alternatywy stanowią modne zwieńczenie łazienki i mają zazwyczaj wysokość do 3 cm. Ich walory to m.in. możliwość optycznego powiększenia powierzchni, bezpieczeństwo (zwłaszcza jeśli chodzi o wchodzenie i wychodzenie) czy łatwość w utrzymaniu czystości. Brodzik pięciokątny głęboki, mimo że jest wyższy, to również wpisuje się w kanony modnych aranżacji, a jego zastosowania obejmuje kilka dodatkowych funkcji, związanych chociażby z możliwością namaczania tkanin czy kąpania niemowlaka. Tego typu rozwiązanie zastąpi wanienkę.
 
  • Najpopularniejsze modele to: brodzik pięciokątny 80x80 cm oraz brodzik pięciokątny 90x90cm lub 80x90cm,
  • Brodzik pięciokątny niski jest wygodny i bezpieczny, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci,
  • Brodzik pentagonalny głęboki będzie pełnił dodatkowe funkcje – np. stanie się wanienką, w której wykąpiemy niemowlaka,
  • Wysokiej jakości brodziki w kształcie pięciokąta znajdziemy w ofertach: Ronal Sanswiss, Novellini, New Trendy, Kaldewei lub Sanplast.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia